1 1
Outback

Golf 4 1.9 TDI

Recommended Posts

Pozdrav ekipa

 

Evo ovako imam probem sa svojim Golfom. Uglavnom akumulator mi se isrpazni barem 1 put u 2 mjeseca i to ostane baš mrtav mrtav. Pričao s mehaničarom kaže da negdje vuče struju da bi se ispraznio u roku od 1 dan kad ga napunim preko klema, sad da li moze biti da je sam akumulator u banani pa se isprazni ili možda da alnaser u banani pa ga ne puni? Ili je sasvim nešto treće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je star aku?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko je star aku?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je akumulator 4-5 godina to je neki maksimum pa može biti i do njega ili da je neka ćelija otkazala pa i do održavanja a tu mislim na dopunjavanje i kratke relacije. Napuni aku pa upali motor i vidi da li generator puni, trebalo bi biti cca. 14-14.5V tada nije do njega, mada ni taj napon ne mora ništa značiti jer mu treba očitati startnu snagu u A a to može netko tko ima uređaj za to ali barem sa multimetrom možeš sam provijeriti ovo što sam naveo.

Da li si ugrađivao neki aftermarket radio i sam spajao ili netko drugi radio po struji? Da li je tako i prije bilo ili nisi imao problema, sjeti se što si ugrađivao od struje pa vidi da li je to možda uzrok. Usput, anlaser (starter) ne puni, on pokreče motor, puni ga generator ili ti alternator.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, <TDI> said:

Ako je akumulator 4-5 godina to je neki maksimum pa može biti i do njega ili da je neka ćelija otkazala pa i do održavanja a tu mislim na dopunjavanje i kratke relacije. Napuni aku pa upali motor i vidi da li generator puni, trebalo bi biti cca. 14-14.5V tada nije do njega, mada ni taj napon ne mora ništa značiti jer mu treba očitati startnu snagu u A a to može netko tko ima uređaj za to ali barem sa multimetrom možeš sam provijeriti ovo što sam naveo.

Da li si ugrađivao neki aftermarket radio i sam spajao ili netko drugi radio po struji? Da li je tako i prije bilo ili nisi imao problema, sjeti se što si ugrađivao od struje pa vidi da li je to možda uzrok. Usput, anlaser (starter) ne puni, on pokreče motor, puni ga generator ili ti alternator.

A mislim akomulator je bio u autu kad sam ga kupio, sad lik je rekao da je on promjenio nedavno, ali naravno nije imao račun i sve kako to biva naravno. Stavljao sam aftermarket radio i pojačalo, ali to mi je stavljao frend električar i napravio je to kako spada, nisam ja to sam prtljao. E da na to sam mislio alternator haha(hvala na ispravci). Idem sutra po novi aku pa cu vidjet šta i kako će biti, ali dati ću auto na dijagnostiku isto tako pa nek vide šta je i kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina akumulatora ima na kućištu utisnut datum proizvodnje, neki kao Varta i Exide su imali šifrirano ali koliko vidim Varta je počela stavljati normalan datum pa kad ga budeš vadio pogledaj, ako je unazad godinu dvije ne bi trebalo biti do akumulatora, uglavnom, idi redom.

varta_77a_780ah_12v_ddbkf2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20. 10. 2019. at 22:11, Outback said:

A mislim akomulator je bio u autu kad sam ga kupio, sad lik je rekao da je on promjenio nedavno, ali naravno nije imao račun i sve kako to biva naravno. Stavljao sam aftermarket radio i pojačalo, ali to mi je stavljao frend električar i napravio je to kako spada, nisam ja to sam prtljao. E da na to sam mislio alternator haha(hvala na ispravci). Idem sutra po novi aku pa cu vidjet šta i kako će biti, ali dati ću auto na dijagnostiku isto tako pa nek vide šta je i kako je.

Ako ti se to pocelo dešavat nakon ugradnje drugog radija, onda je sigurno do njega bez obzira ko ti ga je ugradio....moj primjer : ugradio u Alteu 05. rns 310 i novi aku mi ispraznio u roku 15h

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zbog gatewaya i to je druga stvar

 

 

Varta preporučuje da akumulatori koji stoje do godinu i po su kao novi, poslije toga im slabi kapacitet.

Tako sam čitao kad sam uzimao za Sharana.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1