0
Zgpolo

Polo 1.9. SDI više ne pali

Recommended Posts

Pozdrav svima, molim Vas pomoć  smile1.gif

Vozim Pola 1.9 SDI 2006. godina, ima 94 tisuće km. Neki dan mi se auto ugasio u vožnji i nisam ga više mogla upaliti. On vergla, ali se ne pali. Niti jedna lampica ne svijetli.

Napomena, ako je povezano: taj dan smo mijenjali lijevo kratko svjetlo, i u vožnji sam krenula upaliti svjetla i u tom trenu se auto ugasio.

Mehaničar se nije uopće mogao spojiti dijagnostiku na njega, da bi shvatio što je u pitanju. Kaže kao da gorivo ne dolazi do motora. On smatra da mijenjanje žarulje nije povezano s kvarom.

Nakon toga je start sprejem uspio upaliti auto..nakon par minuta što je auto bio ugašen sve je teže palio.
Nakon što je auto stajao 2 dana, kaže da auto bez problema pali i vozi, iako nije uspio otkriti u čemu je stvar.

Ima li netko savjet, jer očito je u nečemu problem a ne može otkriti gdje jer ni dijagnostiku ne može spojiti na njega.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri da li ti se pali lampica od grijača kada daš kontakt.

Pa javi.

Glow-Plug-Light.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, VWTDI said:

Provjeri da li ti se pali lampica od grijača kada daš kontakt.

Pa javi.

Glow-Plug-Light.jpg

Ne pali se. Kad dam kontakt pale se samo "regularne" lampice, za akumulator i jos jedna koje se sad ne mogu na pamet sjetiti, ali grijac nije sigurno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pali se nikako znači,ako se ne varam SDI motori imaju Bosch pumpu,znači provjeri(zamjeni najbolje) relej 109,jer ako se ne pojavljuje lampica grijača i motor ne startuje to ti je znak da ne otvara ventil na Bosch pumpi i ne pušta gorivo do motora i nema startovanja,možeš da verglaš do sutra.Ako razumiješ Engleski pogledaj ovaj video i sve će vam biti jasno.

 

 

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je na G4 SDI otišao relej 109 i nije se pojavljivala lampica grijača kod kontakta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, VWTDI said:

Ne pali se nikako znači,ako se ne varam SDI motori imaju Bosch pumpu,znači provjeri(zamjeni najbolje) relej 109,jer ako se ne pojavljuje lampica grijača i motor ne startuje to ti je znak da ne otvara ventil na Bosch pumpi i ne pušta gorivo do motora i nema startovanja,možeš da verglaš do sutra.Ako razumiješ Engleski pogledaj ovaj video i sve će vam biti jasno.

 

 

Od kad imam auto, lampica grijača mi se nikada do sad nije palila kad dajem kontakt. Općenito mi kontrolna ploča ne pokazuje nikakvu grešku, ne gori mi ni jedna lampica. Dobila sam informacije kako je možda riječ o sezoru radilice ili egr ventilu.

Dobila sam preporuku za jednog mehaničara koji radi baš VW dijagnostiku pa idem danas kod njega pa ćemo vidjeti zaključak.

 

Ako je netko imao ovu situaciju, neka slobodno i dalje piše. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0