1 1
briko

golf 6 prvo paljenje problem

Recommended Posts

Zdravo moje ime je Darko novi sam ovde pa mi treba pomoc oko moga golfa6. Auto je 2009 godiste golf6 1.4 ,80 hp i ima plinski uredjaj i kilometraza 75000 kilometra.Prosle godine imao sam problem sa prvim paljenjem ujutro pali od vtora ili treca i tresese motor.Proverio sam sve i majstor je rekao da je purge ventil i smenio ga je .Sve je bilo ok dok sam otisao u servis za plin.Majstor je rekao da trba da se ocisti klapna da treba da se smeni filter i to.Posle jedno 250 kilometara poceo je motor u leru da radi nemirno i poceo je opet da ne pali ujutro.Otisao ja kod majstora za plin kazae trba da prodges 400 kilometra u gradskoj voznji pa da se podesi sama klapna.Ja sam prosao 800 kilometra i nisto .Aj ovo tresenje u leru i nije me nerviralo ali ono palenje od vtora od treca.I nisto ja resio da idem u ovlasceni servis kupio tog ventila PURGE VALVE i sam ga smenio.Tresenje u leru nije se javilo vise ali prvo paljenje opet nervira.Sada me interesuje dali treba da uradim adaptaciju na klapnu da podobrim paljenje na autom,ili da ne treba da se ucita ventil purge valve preko kompjutera.Ventil sto sam uzeo je bosh a pre toga je bio valeo.I imam jedno pitanjeonaj ventil sto je bio valeo imao je kataloski broj 6QE 906 517 a ovaj bosh 6Q0 906 517 dali se radi za isti deo.

Sa novim ventilom sam vozio 10 meseca bez problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oa ako majstor na licu mjesta ne zna u cemu je roblem...kako bi onda mogli znati?

 

Moj savjet...ovlasteni servis i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Briko, ja ti mogu potvrditi da je kataloski novog djela tocan. 6Q0 906 517 je zamjena za 6QE 906 517

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nosio sam ga na servise i nista nema nikakva greska na dijagnostici.Hvala na informacii za kataloski broj za purge ventil .Od kad sam ga smenio nema ono tresenje u leru ,i pri paljenje da se trese motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta kaze npr davac temp? Koju vrijednost daje na hladan motor prije paljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam to da izmerim to treba na majstor da idem  i da izmerim .Inace sada kada je malo hladnije vreme zna da radi jedno minut ipo do dve pod sauk ili obrtaj malo visi 1000 obrtaja

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1