0
KrešoST

Psihijatrijski problem motora 1.8 8v

Recommended Posts

Zivili ekipa, triba mi stvarno pomoc oko auta ili uputnica za splitsku psihijatriju jer san bogami lud vec... Oprostite unaprid na predugom pisanju. 

Znaci tipicna prica. Golf II 1991. god, 1.8i Cat 66kw, za svicarsko trziste s monopointon, original kod motora je RP. U moje ruke dolazi vec neregistriran u prosincu 2017. godine. Zbog neodrzavanja original motora (motor prokuva), 2018. god ubacuje se isto 1.8i 66kw iz Golfa III iz 1996 god.

Na autu: od manzetni, novih plinskih amortizera, 2 seta novih guma lito/zima, raznoraznih zglobova, diskova, plocica, pakni, baterija i slicno, sprema se cak i ubacivanje nazad original servo sistema i popravak centralne brave koju auto posjeduje.

Na motoru: monopoint i motoric lera Bosch direktno narucen repariran i sreden iz Njemacke sa garancijon. Kablovi novi, svicice, dihtunzi svi moguci, svo remenje, prominjen alternator iz starog Valea u boljeg Boscha (prigledan i sreden, diodna ploca uredno stanje), bobina je top stanje, novo ulje filteri zraka ulja ovoga onoga ma sve zivo, nema sta nije kupljeno novo i stavljeno i sve narucivano direktno iz Njemacke te su pritome stavljane samo provjerene marke koje san prija koristia na drugin autima (Mahle, Meyle, Bosch, Ate, Textar, Valvoline)..

Realno gledano, karoserijski i mehanicki auto je spremno za tehnicki kojeg jadnicak ceka vec duzi period (problem je moj manjak vrimena i para za dovrsit ga). Ne znan jedino kakvo je stanje sa katalizatoron i lambda sondon koji su originalni i netaknuti. Po struci san uskoro magistar biologije mora tako da nista sam ne prckan po autu i ne diran ono sta pojma neman. Neke stvari tipa amortizeri ili auspuh prominia san sam, al po motoru nikad nista nisan dodirnia, sve je mehanicar uredno srediva (nije nikakva fus radnja jer smo bliski rod i ne bi mu palo napamet) .

Problem (laicki objasnjeno): upalin auto (drzi ler fantasticno kad je motor ladan ili vruc), izaden iz garaze i saltan 1. brzinu sve okej, uredno normalno vozi. Usaltan 2. brzinu i na 40 na sat prilikon dodavanja gasa auto krene trest (osjecaj ko da ima-nema gasa). Stisnes gas on svakako trese u stilu da stotinku sekunde dobije gas pa stotinku sekunde ga izgubi pa onda opet.. Situacija ko kad vas neka cura malo navlaci, malo toplo malo hladno malo hoce malo nece, izludi vas kompletno.. Trese tako cilo vrime, usaltas 3. brzinu (ako imas srice pa to uspijes) i dalje trese i priko 50 na sat nece ide.. Problem osin ovoga je sta se to desava na dane. Nekad bude ovako, nekad ga sastavi bez greske i vozi po selu skroz uredno, bez ikakvih zastajkivanja... Ne znan vise sta radit, nisan pametan. Mogu setat od mestra do mestra i proc cilu splitsku zupaniju iako ne virujen da ce to bit neke pomoci...

Molin vas spasite me bilo kakvin savjeton, bilo sta da mislite da bi moglo bit recite, pisite. Auto mi ima jako veliku sentimentalnu vrijednost i stvarno ga zelin osposobit i napokon opet stavit na hrvatske ceste bez da moran platit 200kn da prode jer ne zelin izac van sa djevojkon pa razmisljat ocu li se kuci vratit zbog sj**anih kocnica ili neceg drugog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećeš to rijesiti ovde. Jedino da ti netko preporuči majstora za karburatore/monopoint u okolici splita.

 

Jebe te to sigurno, odvezi nekome i plati koliko treba da ti to sredi,sve ostalo je gubljenje vremena...ako neznas osnove motora da krenes redom u ispitivanje komponenti nemas sta trazit da ga ides sam popravljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dzinn16v said:

Nećeš to rijesiti ovde. Jedino da ti netko preporuči majstora za karburatore/monopoint u okolici splita.

 

Jebe te to sigurno, odvezi nekome i plati koliko treba da ti to sredi,sve ostalo je gubljenje vremena...ako neznas osnove motora da krenes redom u ispitivanje komponenti nemas sta trazit da ga ides sam popravljati.

Fala na odgovoru.. Prije svega, neman ja niti alata za izvrsavat ikakve samostalne popravke.

Vise me zanimalo zna li neko sta bi moglo bit ili je imao prije neki slican problem ili da preporuci nekog pravog mestra pa da mogu auto odvest i rec slusajte situacija je takva... Ovako bilo kome da doveden auto i objasnin mu kako san gori napisa i objasnia, svak ce me samo pogledat onako cudno s mislju da iman nekih tezih psihickih problema ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, G-Unit said:

Jel karburatot ili el.dizne?

Monopoint odnosno poluajnspric, nije tipicni karburator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni cuka u niskim okretajima dok se full ne zagrije. Zato ga ujutro ostavim 10 min u leru pa onda po gasu.

I nekad ler jebe. Hoce umrijet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24. 10. 2019. at 20:04, G2 LTD said:

Meni cuka u niskim okretajima dok se full ne zagrije. Zato ga ujutro ostavim 10 min u leru pa onda po gasu.

I nekad ler jebe. Hoce umrijet.

To mogu bit 2 stvari, motoric ler gasa ili temperaturni senzor na racvi vode.. Motoric Bosch novi je cca 550kn (sa polovnima se ne isplati zajebavat jer ne znas sta dobivas opet), a za senzor ne znan cijenu (u Njemackoj je Meyle cca 3€ i garancija 3 godine).. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0