2 2
mur3633

PD TDI tandem pumpa/vakum pumpa

Recommended Posts

Da li neko zna tačne razlike između pumpi pod različitim kataloškim?

 

Recimo imam pumpu na Golfu 2000.g. pod kataloškim 038 145 209 A, dok je recimo na Sharanu 2003. bila 038 145 209 E

 

Vidio sam da ima i C/H/K/N/M/Q

 

Razlika između 038 145 209 A i E je u onom deklu. Na A je žute boje, dok je na E crno.

 

Sjutra ću da poslikam obije pumpe.

 

 

 

 

EDIT: Sad sam saznao da su M i Q marke BOSCH, a ostale su LUK.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvu si to frku imao sa tandemkom, baš sam pregledao tvoju temu pa naišao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je dugo verglao, pumpa nije zadržavala gorivo.
Isto tako "pipak" od Vakuma je dobio ogroman luft.

Kod mene je bila prva serija Lukovih pumpi sa slovom A.
A i E su problematične pumpe i treba ih izbjegavati.

Druga serija Luk pumpi nemaju taj problem sa Vakumom.

A ja sam se ipak odlučio za Bosch pumpu oznake M, jer nisam našao Q koja je najnovija verzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je LUK-ova originalna ali sam primjetio da je pipac onak, malo loker. Za sada ne diram ništa jer pumpa ne slini, diht je, sve fino radi ali pratim ju. Ante (gavranovic) mi je dao svoju isto LUK-ovu, fala Ante! :) pa sada ne znam što raditi. Da li da ju dam nekome da ju kompletno sredi ili što. Vjerojatno bi se od dvije mogle složiti jedna dobra ali ne mogu skinuti pa čekati, nekako bih najbolje novo i to BOSCH-ovu koja ima pipac na navoj a ne ovo kao što je kod LUK-a prešano i uvijek problemi.

LUK 038145209A
dsc_0004ulrx8.jpg

dsc_0012e3qt3.jpg

dsc_0027tvp7b.jpg
BOSCH V200 120417A2
20170825_0944146ajpn.jpg

20170825_094422uekx7.jpg

20170825_094433psj6y.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosch, po mogućnosti Q V200 kao na slici i miran si.

 

Nema potrebe za novom koja je 350e , jer je polovna od 70€ iz 2008-9 sasvim dovoljna. Najčešće se nalaze na BLS motoru iz te dvije godine. Kod vas se to može naći, prije nego kod nas u CG. Ja sam ovu jedva našao sa slovom M, iz 2007-8.g.

 

Moj otac je na Sharana stavio Luk oznake E polovnu, evo 5 godina drži perfektno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih u Tokiću, ne sjećam se koliko ju je Ante platio mislim cca. do 2500 kn ako se ne varam. Ne znam ima li neke razlike između LUK-ovih i BOSCH-ovi tandemki u samom radu, koja je kvalitetnija ako zanemarimo pipac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosch je generalno kvalitetnije urađen od Luka.

Ima 8 šarafa na deklu u odnosu na LUK s 5.

Što se ostalog tiče, ne znam, nisam primjetio razliku.

 

U suštini bitan je i dihtung novi koji je 10e. Metalni, jer su gumice izbačene iz upotrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to bi me zanimalo i koliko vidim brtvo je drugačije na BOSCH-ovoj tandemki, rekao bih dvodijelno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Primjetio sam da mi curi ulje na vakum pumpi,da li moze i da gubi zrak i pedala kocnice bude meksa dosta kad kocim skoro propadne do pola,zamjenjeno je ulje u kocnicama i nema zraka u kocnicama golf 4 66kw nema tandem pumpu,obicna je vakum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima gumica izmedju nje i glave i to se moze probat rjesit s njom. Propadanje kocnice je nevezano s vakumom... tj da je neispravna bila bi ti tvrda na drugi i vise stisak...  Propadanje kocnice moze bit uzrok problem s nekim od klijesta... il ako se neki kotac grije tj sam koci onda moze doc do takvog propadanja kocnice no trebao bi se tad primjetit i miris a toplina odredjenog kotaca....   Ako je nesto dirano po kocionom sistemu... moguce da nije odzraceno kako treba.. (dakle mislim na eto demontazu klijesta il crijeva pa i abs pumpe itd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjao sam prednje diskove i sa plocicama pa kad sam izmjenio jednu stranu i presao na drugu stavio disk i poceo vracati klip na klijestima primjetio sam da je kociona tecnost pocela curiti iz posude zbog prevelikog nivoa i ja sam taj visak izvukao sa spricom da dodje na normalu i stavio plocice i to je to. kontam da nije uslo zraka u sistem kad sam otvorio posudu ili nisu legle plocice jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrak moze uci jedino kad je posuda prazna... Dakle visak je izasao i iscuclo si jos malo.. Kad se stave pločice i napumpa pedala prekontrolira se razina tekucine

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad nakon nekoliko dana primjetio sam da mi papuca kocnice propada skoro do pola,imam osjecaj kad je tako drzim stisnutu da jos tone polako,mozda ima 3 godine od kad sam mjenjao kocionu tekucinu pa mislim da bi moglo biti do toga.

Uopste kocnice ne vataju na samom vrhu,prije zamjene diskova i plocica bilo je sve uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 03. 07. 2021. at 21:35, mur3633 said:

Ja ne mogu da vjerujem.
Zamijenio sam samostalno gumice dizni, naštelovao ih po fabričkim specifikacijama, auto nije palio kako treba. Povezao sam majstoru koji je radio glavu, danas uzeo auto, pali na prvu. Kaže samo zamijenio gumice dizni. Vidio sam da je zamijenio redosljed dizni u odnosu na mene. 2 i 4 je stavio na 1 i 3. Parametri u mjernom bloku 023 su i dalje isti. Preko 100, osim jedne koja je nešto malo ispod 100. E da, još jedna promjena se desila. Sad pumpa goriva na kontaktu se čuje da odradi do kraja, a prije nego je on išta dirao kao da prekine na pola. Najvjerovatnije su ovdje dizne problem, pa kad nabavim druge javljam situaciju. Ujedno ću i bregastu i propratno da završim i time nadam se okončati probleme sa motorom.

mur3633,
da li si konačno riješio problem sa paljenjem?

Ako se sjećam nakon svega što si pokušao i promijenio napisao si da je problem bio u pumpi goriva u spremniku, i da si na prvu uzeo novu pumpu Magneti Marelli ali da nije pomoglo, ne znam da li si kasnije na kraju uzeo kompletnu novu OEM VDO pumpu goriva ili ne, da li to znači da onda nije bilo do tandem pumpe i da ova Boschova nije radila problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam. Odnosno djelomično. Majstor je zamijenio mjesta diznama i sad samo ponekad vergla.

 

Zaključio sam da su definitivno dizne problem, zbog ogromnih BIP parametara u plusu (nešto oko +110-115, a granica je od -30 do +60), VCDS mjerni blok 023 u motornoj sekciji. Izgleda da im je popustio solenoid ili ko zna šta već. Nema više šta drugo, sve je izmijenjano.

 

Bosch tandem pumpa sa oznakom M radi bez ikakvih problema i sva sreća nisam poslušao majstora da je otvaram i repariram.

 

 

Što se pumpe u rezervoaru tiče, našao sam Sharana engleza sa 110 000 milja i servisnom knjigom i izvadio pumpu sa njega 7M3 919 050A. Bila je bukvalno čista, kao nova. Nju sam i ugradio, samo promijenio oprugu i plovak i zapušio treću pipu.

 

 

Golf za sad leži u garaži na suvom, prikupljaju se djelovi, malo veći zahvat po pitanju motora. Nadam se da ću uspjeti u tome. Povremeno se provoza kad je suvo i to je to.

Drugi auto vozikam po ovoj kiši i lošem vremenu.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja ti je sada na autu, gore polovna spomenuta Boscheva M iz 07/08?
Pitam jer planiram ovu LUK-ovu koje je na motoru preventivno zamijeniti sa gornjom Boschevom V200 jer pipac klima, a ne planiram neko kemijanje sa kirnerom ili tekućim metalom da pipac zabrtvim jer će se to ponovno rasklimati pa rekoh što da čekam i da je se riješim, zato me zanimalo da li je bilo nekih problema s Boschevom, po tvom odgovoru vidim da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 8/7/2020 at 4:53 PM, VW_GTD23 said:

I ja sam ti govorio da mi smrdi najviše na dizne iako su već reparirane. Ako nisu dizne onda je neki problem sa elektronikom sigurno...

Izgleda da sam jedini ja dao dobru dijagnozu i to davno :) Mnogi su pisali sve i svasta pa cak i alternator hahah a dizne niko nije spomenuo :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ih nitko spomenuo jer ih je dao na popravak, a većina nas koja je pratila temu je to znala, pa ih je u početku i otpisala. Tko bi se ponovno na njih vraćao, vjerujem da ni on sam na njih više nije pomišljao. Imao si i ti svakakvih prijedloga, ne hvali se previše. :)

@mur3633,
sretno sa daljnjim radovima i ako ideš na nove dizne obavezno ih odnesi nekome da ih ispita i za svaku traži ispis kako bacaju pa tek onda ugradnja. Mexx je pisao da se sa VCDS-om ne može vidjeti stanje dizne već na stolu jer VCDS pokazuje samo brzinu vrtnje pojedinog cilindara preko senzora radilice... već sam nekoliko puta linkao njegov post, uglavnom ako čovjek kaže onda je valjda tako jer ih je popravljao pa zna.

Spominješ veći zahvat na motoru, imaš još nešto u planu osim popravak ili nabavku novih dizni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja sam ih prvo odbacio jer znao sam da su repariarane pa opet sam se vratio na njih :P  Nisam bezveze napisao u tom gore citatu " iako su već reparirane" ...

A sto se dizni tice uzmi druge i to po mogucnosi od AJM A4-ke 2007 godiste. Nikako ne uzimaj starije ili iste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam ako mislis ici na neki tuning trebace ti pored dizni i druga turbina i jos dosta toga tako da mislim da i nije bas isplativo jer i turbina ti je skoro reparirana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vcds mjerni blok 013 i imas ocitanja za 4 dizne... Imaju odstupanja.. sto je vise u minusu to je bolje... preko 2.99 nesto nije uredu. S gumicama se znalo rjesit to +2.99 al ne ako su i lezista dizni losa... a to je klasicna boljka na pd glavama.... no i tome se dade doc u kraj,..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vcds mjerni blok 013 i imas ocitanja za 4 dizne... Imaju odstupanja.. sto je vise u minusu to je bolje... preko 2.99 nesto nije uredu. S gumicama se znalo rjesit to +2.99 al ne ako su i lezista dizni losa... a to je klasicna boljka na pd glavama.... no i tome se dade doc u kraj,..

A BIP na mjernom bloku 023?

 

Ako je veliki minus, onda dizne ne dobijaju dovoljno goriva, a ako je plus previsok tada dizna kasni za ECU i rješenje su druge dizne.

 

Tako sam razumio čitajući raznorazne forume.

Isto tako sam primjetio da mu rijetko ko daje važnost, a to je ujedno jedini parametar koji ne valja na mom autu u VCDS programu.

 

Glava i sicevi su odrađeni prije 20ak hiljada km.

 

013 blok je u normali, cca. od -1 do +1. varira, možda i manja razlika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2