2 2
uKLEti

Izmjena filtera goriva Polo/Cordoba 1999 godina 1.9 na dizlu

Recommended Posts

Dakle kako ide procedura i gdje se nalazi filter goriva na 1.9 obicnom dizelu iz 1999 godine?

Hvala!

Edited by uKLEti

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ljevom kutu ti je filter

Skineš ovaj povratni ventil i s filtera ulaz i izlaz te odpustiš nosač filtera i izvučeš ga van.

Staviš novi filter ali pazi da ti je identičan ovom koji imas gore pazi na strijelice ulaza i izlaza.

Spojiš crijeva od dolaza iz rezervara i prema bosch pumpi a na ovaj povratni ventil uliješ nafte malo po malo dok ne popije filter papir naftu tj dok ga ne napuniš i tada stavis natrag povratni ventil i onaj osigurač na njega.

Ja to radim kada mi je motor na radnoj temperaturi onda izmjenim i napravim sve gore navedeno te upalim auto i dam odmah gas na cca 3000 okretaja i drzim 10 sec cca i nema nikakvoga verglanja ni zraka u sustavu....

Auto ima 500 000km i u vlasništvu je već 17 godina i ta metoda mi je bolja nego kod Majstora što samo promjeni filter i samo vergla dok ne povuče gorivo....1b08a6cb47d091583ca6a9772857c734.jpg

 

 

 

 

 

cf7c49d3d7e08c8f93bbdcf3f18e4b94.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super odlicno pokazano hvala prijatelju od srca rijesim to sve u ponedjeljak pa javim kako je proslo ;-) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova druga slika je slika krivog filtera kojeg sam kupio
Zato sam napomenuo da paziš i kupiš isti filter
Poslikaj si mobom stari i kupi isti takav....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj filter je za Sharana.
Tako se ja zeznuh i kupih od Škode Octavie OEM filter za Sharana, kad tek kasnije skužih šta sam napravio.

Ali sam odradio neke improvizacije i ugradio.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo hvala od srca sve je proslo po uputama ;-) na seat cordobi je filter goriva identican samo su ga spustili ispod zracnog filtera ?

10 minuta posla stvarno super...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2