1 1
akraljik0333

Golf 5 škripanje

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje vezano za skripanje ili bolje receno cviljenje. Naime, radi se o autu golf 5kad ga upalim sve radi normalno kako i treba. Kada krenem prva u drugu ili druga u trecu, od 1500-2500 okretaja, cuje se cviljenje necega, poput remena. Dodao gas polako, onda se cuje duže, jace, a kad stisnem malo, samo zacvili (malo, manje od sekunde). Bio sam kod mehanicara, pa je rekao da nezna sto je. Mislio je da mozda pusta na nekoj membrani zrak, da je neko crijevo od/do turbine ali nista nije pronasao. Nadodao je ako bude veci kvar, pokazat ce se... bio auto hladan ili postignuta normalna radna temperatura (90*C) isto se cuje. Nekada ne, nekada da. Smeta mi, volio bi to rijesiti. Vidim da se oko alternatora dosta trese, a sad nisma neki strucnjak. Inace otisao mi je zamajac, pa je mozda i do toga nesto... (znam da to dosta dode). Spaner, radilica, remen, nesto mozda od toga...

 

Novi sam, mozda krsim neka pravila, izvinite, volio bi to popraviti.

Auto ima 215 tkm (veliki raden na 150tkm) ... mozda je i do toga... 2008 godiste, motor 1.9 tdi (77kw)

 

Hvala, lijep pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bi biti španer alternatora tj kvacilo alternatora, meni tako bilo na starom passatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica alternatora, vrlo vjerovatno.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1