0
toda81

VW Touran 1.9 77kw 2005 - merac goriva

Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima.

Imam VW Touran 1.9 77kw 2005. god. Kupio sam je u Austriji od vlasnika koji je imao jos dva tourana, a ovog najstarijeg nije bas nesto posebno odrzavao. Rashladna tecnost je zuta i prepuna rdje pa sam morao da cistim par puta ceo sistem vodom pod pritiskom i morao sam da menjam mali hladnjak jer nisam imao grejanje jer je stari bio zapusen nekim zutim talogom. OStalo mi je jos jednom da ga dobro isperem jer sada mislim da znam na kom crevu mi je najniza tacka kako bih sto bolje oprao ceo sistem. Drugi problem koji sam imao je sto je lepo vukao i primao gas nedelju dana od kupovine, a posle toga je buio bas bucan i jedva je vukao i lose primao gas. Dijagnostikom je utvrdjeno da je u pitanju map senzor pa sam kupio originalni, ali je problem i dalje bio prisutan. Jedan majstor mi je rekao da je problem do vakum modula upravljacke jedinice pa sam i njega uzeo polovnoig i zamenio i opet nista nisam dobio. Taj sto mi je radio dijagnostiku mi je rekao da je problem ili do instalacije, ili do racunara pa sam isao kod dobrog elektricara koji je utvrdio da je neko jos u Austriji razvlacio neku dodatnu zicu od map senzora do racunara i da je na kraju ostavio samo da visi jer nista nije uradio i moj elektricar je na kraju utvrdio da je problem do instalacije od map senzora do racunara pa je sredio instalaciju i plus je bio problem na racunaru jer su oksidirali kontakti. Kada je to sredjeno auto je poceo da vuce i da radi kako treba. Pored oga sam imao problem sa sitnim zutim tackicama na svim vratima kao od rdje, a tackice su se nalazile cak i na plasticnoj lajsni na vratima, a sve to sam lako skinuo rucnim poliranjem. Citao sam na internetu da hoce od velike vlage i ako je auto bio mozda nekgde blizu neke industrije ili ako je bio u zatvorenom da dodje do te pojave sitnih tackica povrsinske rdje. Inace auto radi bas ujednaceno i mirno na leru.

Napisah vam citav roman :)

Sada imam problem sa meracem nivoa goriva jer mi po nekad pokazuje kao da nemam uopste goriva, a imam vise od polovine rezervoara, a posle par paljenja i gasenaj se sve vrati u normalu i pokazuje kako treba nivo goriva. U cemu moze da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0