2 2
Javier

Golf 5 - Safe mode

Recommended Posts

Golf V, 2004, 2.0 - Problem zvani Safe mode

Ukratko, auto kad se doda jaci gas (najcesce dok preticem drugi auto) izgubi snagu. Nakon sto se auto ugasi pa upali, sve normalno. Citao sam da je to navodno da turbina ode u safe mode. 
Prosle godine odlucno krenem da rjesim taj problem, zamjenim EGR ventil koji je bio propisao, neku cijev do turbine i sama turbina se izvadila pregledala, majstor ustanovio da nema nikakve potrebe za reparacijom jer je dobra. 
Najcesce se to desi u 5 brzini, auto inace ima 6. Evo nekidan se prvi put dogodilo i u 4 brzini dok sam preticao. Nekad se i na autoputu znalo desavati u 6oj brzini, a nekada fercera bez problema i kad mu nabijem veci gas. Nema nikakvog pravila.

Eh sad, sta je, kako je, od cega krenuti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti MAF, dizne, prljav usis, itd.
Najbolje dijagnostika kao što reče kolega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem, samo sto kod mene u bilo kojoj brzini ako odem iznad 2500-3000rpm on ode u safe mode...Dijagnostikom je majstor video da turbina ne "puni" kako treba i da je bilo potrebmo samo da se ona ocisti.Posle ciscenja turbine evo i dan danas nema safe moda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desavalo da turbo prekine na 160 ili kad je u auto petoro ljudi i uzbrdica pa kad poklopim gas ( za preticanje npr) tad ode u safe mode.

Prije mjesec dana sam ocistio turbo i vise nemam problem sa kidanjem turbine.

Moze da bude do vakum ventila (VNT) sto dolazi odozgo na turbinu ili N75.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2