1 1
Gladius

Polo 9n3 pregoreni ventili

Recommended Posts

Pozdrav svima, Polo 9n3,  1.2motor 40kw trocilindar, 2007god, 65000tkm..

Naime kupljen u HR i supruga samo ga vozi, prvi vlasnici, prezadovoljni sa njime dok nije počeo pred tjedan dana trokirat, i zajebavat.. Utvrđeno da ima slabu kompresiju na trećem cilindru, te

rastavljen, ispušni ventil vrisnuo na trećem cilindru.. Zamjena ventila, obrada glave, hidropodizači, brtve i posao, cca 500eur..

Zanima me dal je možda još tko imao kakvo takvo neugodno iskustvo, i dal ima kakve prevencije.. Naime po stranim forumima dosta česti kvar, radi preblizu postavljenog egra i katalizatora, pa dolazi do previše zagrijavanja

i pregorijevanja ventila..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti 1.2 motori su dosta kratkotrajni, 150-200 tisuca naprave i dosta im. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Škodi Praktik imam 1.2 motor 44kw odrađen swap iz Pola 6R.
Praktik se non stop vozi pod punim gasom i teretom, jer se ide na otvoreno i uz velike uspone. Nikakvih problema nema, samo što mu se ulja ne može nadodati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U Škodi Praktik imam 1.2 motor 44kw odrađen swap iz Pola 6R.
Praktik se non stop vozi pod punim gasom i teretom, jer se ide na otvoreno i uz velike uspone. Nikakvih problema nema, samo što mu se ulja ne može nadodati.
Ovo s uljem ne kužim ali ok...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki dan autom se vozi oko 400-500km pod punim teretom. E sad, pošto je nejak, većinom je na punom gasu i na nekih 4500rpm.

Svako jutro dosipam ulje. Kad je bilo 5W40, onda je nijansu manje trošio. Sad su mu sipali 5W30 i njega baš troši. Insistiraću na sledećem 5W40 ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Svaki dan autom se vozi oko 400-500km pod punim teretom. E sad, pošto je nejak, većinom je na punom gasu i na nekih 4500rpm.

Svako jutro dosipam ulje. Kad je bilo 5W40, onda je nijansu manje trošio. Sad su mu sipali 5W30 i njega baš troši. Insistiraću na sledećem 5W40 ponovo.
Pun gas i pod full opterećenjem dali mu dosta rezervar goriva dnevno?
Moj Fox lagane vožnje jedva 7.4L a da ga ganjam nebo je granica

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plin sekvent Lovato radi svoje, a da se vozi na čist benzin mislim da bi firma bankrotirala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče lanca, nije predviđen neki period zamjene, ali poznat je kvar da je lanac volio "prezubiti" Znači u pravilu kad se čuje zveckanje, bilo bi dobro obratiti pažnju na njega..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar bila i kod nas na takvom polu, majstor reko kvaliteta vindija. Nas proizveden bio u čehoslovačkoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj 9n otvaran na 120 pa na 200tkm... lanac naravno u oba slucaja.... ali kako je poceo cuclat ulje na nekih 150 ond sam na 200odradio i ventile i gumice.. karike letece lezajeve... kvacilo itd.... i evo zasad 15tkm netrosi kapi ulja... (5w30)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2019 at 5:20 PM, AUTOFREAK said:

moj 9n otvaran na 120 pa na 200tkm... lanac naravno u oba slucaja.... ali kako je poceo cuclat ulje na nekih 150 ond sam na 200odradio i ventile i gumice.. karike letece lezajeve... kvacilo itd.... i evo zasad 15tkm netrosi kapi ulja... (5w30)

sto se tice potrosnje ulja bio je top. znaci nediram mjerac do 10000 onda lagano krene trositi ali tada vec mjenjamo. auto je bio sto se toga tice bombon ali troja vrata nema klime doslo dijete i jos plus izgorio ventil i popravak i prodaja. eno vlasnik se i dan danas vozi i kaze auto je super 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni raste nivo ulja evo 4500km i full je na max a antifriza ne fali niti kapi...
Bit će da su kratke relacije i grad problem a potrošnja grad Zg 8 litara bez grča na licu popije

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, polic na kvadrat said:

Meni raste nivo ulja evo 4500km i full je na max a antifriza ne fali niti kapi...
Bit će da su kratke relacije i grad problem a potrošnja grad Zg 8 litara bez grča na licu popije emoji23.png

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

To je, volio je popiti goriva. Ali lagane vožnje oko 6 možda malo jače

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24. 08. 2019. at 18:43, polic na kvadrat said:

Meni raste nivo ulja evo 4500km i full je na max a antifriza ne fali niti kapi...
Bit će da su kratke relacije i grad problem a potrošnja grad Zg 8 litara bez grča na licu popije emoji23.png

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Ako ti raste nivo ulja a ne pije antifriza onda jedino ti moze propisavat gorivo u karter :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam što može ali nije mi jasno tj možda koji injektor pušta vise goriva pa mozda zato ali mirno radi eko test ok sve uredno....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06. 09. 2019. at 8:06, polic na kvadrat said:

Neznam što može ali nije mi jasno tj možda koji injektor pušta vise goriva pa mozda zato ali mirno radi eko test ok sve uredno....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

U mene slican problem.

Razina ulja ide dosta preko max, primjeceno prije 10ak dana, odraden mali servis iza toga, i prijedeno nekih cca 300km i opet ista stvar..ne trosi antifriz.

Inace auto G6 2,0 tdi 103kw.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1