1 1
g0spon

Passat B6 2.0 BMR slabo vuče

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Molio bi za pomoć, imam Passata B6 2.0 PDTI BMR 170ks DSG

Slabo vuče do 3000 obrtaja. Ponekad cca 2 puta mjesečno se pojavi greška P2099 underboost i baci u limp mod na oko 80kmh ili 120kmh. Moram spomenuti da auto ne dimi.

Provjerio sam vakuum na akuntatoru i drži, cijev od elektro ventila N75 do akuntatora ne pušta. Napravio sam test N75 da je -0,5bar vakuuma. Iz vakuum pumte isto tako -0,5bar pretpostavljam da je ventil ok. Akuntator za klapne u usisnoj isto drži vakum i dobiva isto -0,5bar vakuuma.

Napravio sam log 3. i 4. brzine u VCDS i vidi se da turbo do cca 3000 obrtaja ne hvata zadani pritisak.

Ne  vidim kako da uploadam xls tablicu pa evo link https://drive.google.com/file/d/1XYU5a38HROEhEcKtupacFLADANkQYAC1/view?usp=sharing

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da je problem rješen. DPF je bio zaštopan, trebalo ga je skinuti i očistiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo!  Ugl ti motori imaju problema s dpf i tu se savjetuje njegovo odstranjivanje i blokanje egr-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo od kad je očišćen auto leti i za sada nikakvih problema i uredno se regenerira, samo kaj se sakupilo pepela na 92g a max je 60g tako da nije bilo ni čudo nakon 270 hiljada da je radio probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1