0
G2 LTD

Dizanje auta na dizalicu. Zastita od ispod

Recommended Posts

Opterecen sam time sto sam kompletno podvozje tip top zastitio. I sad me brine kada cu dizati auto, sigurno cu ostetiti  mjesto gdje dizem... stavio dasku malu ili ne, otkinuti ce se zastita... Naprijed pod nogama imam 2 jabuke tj izbočenja di dizem auto, a nazad ne znam gdje da podmetnem dizalicu, ili  vulkanizer ( a njih bas briga ). Ima li tko ideju sto izmisliti, kakvu gumu pa zalijepiti na podvozje, gdje ce biti točka dizanja auta??? Most isto ne dolazi u obzir ili na njega zalijepiti nesto jer je plastificiran.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što tebe trenutno muči to sam isto kemijo kad sam kupio G4 i od onda nisam ništa pametno iskemijo. Isto razne ideje poput tvrde gume ali nema toga što ćeš staviti a da neće oštetiti zaštitu ispod pod tim teretom tako da sam odustao ali zato pod dizalicu stavljam 2cm lesonit ploču u kombinaciji sa mekanim drvetom i to mi za sad šljaka. Imam tvrde gume ali nekako ju nisam isprobao jer mi se činilo nesigurnim ali ako imaš volje pokušaj s njom.

Više mi u servisu oštete prednji i stražnji rub praga jer nemaju podne dizalice pa za svaki posao moraju dizat a ima hrpa poslova kad se na kotačima može auto podići i raditi a isto tako i kod vulkića jer svi oni koriste ove za ispod prag pa ga svaki put popravim ali đžaba. I kod mene je obojan stražnji trap i tu je bio problem što staviti i kako ga podići ali sigurnost od pada kod dizanja ima prednost nad svime.

Ivo mi je dodatno savjetovao da mogu staviti na prednje vijke od lafete i to ću odsad prakticirati jer dizanje prednjeg dijela mi je bilo problematično a na tim vijcima mi puno olakšava posao a stražnje na rub trapa i tako mi se pokazalo najsigurnije a vidim da i drugi tako prakticiraju.

dsc_0012gqkzx1ekwe.jpg

246hjoim.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprijed kak TDI veli, otraga isto na sarafe sta stezu prihvat zadnjeg mosta za karoseriju. Passat ima 4 sarafa po prihvatu, a G2 tri kolko se sjecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se nalaze ti vijci, da li bi se G4 mogao na njima dizat stražnji dio?

dsc_0103pluyk.jpg

dsc_0020kmjhg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
0