1 1
remaker

Luft na mijenjacu?

Recommended Posts

Nakon silnih izmjena nosaca, ostalo mi trzanje auta a i kad jace odvojim kvacilo onda se osjeti taj udarac kao naprijed nazad..kaze majstor da je vjerovatno  luft na diferencijalu mjenjača..ali ga nije skidao...kaze da se tu najbolje isplati staviti drugi mijenjac..e sad koliko kosta i sta..moj je 1.9 tdi golf plus 6 brzina..kakve su cijene i gdje gledati? Majstor kaze da se ne zamaram jos time da tek kad bude bas jako lupalo da nesto poduzmem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potraži nekoga tko se bavi popravkom mjenjača u tvom kraju, nekog pouzdanog i zatraži otprilike koliko bi te koštao popravak po ovom simptomu kojeg sad imaš, možda znaju u čemu se radi, ili neka ti daju savjet, mada tek kad se rastavi može se vidjeti što je sve otišlo pa se tek onda može znati i točna cifra. Uglavnom, popravci ručnih mjenjača su dosta skupi, ostale automatske i DSG da niti ne spominjem, to su iznosi od kojih zaboli glava, tako da bi i drugi mjenjač možda bio bolja opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi spominju polovne mijenjace koji su skupi..koliko kostaju onda novi..onak priblizno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ću se lagano nasmijat.
Ako baš hoćeš saznati cijenu napravi upit u ovlaštenom po broju šasije pa neka ti kažu cijenu "novog" mjenjača ako baš želiš. Mislim da si to nitko nije priuštio, osim ako je auto bio pod garancijom pa je izmjenjen o trošku servisa a cijena novog... ne znam što bih na to dodao jer kad budeš imao cijenu javi mi pa da se zajedno nasmijemo.

Ako je tvoj mjenjač u banani i da je trošak popravka neisplativ onda je rabljeni jedino rješenje. Možda ima servisa koji bi uzeli tvoj mjenjač u zamjenu za njihov popravljeni uz nadoplatu naravno ali to treba vidjet sa servisom da li imaju takvu opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj prijatelju ni pitati, meni su za Sharanove poluosovine sa flanšama tražili 3000e i to da im dam moje. Bez mojih, još skuplje.

E sad zamisli koliko je novi mjenjač.

 

 

Raspitaj se ovdje na forumu ko najbolje reparira manuelac u HR i pravac kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj svog majstora, možda zna nekoga tko pouzdano i dobro popravlja mjenjače u tvom kraju, ja znam za ove dolje ali to je sve daleko pošto si iz Osijeka. Rabljenih se da naći po oglasniku i auto otpadima pa i na ebayu ih ima. :) Mislim da je cijena polovnih bila cca. do 500 eura, tih šest brzinskih, ali opet prvo se raspitaj ili posjet u neki servis pa neka napravi preventivni pregled jer ovako je sve nagađanje a ja bih to rješavao što prije.

Dolje sam stavio broj od kolege sa foruma, pa ga možeš nazvati za savjet, jer svakodnevno radi sa mjenjačima pa zna sve simptome i da li je popravak isplativ ili ne, vjerujem da će ti savjetom pomoći a onda polako rješavaj problem kako možeš.

Auto Sopkov Vinkovci
E-mail: auto.sopkov@gmail.com
Goran Sopkov: 00385-98/348-456

Servis getriba Franc Zagreb
servisgetriba@gmail.com
098 281 482
091 5820 580

Kolega sa foruma koji radi u firmi Franc getribe.
Žac, mobitel 091/582 1671

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje i ove alternative, privatni dogovor sa Žacom da kod njega odeš sa autom i riješiš ako je popravak moguć u nekom realnom vremenu (prethodno nazvati), da tvoj majstor skine mjenjač i pošalje ga Žacu ili u njegovu firmu u Zagreb i oni ti riješe mjenjač ili ti pošalju odmah drugi jer imaju lager popravljenih pa ako imaju baš tvoj odmah šalju reparirani stranci, po meni isplativo i sigurno jer oni kvalitetno popravljaju pa si siguran da nije netko petljao, naplatio a ništa napravio. Eto, a ti sad vidi da li ti paše nešto od toga ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala..a sto ocekivati od repariranog mjenjaca? Da li brzo odlazi ?(znam da ovisi i o nacinu voznje) ali eto zanima.me.da li je.zadovoljavajuci vijek trajanja...u petak jos idem kod jednog drugoh mehanicara(kolege) da malo bolje pregleda auto i vidi simptome..ak se i on slozi da je geteiba u pitanju nemam onda puno.opcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što očekivati... nije nov ali je popravljen, ništa ne ronda, drnda i ne melje, i u skladu je onoliko koliko si ga platio, to i treba od njega očekivati. Po meni puno bolje nego kupovina preko oglasa, na slijepo, nekog polovnjaka za kojeg nisi siguran da li će nakon ugradnje već biti problema a ovdje se svi mjenjači rastavljaju, pregledaju i servisiraju, to je po meni top, uz to daju i 12. mjeseci garanciju, mislim da bolje ne može. Govorim za firmu Franc getribe Zagreb. Koliko je auto prešao km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije puno km, mislio sam da je puno više... ja bih onda išao na varijantu popravka ako je ikako moguće i ako je isplativo, jer mislim da je tvoj mjenjač ipak bolji od nekog drugog ali vidjet ćeš kako će se sve odvijati i kakav je kvar a to će se vidjet kada se rastavi i o njemu sve ovisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, remaker said:

Hvala..a sto ocekivati od repariranog mjenjaca? Da li brzo odlazi ?(znam da ovisi i o nacinu voznje) ali eto zanima.me.da li je.zadovoljavajuci vijek trajanja...u petak jos idem kod jednog drugoh mehanicara(kolege) da malo bolje pregleda auto i vidi simptome..ak se i on slozi da je geteiba u pitanju nemam onda puno.opcija

Evo da ti odgovorim sta možeš očekivati od repariranog mjenjača:

Na G4 SDI-u negdje 2006-e godine  poopucaju zakovice na diferencijalu, standardni kvar na SDI-u. Mjenjač je popravljen i vračen u auto, vozi dan danas bez ikakvih problema.

Ako se remont napravi dobro i s kvalitetnim dijelovima nemoraš brinuti.

Prije bi popravljao svoj mjenjač nego kupovao polovne preko oglasnika. ( ako je popravak isplativ )

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, remaker said:

Koliko te kostalo to zadovoljstvo?

Negdje oko 2500 kn.

Morao sam kupiti samo nove zakovice ( njih sam naručio orginal ) i mislim da su promjenili zupčanik 5-te brzine ( on je stavljen polovni ).

Ostalo je bilo čitavo.

Mjenjač mi je radio jedan majstor u Bosanskom Šamcu.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilično povoljno ali u obzir se mora uzeti težina kvara, vremenski period koji je već preko desetak godina od popravka uz to i rad u drugoj državi.  Ako si mijenjao zupčanik onda je cijelu osovinu zamijenio jer zupčanici su na osovinama, ne mogu se rasporeda sad sjetiti ali znam da se ne može samo jedan posebno zamijeniti, nego onoliko koliko je zupčanika na toj osovini, barem je tako na mojoj tri osovinki sa 6 brzina.

Moj slučaj je nešto svježiji od prošle godine i tiče se samo zamjene sinkrona 2. brzine, drugih kvarova nije bilo, popravak odrađen u ovlaštenom servisu uz zamjena ulja.

- Demontaža/montaža mjenjača:...........................................cca. 750 kn
- Rastavljanje mjenjača..........................................................cca . 600 kn
  Cijena novog kompleta u ovlaštenom
- Tijelo sinkrona s kliznom.......(02M311239B)........................2419,00 kn
- Sinkronoizacijski prsten........(02M311247A)...........................530,00 kn

09_dsc_0049m6s87.jpg

08_dsc_0048qhspb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

3osovinka je kompleksnija... Ugl zupcanik odredjene brzine moze ic sam za sebe al ako je ostecen onda je logicno da je ostetio i ovog s kojim je u zahvatu.... to bi bilo npr na mk2 il mk3 kad imate ono "tok tok tok tok tok" zvuk u voznji u rikverc.... tu fasije r.zupcanik koji ima pogon preko zubcanika 1ve i u vecini slucajeva se mjenjaju oba....

Sinhron korpa je skupa da... a sami sinhron se moze izmjerit dal je potrosen pa ako nije korpa ostecena samo ide sinhron....

Žac to sve rjesava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo, možeš malo pojasniti ovo oko zupčanika da se može samo jedan pojedinačno zamijeniti? Gledam osovinu na slici i zupčanici su istokareni na njoj, pa mi nije jasno kako zamijeniti samo "jedan" ako je npr. oštećen a na osovini ih ima tri ili četiri. Ja sam mislio da se onda mijenja cijela osovina ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 osovinka je malo specificna kao sta i na slici vidis... Neki ide posebno a neki ide u kompletu jer se nemoze skidat. Ako mislis na tokareno one neke zareze na zupcima... to je tako tvornicki...   Sve ovisi koja je steta bila... Strano tjelo moze napravit tootalni kaos....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo..bio kod kolege na dizalici..kaze da po njemu nije luft..mijenjao sam donje nosace pa kaze da mozda radi njihove kvalitete..nosaci su swag i kad su stavljeni bilo je skoro pa idealno..pa nakon 2000 km opet kao da su stari gore..a na dizalici ih je pogledao i citavi su..e sad vise ni sam.neznam..da li nosaci,mijenjac ili cak i zamajac ako.moze ikako djelovati da osjetim udarac naprijed nazad..sta da prvo "mijenjam"(sve mi se cini auto)..set kvacila zamijenjen na 170000  luk sa dvomasenim zamajcem a sad ima 219000...i nekad kod voznje u prvoj i drugoj na ubrzanju zvuk kao da nesto zavibrira od nesto ( kao huuuk) i nestane za sekundu..ne mogu opisat taj zvuko, ispricavam se na takvom opisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1