2 2
<TDI>

Blokada sajle od mjenjača (Shifter Cable End)

Recommended Posts

Pa napisao sam razlog zašto nisam koristio gornji navedeni pipac za blokadu, ali nisu svi mjenjači isti, ima i onih sa ručicom koja se podiže, mislim da kod njih ne bi trebalo biti problema, ne znam kakva je kod tebe blokada. Ako imaš pipac kao i ja onda prenesi mjere pomičnom mjerkom, provjeriš slobodni hod i pomalo ga smanjuješ podešavanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha a tako,kod mene je sa onom rucicom plasticnom, nije kao kod tebe metalni pipac,mislio sam da je to na svim mjenjacima nebitno kakav je pipac za blokadu pa oce da zaglavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su drugacije izgleda bas danas gledam uopste nisu kao ove kod tebe <TDI> kod mene je raniji tip blokada one u obliku loptice

 

59c4e0558ba39_xl.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg ja pogresne narucio pa sad moram vratiti i uzeti takve

Uzeo ovakve,dolazile na novijim modelima,dok ove koje imaju kopcu u obliku loptice dolazile na ranim modelima 2000 godista 

05_1j0711761bq9ju1.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 22. 03. 2021. at 9:25, <TDI> said:

Budem ti javio opseg poslije podne, pitanje je da li su blokade iste jer su drugi mjenjači u pitanju, a u prvom postu vidiš da ima različitih sa različitim opsegom rupe.

2 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Kod mene su drugacije izgleda bas danas gledam uopste nisu kao ove kod tebe <TDI> kod mene je raniji tip blokada one u obliku loptice

59c4e0558ba39_xl.jpg

To je kad ne čitaš što sam ti napisao u prethodnim postovima, baš sam ti to i spomenuo da pogledaš. Ne kužim kako si naručio blokade, a da nisi usporedio sa svojima ili pogledao kataloški broj na njima?

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle druge blokade sajli,sad pitanje kako se skidaju ove stare,ne vidim nikakav osigurac.

Mislio uzeti krep traku i obiljeziti mjesto na sajlama gdje stare blokade stoje skinuti stare i stavim nove i gotovo

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se krep trakom obilježit mjesto gdje je sada namješteno, poslije se po ručici vidi ako ima slobodnog hoda pa se smanjuje naknadnim podešavanjem ga. Nema tu nikakvog osigurača, patent je vrlo jednostavan, povuče se ova opruga prema sebi i kada se namjesti na željeno mjesto pusti se.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljam utiske nakon zamjene blokada,drugi mjenjac nakon izmjene blokada,puno precizniji ko nov,jos samo malo moram rikverc da postimam,sve ostale brzine su odlicne,bilo je tesko skinuti pa malo treba sile,cuvajte ruke,savjet skinuti i akumulator i kuciste njega,i filter zraka da se dobije na prostoru,ovu gornju blokadu sam lako skinuo ali donja je zeznuta dosta,ja sam uzeo za ovu gornju dva sarafcigera ravna i uvukao izmedju blokade i metalnog djela.

A ovu donju uzeo kljuc vilasti 19 zavuko ispod blokade i podigao i spala je osale,nadam se da ce nekom pomoci.Na slikama ima pokazano kako sam skinuo ja plavom bojom je oznaceno

polo-mk4-4386.png

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti utisak je bio i kod mene, vidio si moj feedback u projektima, stvarno dobro uložen novac. Kod mene je bila još i guma potrgana, bilo je i prevelikog slobodnog hoda pa je zamjenom blokada sve to riješila. Stavljanje je na mom mjenjaču bilo piece of cake, znači, skinuo stare i stavio nove. Nikakvo skidanje akumulatora, kutije filtera zraka i drugi bakraći.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugacije blokade pa su lakse skinuti,ove su stvarno tesko za skinut.ali uglavom nikad bolje ulozena lova.

Jos samo malo moram postelovati rikverc,izgleda da sam malo vise na sajlama odmaknuo blokade od originalnih gdje su stajale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ručica je stalno u gibanju i dobro je da je sve fiksno, ugodnije je mijenjati brzine, zato je to dobar uložen novac, sad si miran dok je auto kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je meni poznato ako se radi po ELSA-i koju si skinuo sam mog GDrivea onda se ne namješta rikverc posebno, nego je on u sklopu cijelog podešavanja namješten, to vrijedi za sve brzine pa i za rikverc.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ima neki minimalni slobodni hod, mislim da izmjenom ne bih dobio ništa značajno. Ako je kod tebe veći onda je možda u njemu problem, iako mislim da znaju zezati i one pikse ispod ručice mjenjača. Njih sam mislio zamijeniti ali problem je što bez skidanja auspuha ne mogu doći do one dvije od sajli, ovu jednu sa strane bih još i dobio i od rikverca kada se ubacuje, odnosno stisne dolje, te dvije idu. Stavio sam ti YT video kako se klizač mijenja na 5 brzinskom mjenjaču, ako ga planiraš mijenjati, vjerujem da je takav i kod tebe i na što sam mislio kad sam spomenuo ove dvije pikse, jedna je od rikverca, provjeri ih ima li neka od njih previše slobodnog hoda ili da nije možda polomljena kao u videu.

Diagnosing MK4 Shifter Slop

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino to sve zategne mjenjac nema lufta ni malo bas me iznenadilo.vjerovatno se ne moze uzeti u ovlastenom samo te caure,nije polomljena kod mene bas sam gledao,ali ima lufta dosta,mozda ubacim neki komad gume da smanjim hod,sad koliko je to pametno ne znam,jer guma bi se brzo potrosila ili ne.

I caure ispod rucice mjenjaca mogu biti istrosene,to je najbolje sve zamjeniti,nije velik trosak naravno ako se nadje jeftino a dobro rijesenje.Jer gledao bas ovaj video sto si poslao koja razlika kad se stave nove caure,mjenjac nema lufta ni malo

Improved-Version-First-Gear-Getter-Repai

 

 

18.jpg

Da li moze posebno da se uzme ovaj klizac iznad sto sam postavio u ovlastenom?

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

PVC pikse se ne prodaju posebno, prodaje onaj amer gore iz YT videa setove ali ti to vjerojatno nije interesanto kao ni meni. Otpad pa skinuti nekoliko i provjeriti pomićnom mjerkom debljinu pa uzeti one koji su manje istrošeni.  Ovaj dolje klizač pitaj u ovlaštenom ili nekoj trgovini, vjerujem da bi ga trebalo biti posebno za kupiti kao na slici koju si stavio.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2