2 2
<TDI>

Blokada sajle od mjenjača (Shifter Cable End)

Recommended Posts

Malo sam gledao tu tzv. blokadu na sajli mjenjača i oba po meni imaju previše slobodnog hoda, to bi trebalo kud i kamo biti fiksnije. Radi se o PVC kućištu i u sredini je guma koja sa vremenom dobije lufta. Mislim da bi sa novim bilo puno bolje i preciznije šaltanje pa sam planirao uzeti novi set, e sad, zanima me postoji li alternativa, znači nešto fiksnije. Postoje setovi koje ameri rade kao neki Sigma set ali dostava iz SAD-a je preskupa a tu bi me mogli dočekati i ostali troškovi pa mi to nije interesantno. Zanima me postoji li neka alternativa originalu, da je kompletno ispunjena guma ili da je izrada od metala kao npr. ovo na što sam naišao... Solid Aluminium Bush Kit for VW 02M & 02Q Linkage Ends

Shifter Cable End
1J0 711 761 B
1J0 711 761 C
06_dsc_0005zpofk.jpg

 

01_1j0711761bg9k2q.jpg

05_1j0711761bq9ju1.jpg

shift_linkage_comparixqklu.jpg

1_solidalubushkitforvtdjsi.jpg

2_solidalu_bushkitforomko5.jpg

 

4_solidalu_bushkitforoskrb.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes 2 orginala i miran 20godina. Tu je zracnost djelomicno i zbog prenosa vibracija na rucicu,.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da će tako i biti, jer koliko vidim sve ovo su dorade ili prerade originala a i nije neka velika svota u pitanju ovih OEM blokada da bih imao dvojbi a novo će trajati, bitno da se riješi slobodni hod koji me nervira.

Ivo, da te pitam... kako se stavljaju blokade i da li se radi kalibracija sajli kao npr. da se ručica mjenjača u autu blokira sa štiftom, isto to se napravi i na mjenjaču sa onom ručicom koja se podigne da se zaključa i tada se blokade stavljaju na sajlu?

VW MK4, MK5, and MK6 5 speed shifter adjustment for 02J and MQ250 transmissions

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš Gmail uploadaj ga na GDisk i podijeli link ovdje na forumu da mogu i ostali skinuti, a mogu i ja kasnije staviti kad mi pošalješ na mail...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavit ću link pa ako nekome zatreba može si skinuti upute za namještanje blokada sajli koje mi je Šime poslao. Dobro objašnjeno i ilustrirano iz ELSA-e pa će poslužiti kod ugradnje novih. Malo bolje sam pogledao blokade i vidio da kompletna guma koja se drži okolo na četiri mjesta skoro pa pokidana uz ovaj luft koji mi je na prvu bio sumnjiv, drži se još malo na donjem dijelu tako da moram uzeti nove. ELSA_Namjestiti sklop za aktiviranje mjenjača

Jedino nisam skužio kako se mjenjač blokira jer nigdje nisam vidio ovu ručicu?

elsa_namjestitisklopzizk8j.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klin se kupi posebno to ti je kataloški tog klina (T10027) oko 8 evrića dodje,ima i taj manji klin vec na mjenjaču,vidit ćes gdje se nalazi oznaka mjenjača,kod automata od elektropokretača.

tLFtW3kl.jpg

 

image_43064_1_600x600.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, taj mali kutnik me zanima jer njega ne vidim na mjenjaču ili nisam dobro pogledao, budem ponovno. Ovaj klin (T10027) mi se ne kupuje jer može i borer od 5-7mm poslužiti, odnosno koja debljina bude jer samo služi za blokadu ručice mjenjača i tamo stoji dok se blokade sajli ne stave. Na ERF mjenjaču je malo drugačiji raspored ali budem malo detaljnije pogledao, malo je nezgodno zbog akumulatora a ne skida mi se samo da bolje vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao i prepipao mjesto gdje se kao nalazi mali kutnik ali kod mene nema ništa, stavljen je čep na to mjesto pa ne znam kako se namješta ERF mjenjač onda, da li se samo zaglavi ručica mjenjača u kabini sa klinom i onda se blokade samo stave ili? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, baš taj pin je ispod čepa, i još pipam ima li neki otvor da se u njega možda stavlja klin pa da se tako blokira. :huh: Da, sad vidim da se on kao stisne i stavlja u "home" poziciju... a dalje će već ići. Svaka čast Šime, to sam trebao. :)

lockingpin_11dju9.jpg

lockingpin_2ljkf5.jpg

lockingpin_3nfky8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmeš one koje odgovaraju po broju šasije, kod mene u ovi kataloški.

• Blokade od sajle mjenjača......................(1J0711761B), (1J0711761C)

01_blokadasajle1xykmc.jpg

02_blokadasajle24kjb9.jpg

03_dsc_0006yyji1.jpg

04_dsc_0024o8k27.jpg

dsc_0004e5kxz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa kojom mascu podmazujes blokade sajli,kod mene ima dodatni plasticni klizac na metalnoj rucki pa bih ga podmazao,jednom sam podmazao silikonskim sprejem i mjenjac se veoma glatko ponasao ali vec poslije 10 dana opet isto

mk4shift.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim silikonsko ulje W5 iz Lidla i ono mi se za sada najbolje pokazalo. Prije toga sam isprobavao razne masti pa i bijelu temperaturnu ali nije nešto, samo se zaprlja i ništa ne podmazuje nakon nekog vremena. Silikonsko ulje zađe u sve pore i odlično podmazuje sklopove. Radim to 2-3 puta godišnje, više od toga nisam uočio da imam potrebe, kod mene je drugačiji sklop sajli 6-Gang ERF getriba. Osim toga treba i kuglu ručice s vremena na vrijeme isto podmazati. Ja sam mijenjao blazinicu ležaja kugle i stavljao novu, imaš u mojoj temi kako sam radio zamjenu, pa sam kuglu podmazao sa silikonsko-teflonskom masti. Sada jedanput godišnje malo posprejam kuglu sa uljem i jednom dužom cjevčicom koju sam napravio da mogu dođi i do tih donjih PVC prstenova koji su sa strane i ispod kugle, uglavnom to je to.

silikonsko-ulje-u-spreej0n.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je obim na originalnim blokadam sajli od mjenjaca?

Da li su obe iste?

Na zamjenskim je rupa 8mm da li je i na originalni toliko ili je nesto manje moram uzeti blokade sajli.

 

thumb?id=8878041&m=0&n=3&lng=en&ccf=9407

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti sutra pomičnom mjerkom izmjeriti ali ako se blokada uzima po kataloškom broju čak i zamjenske bi trebale pasati, ne može biti drugačijeg opsega, iako bih ja uzeo OEM da sam na tvojem mjestu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ako ti nije problem da izmjeris,bas me zanima da li je isti opseg.

Poskup mi je original,stavicu ove zamjenske zanima me kako ce se ponasati pa ako odu brzo onda cu uzeti original

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem ti javio opseg poslije podne, pitanje je da li su blokade iste jer su drugi mjenjači u pitanju, a u prvom postu vidiš da ima različitih sa različitim opsegom rupe.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo kasnim, jučer sam imao posla pa ti nisam stigao poslati, uglavnom ovo su mjere, koliko će ti to pomoći ne znam...

1J0 711 761 B..........10mm
1J0 711 761 C............8mm

dsc_0153_2uwkid.jpg

dsc_0156_2m9k4s.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u mojoj temi VW upute kako se namještaju i stavljaju, skini ih sa mog GDiska i odradi po njima ugradnju.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covjece zabrinuo sam se,vidim da se mjenjac moze blokirati ako se pipac za blokadu zaglavi,kako si to uradio sa sublerom,kako si prenjeo mjere ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2