3 3
Vasko MKD

Zamajac Golf 4

Recommended Posts

Sad imam novu zagonetku,kada tockovi stoje ravno ne cuje se,cim se podju okretati tockovi na bilo koju stranu odmah se cuje taj zvuk,bilo da stoji na mjestu ili idem u rikverc ili naprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da dodam najvise se cuje kada se upali ujutru,cim se zagrije nista se ne cuje,kad se cuje zvuk zveckanja pritisnem kvacilo taj zvuk je i dalje prisutan ,ne mjenja se nista kada se kvacilo pusti ili pritisne,izgleda da nije zamajac,nesto drugo je u pitanju,tipa neki lezaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimio sam zvuk,pa da li je zamajac ne znam?

Ako mozete da pomognete da protumacimo sta je upitanju,spaneri i remenje nisu nista od toga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ti nije od pomoći, ali

Zašto ne potražiš nekog provjereno dobrog majstora da ti ispita?

Teško se to može odrediti preko snimka, iskreno

 

 

Kakvo ti je ulje u servo pumpi?

Jesi provjeravao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potraži pomoć jer ako do sada nisi skužio što je i odakle dolaze zvukovi niti nećeš. Ja sam sve kvarove sam  dijagnosticirao, samo dobrim pregledom i slušanjem. Spomenuo sam ti koji su simptomi kad je zamašnjak i/ili ležaj u pitanju, treba samo dobro slušat i skuži se da je do njega, tako je bilo kod mene. Naravno, prije toga sam sve drugo eliminirao, veliki servis napravljen i sve remenje promijenjeno, na generatoru stavljeni novi ležajevi , kompresor novi, ulje servo pumpe pregledano tako da niti ne moraš biti neki veliki znalac da je onda do zamašnjaka jer je samo on još ostao a po km je bio na redu. Moj nije bio metuzalem kao od kolega regazzonija, :) to su rijetki primjerci da OEM ide preko 560tkm i da je još u uporabi. Volio bih čuti jednu frišku snimku kako zvuči motor sa zamašnjakom nakon toliko km. Dolje sam ti stavio moju snimku OEM zamašnjaka na 259tkm, vjerujem da ti isto neće biti od koristi iako sam ti sve već rekao pa znaš, zato je nezahvalno preko snimke.

OEM SACHS set 259tkm video 2015 06 29
https://www.youtube.com/watch?v=HLBmos1S_Zw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj auto recimo ima blago, iritantno brujanje kad ubrzavam prva-druga
Pojma nemam kakav je zamajac, znam da se auto ne stresa ni malo pri gašenju i paljenju.

Malo mi je stopa mjenjača popustila, pa je vrlo moguće da je zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, mur3633 said:

Možda ti nije od pomoći, ali

Zašto ne potražiš nekog provjereno dobrog majstora da ti ispita?

Teško se to može odrediti preko snimka, iskreno

 

 

Kakvo ti je ulje u servo pumpi?

Jesi provjeravao?

Bio sam kod majstora nista nije mogao pronaci,ali problem je sto se taj zvuk cuje kada se auto upali ujutru prvi put i traje nekih 30 sec i onda samo prestane odjednom,i cjeli dan nista se ne cuje sve normalno.

Jesam provjeravao sam ulje u servo pumpi ima ga max,e sad da li bi ga trebalo promjeniti a izgleda bas cisto.

1 hour ago, <TDI> said:

Potraži pomoć jer ako do sada nisi skužio što je i odakle dolaze zvukovi niti nećeš. Ja sam sve kvarove sam  dijagnosticirao, samo dobrim pregledom i slušanjem. Spomenuo sam ti koji su simptomi kad je zamašnjak i/ili ležaj u pitanju, treba samo dobro slušat i skuži se da je do njega, tako je bilo kod mene. Naravno, prije toga sam sve drugo eliminirao, veliki servis napravljen i sve remenje promijenjeno, na generatoru stavljeni novi ležajevi , kompresor novi, ulje servo pumpe pregledano tako da niti ne moraš biti neki veliki znalac da je onda do zamašnjaka jer je samo on još ostao a po km je bio na redu. Moj nije bio metuzalem kao od kolega regazzonija, :) to su rijetki primjerci da OEM ide preko 560tkm i da je još u uporabi. Volio bih čuti jednu frišku snimku kako zvuči motor sa zamašnjakom nakon toliko km. Dolje sam ti stavio moju snimku OEM zamašnjaka na 259tkm, vjerujem da ti isto neće biti od koristi iako sam ti sve već rekao pa znaš, zato je nezahvalno preko snimke.

OEM SACHS set 259tkm video 2015 06 29
https://www.youtube.com/watch?v=HLBmos1S_Zw

Isao sam vec dva puta u servis i sve smo pregledali i nosace motora i mjenjaca i nista sve ispravno,ali kod mene je taj zvuk poceo da se javlja nakon uradjenog velikog servisa,prvo se culo kao neko zavijanje u kabini,pa mi je majstor rekao da je to do remena dok ne sjedne,jer je nov pa treba malo vremena da se slegne, i poslije mjesec dana poceo je taj zvuk da se cuje,ali pregledao sam sve rolnice i natezac remena i nista,mjenjao sam i lezajeve na alternatoru i diode i regualtor zajedno,pa PK remen,sve sta se mjenja sam izmjenjao,jedino nisam na radilici remenicu.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ležajevi u samom generatoru kao što sam ja imao, mada je on snimao lijevu stranu koliko vidim a generator je na desnoj...  Kada ga ujutro pališ pokušaj saznati od kuda dolazi taj "zvuk", s koje strane to je sve što ti mogu savjetovati ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu remenice,sve je pregledano,jos sam nesto primjetio da mi sama rucica mjenjaca ima cudan zvuk,kao nesto da zvecka kad je izbacena iz brzine,a kada je pomakne skroz i lijevo ili desno kao da ubacujem u prvu ili petu nema nikakvog zvuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti ne drndaju blokade od sajle mjenjača, ja sam ih nedavno mijenjao i preporod kako je sad ručica fiksna, baš onako osjećaj kad je auto nov. Imaš u mojoj temi pa baci pogled da sada ne lijepim ovdje. Uglavnom, više ćeš sam skužiti gdje je neki problem nego majstor ali zahtjeva malo truda i sluha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti se javilo poslije velikog servisa, moguće da ti nešto struže od zaštitu zupčastog,onu donju ona je metalna(sličan zvuk porizvodi)

možda nije dobro sjela ili se iskrivila,možda i ona velika remenica kanalnog remena na radilici struže od u zaštitu

a možeš skiniti kanalni remen pa upaliti da eliminiraš ovo šta on pogoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enigma rijesena konacno :hehe

Sarafi su se  odvrnuli nekim cudom na zastiti pa je tandrkalo po osovini i pravilo taj cudan zvuk,sad stegao sarafe oprao plastiku i drugo auto nema onog ruznog zvuka ma ja prezadovoljan.da mi je neko pricao ne bih mu vjerovao.

EoBas.jpg

9binW.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28. 11. 2019. at 11:19, <TDI> said:

Da ti ne drndaju blokade od sajle mjenjača, ja sam ih nedavno mijenjao i preporod kako je sad ručica fiksna, baš onako osjećaj kad je auto nov. Imaš u mojoj temi pa baci pogled da sada ne lijepim ovdje. Uglavnom, više ćeš sam skužiti gdje je neki problem nego majstor ali zahtjeva malo truda i sluha.

Što sam napisao u prošlom postu...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa. :)
Znam po sebi da sam masu tih drndavih stvari riješio samo slušajući kako motor radi. Ne može majstor to otkriti, niti ima vremena jer se uglavnom ne radi o kvaru preko dijagnostike, već sitnicama poje popuste pa škripe, cvile tresu a ima i ozbiljnijih stvari kao ležajevi itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može neko da mi potvrdi da li na poprečno postavljene PD motore (G4, Bora, Polo, Sharan,itd) ne ide igličasti ležaj spojničke kat.br. 056 105 313 C?
U ilustraciji Etke za Golf 4 stoji pod brojem 20, ali je zamrznut, dok kod Passata je pod brojem 19 i nije zamrznut. Navodno po nekim forumima čitah da su išli isključivo na uzdužno postavljene motore (B5.5, A4).

Radilicu sam izvadio iz AVF bloka (uzdužno postavljen Passat 2004.) i ubacio u moj AJM blok.

056 105 313 C - igličasti ležaj (Pilot Bearing)

59b2bbe0dac96_xl.jpg
103226_01_056105313C_600x600.jpg

ETKA - Golf 4 2002.g.
4747047fdc1af4a6a5768342debcb2cd.jpg


ETKA - Passat 2003.g.
3fe7def9e1a404a34af86b572fb77934.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3