3 3
Vasko MKD

Zamajac Golf 4

Recommended Posts

Postovani prijatelji.  Od pre nekoliko dana sam vlasnik Golfa 4 1,9 tdi 66 kw ( bosh pumpa ) , 98 god. oznaka motora ALH.  Zanima me dali je kod ovog modela ugradjen plivajuci zamajac ili je standardni . Pozdrav iz Makedonije ☺️

Edited by Vasko MKD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi biti ugrađen dvomaseni zamašnjak ali najbolje još provjeriti po šasiji u ovlaštenom radi sigurnosti, ujedno i trgovine auto dijelovima ti mogu dati isto informaciju.

VW Golf 4 TDI - SACHS-Kupplung - Zweimassen-Schwungrad (ZMS) nach 437.000 km (VW Golf4 TDI, 1999, 1J5, 66kW/90PS)
https://www.youtube.com/watch?v=WcKBVCTfHF4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da svaki ALH ima plivajuci, dok su rani 66kw (AGR) fiksni.

Uvijek i na ALH mozes odraditi konverziju na fiksni, jer je mjenjac 5 brzina i motor ima 66kw.

Послато са HUAWEI G700-U20 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, mur3633 said:

Mislim da svaki ALH ima plivajuci, dok su rani 66kw (AGR) fiksni.

Uvijek i na ALH mozes odraditi konverziju na fiksni, jer je mjenjac 5 brzina i motor ima 66kw.

Послато са HUAWEI G700-U20 уз помоћ Тапатока
 

Golf je 98 godište, vrlo vjerovatno je to već i odrađeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta vremena i prostora na serveru, lik se pojavio i nestao...

Nema potrebe za fiksnim kada se znaju prednosti dvomasenog i ako je bio u originalu najbolje njega ponovno staviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako, ako se malo pripazi i DMF traje dovoljno dugo.


Послато са HUAWEI G700-U20 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja razlika izmedju fiksnog i dvomasnog,izgleda da je kod mene otisao zamajac cuje se kad radi na leru,mogu da snimim kako se to cuje,ali ja mislim 100 posto da je do njega.

Alh je kod mene, vjerovatno ima dvomasni fabricki,podignut je na 130 konja

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiksni je komad okruglog metala a dvomaseni ima u sebi opruge za ublažavanje trzaja... imaš toliko video uradaka na YouTube da možeš gledati cijeli dan.

image_55436z4uk6.jpg

ZF zms dual mass flywheel for passanger cars

 

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vidim koju prednost ima dvomasni,ali sad nisam pri parama,citam da neki dignu ler malo,da li se sa tim rijesi zveckanje koje se cuje na leru ili je to samo prica,nekako mi to ne pije vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se time pomoć da vrti okruglo i da ne trza, povećaj ler i to je to. Isto jedna od "duplica" metoda i ako on kaže da radi onda može. Samo ja ne bih jako vremenski razvlačio, pogotovo ako dosta km radiš godišnje, po meni što prije, to bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trza on,samo ima ruzan zvuk na leru kao neko grebanje,to grebanje se javlja prilikom kretanja uzbrdo ili nizbrdo kada kreces u drugoj brzini pa ga drzis na kvacilu 1-2 sec.

Kada se zagrije zvuk je manje izrazen,najvise se cuje kada se tek upali auto,sutra budem to snimio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je nešto i puklo pa struže kad ideš uzbrdo i nizbrdo, tko će ga sad znat nagađanjem, ništa bez skidanja. Kod mene je trzao u leru a i dosta je bučan bio. Isto sam se vozio nekoliko godina s njim ali pošto radim malo km mogao sam vremenski razvući jer sam imao i drugih problema pa sam išao redom po prioritetu, uglavnom, ako motor bolje radi u povišenom leru napravi tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu, neće valjat, sigurno je zamašnjak gecrkt. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je to Repset, nije valjda da ćeš ići na reparirani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, naravno. Kakav reparirani.

Kuplung+szett.LUK.VW+GOLF.TDI.1.9..jpg

 

Dobro se pokazao u Sharanu, a i njegov fabrički set je bio LUK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš gledam... malo je zeznut naziv pa sam mislio da se je, a radi se o RepSet DMF kao kit za popravak zamašnjaka a set je novi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, <TDI> said:

Moguće da je nešto i puklo pa struže kad ideš uzbrdo i nizbrdo, tko će ga sad znat nagađanjem, ništa bez skidanja. Kod mene je trzao u leru a i dosta je bučan bio. Isto sam se vozio nekoliko godina s njim ali pošto radim malo km mogao sam vremenski razvući jer sam imao i drugih problema pa sam išao redom po prioritetu, uglavnom, ako motor bolje radi u povišenom leru napravi tako.

Nevjerujem da je nesto puklo,kada se auto vozi 2-3 sata ne cuje se nikako taj zvuk grebanja,zveckanja,ne trza na leru,radi sasvim normalno,to se pocelo javljati poslije uradjenog velikog servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, pa to je mladić u najboljim godinama. :)
Ja sam set zamijenio na 269tkm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa je, neki maksimum je od 250-300tkm za OEM set i ovisi o sreći ali dok nema problema vozi, kad krenu onda bolje zamijeniti, jer trpi radilica i bank ležajevi nepotrebno ako grebe, trza, struže ili ne radi okruglo u leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3