1 1
regazzoni

Golf 6 1.6 tdi cayc ulje

Recommended Posts

Samo kratko optimalan nivo ulja koji je na onom isturpijanom dijelu? I koliko ulja staje u karter zajedno sa filterom do maximuma 4 ili 4,3l?

Kolika je normalna potrosnja ulja na 15000 km?

Do sad sam ganjao 1.9 tdi i od izmjene do izmjene oko 0,7 l iako je presao 560.000 km

Edited by regazzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstore bez uvrede ali imaju barem 3 teme i sad ti otvaraš novu.....
Ak se ne varam ide ti 4.5 litre i nije na max ako ga mjeriš Duplica* metodom ako hoces da je max jos cca 3dcl ide...
A neki se kunu da ne potrosi ni kapi ali realno padne mozda 3mm na šipci na 10 000km ako ga ganjaš al to je sve relativno bitno da nemaš kanticu s uljem kao obveznu opremu za doljevanje svakih 5000km onda bi se trebao zabrinuti....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol duplica metoda :)   Ugl metoda po preporuci proizvodjaca je da se mjeri na topal motor tj radnoj temp i nakon 2-3min od gasenja istog. Meni u te motore ide 5l jer jos izcuclam iz kucista filtra al to je zanemarivo. Ugl 5l bude na vrhu hrapavog polja. Kod ovih 2.0 sa alu usisnom i filterom ulja ki u mk5tdi... tu ide manje... oko 4ipo...   

Potrosnja ulja nije nesto tj nitko se nije zalio i svima izdrzi 15tkm po toj mojoj metodi :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1