0
Iggy-bj

G7 GTD prljav antifriz

Recommended Posts

Pozdrav,

na G7 GTD dosta mi je prljav antifriz, u ovlaštenom su rekli da treba odraditi ciščenje sustava, cijena je cca 3500kn.

Kod motora je CUNA i auto ima 120tkm.

Da li ima kakva jeftinija solucija?

Auto još uvijek normalno grije (mali kiler nije zaštopan).

Hvala unaprijed!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari van antifriz..nalit destilirane odzracit i provozat se..nakon toga destilirna van i novi antifriz unutra..ako se opet zasere nesto nije dobro i treba pogledat sta je razlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/10/2019 at 7:32 PM, MarioIV said:

To bi trebalo ici na kulancu ili ?  jer ocito glave imaju tvornicku gresku.

 

 

ide ako nije cipan i odrzavan u ovlastenom mora bit

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ulja ili one pjene od ulja, nego je onako smedo/naranđaste boje, u ovlastenom su rekli da je antifriz pregorio i da treba odraditi ciscenje sustava, da li je stvarno samo u tome problem ili me muljaju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem nije to neka investicija..kuput 3litre antifirza g13 i destilirane i pocistit

Pa ces vidjeti..kakav ovlasteni i cifre od par tisuca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim jedan savjet mjenjao sam antifriz na golfu 4 pa u posudi ima na minimalni rashladne,gdje dodje maksimum na posudi ne pise nigdje,koliko bih morao dosuti jos,slika ispod koliko otprilike ima g12 u posudi.

index.93.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes probat sam ga zamjenit. Nista cudno da antifriz nevalja jer dosta tih vw-a ima tpi da se cisti sistem... jer takav antifriz ti zacepi hladnjak u kabini.

Ako imas pumpicu s kojom mozes potegnut antifrizt iz one gore male cjevčice mozes tako izmjenit antifriz... al ispiranje se radi sa vise tekucine i onda se opremi sa destiliranom bar 10l a i vise nebi bilo lose.

Motor ugrij na 90c dobro ga provozaj... Ka se vrnes ugasi ga i digni bragu s cevke povrata u posudu i tu ubaci tu pumpicu il ako imas cjev koju mozes navuc na nju pa da imas neki veci pad i da tekucina poteze tu iz motora...... Upali motor bez pokl.na posudi i kako izlazi na tu cev ti nadoljevaj u posudu i tako cca 5l pa vrni cev stavi bragu metni cep... Vozi neko vrijeme da se to dobro izmjesa i onda ponovi proceduru.... Zadnja tura spremi mix antifriza s desti. i rokaj dok ti nekrene izlazit ta boja kroz cjevcicu.

Ja imam neku pumpicu iz lidla i dobro je odradila posao mada nevoli vece temp nit vodu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0