0
polo

Popravak klime DIY?

Recommended Posts

Ovakva je situacija

Zacvikao mi kompresor klime, inače je do prije smrti ok radilo i držalo pritisak.

nabavio sam drugi kompresor na autootpadu koji se bar da okrenuti na ruku za razliku od ovog na autu, sad me zanima koje su šanse da će to funkcionirat da ja sam našarafim drugi kompresor(eventualno usput zamjenim isušivač, gumice i ulje u kompresoru) i odem negdje samo na punjenje koje inače možda košta 300tinjak kn, umjesto da dam 1000 kn za cijeli posao  promjene kompresora?

 

Navodno treba zbog moguće špene ili neko ispiranje obaviti ili promijeniti kiler klime.

Kaže jedan majstor ako promjeni kiler onda ne treba ispiranje.

Bi li pomoglo propuhivanje kompresorom :D? Hoće li poslije vakum prije punjenja izvući eventualnu vlagu?

Što vi iskusniji mislite o tome, ili možda možete preporučiti nekog majstora koji nije toliko skup?

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usparaj si novce i plati majstora. Jer ak ides sam na kraju te skuplje izade. Velika je vjerojatnost da taj kompresor ne radi ili ce geknut uskoro, postoji sansa da u hladnjaku, vodovima i isparivacu ima spene. Budes to petljao za 300 napunio pa pusti, pa onda opet slazi pa opet puni i tu si vec na 1000 kn. Jos ak nekom kazes da bi mjenjao ulje u kompresoru, samo ce te neugodno pogledat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugi kompresor na autootpadu 400kn

60 kn bocica ulja novog

Par sati posla

200 kn punjenje

Hlađenje u autu neprocjenjivo

:D

 

promjenio bi i hladnjak klime ali u kreši me zeznuli 300 kn je cijena na netu a uzivo 500 a nije mi se dalo čekat.

nek odradi do mora i nazad ja zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites
0