3 3
<TDI>

Blokada sajle od mjenjača (Shifter Cable End)

Recommended Posts

Pa napisao sam razlog zašto nisam koristio gornji navedeni pipac za blokadu, ali nisu svi mjenjači isti, ima i onih sa ručicom koja se podiže, mislim da kod njih ne bi trebalo biti problema, ne znam kakva je kod tebe blokada. Ako imaš pipac kao i ja onda prenesi mjere pomičnom mjerkom, provjeriš slobodni hod i pomalo ga smanjuješ podešavanjem.

Aha a tako,kod mene je sa onom rucicom plasticnom, nije kao kod tebe metalni pipac,mislio sam da je to na svim mjenjacima nebitno kakav je pipac za blokadu pa oce da zaglavi.

Kod mene su drugacije izgleda bas danas gledam uopste nisu kao ove kod tebe <TDI> kod mene je raniji tip blokada one u obliku loptice

59c4e0558ba39_xl.jpg

I kod mene su iste takve, 6 brzina mjenjač

Posted (edited)

Jbg ja pogresne narucio pa sad moram vratiti i uzeti takve

Uzeo ovakve,dolazile na novijim modelima,dok ove koje imaju kopcu u obliku loptice dolazile na ranim modelima 2000 godista 

05_1j0711761bq9ju1.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

On 22. 03. 2021. at 9:25, <TDI> said:

Budem ti javio opseg poslije podne, pitanje je da li su blokade iste jer su drugi mjenjači u pitanju, a u prvom postu vidiš da ima različitih sa različitim opsegom rupe.

2 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Kod mene su drugacije izgleda bas danas gledam uopste nisu kao ove kod tebe <TDI> kod mene je raniji tip blokada one u obliku loptice

59c4e0558ba39_xl.jpg

To je kad ne čitaš što sam ti napisao u prethodnim postovima, baš sam ti to i spomenuo da pogledaš. Ne kužim kako si naručio blokade, a da nisi usporedio sa svojima ili pogledao kataloški broj na njima?

• Sad 1

Posted (edited)

Stigle druge blokade sajli,sad pitanje kako se skidaju ove stare,ne vidim nikakav osigurac.

Mislio uzeti krep traku i obiljeziti mjesto na sajlama gdje stare blokade stoje skinuti stare i stavim nove i gotovo

Edited by GTI-VR6-R32

Može se krep trakom obilježit mjesto gdje je sada namješteno, poslije se po ručici vidi ako ima slobodnog hoda pa se smanjuje naknadnim podešavanjem ga. Nema tu nikakvog osigurača, patent je vrlo jednostavan, povuče se ova opruga prema sebi i kada se namjesti na željeno mjesto pusti se.

• Like 1

3 3