1 1
Ivan1907

golf 3 tdi 110 ks afn....pomoc....

Recommended Posts

pozdrav svima,evo ovako,vlasnik sam golfa 3,tdi afn 110 ks,i imam problem s turbinom ili ubrizgavanjem,znaci,dogadja se da auto kad je hladan motor iznad 3000 okretaja dobije neki cudan zvuk,kao da nesto grebe u motoru,to je kad je u leru,a kada je u pokretu,iznad 3000 okretaja dimi puno i pocinje tresti cijeli,kao da ce motor ispasti....i jos u voznji kada upali turbinu nepravilno ubrzava,kao da pali gasi turbinu....na dijagnostici ne pokazuje gresku,molim ako itko zna sta bi moglo biti,da se javi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbjegavaj turiranje... Nepravilan rad moze bit npr do dobave goriva a i npor previsok tlak ulja (prekotlačni ventil u pumpi ulja šteka) Diagnostika cita i parametre a ne samo greske... mnogi je samo tako i koriste al ne.. s njom se da ispitat vise stvari. Neznam koju imas al vcds je majka za vag... pogotovo tih godina...

Ostalo oko uzroka moze bit sve i svasta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,hvala,a vase misljenje,par ljudi mi je reklo da je lako moguce da je do dizni...sta vi mislite o tome?

i jos jedno pitanje,dali ima veze ako su vakuum ventili turbine s crnim poklopcima(vrhovima),a trebali bi bit bijeli jer se radi o afn motoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmjeri tlak ulja bas pri tim istim uvjetima... Na hladno je ulje gusce i tlak veci... zvuk ala cekicanje i dim su nuspojava prevelikog tlaka ulja pa u radu motora ventili ostaju otvoreni pa je losije sagorjevanje i motor se kao gusi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1