3 3
dombo

Passat B8 - servis

Recommended Posts

Imam nekoliko pitanja vezanih za servis.

Radi se o Passat B8 2.0 TDI (Bluemotion) 150ks i DSG mjenjac.

Auto sam kupio u 6 mjesecu ove godine i napravljena je izmjena ulja/uljnog filtera i filtera kabine.

U servisnoj knjizi vidim da je vlasnik prije mene odradio zamjenu ulja u DSG mjenjacu "tek" na 80k (2018 godine) km iako sam citao na internetu da je interval izmjene ulja 60k km, malo mi je cudno da se to dogodilo posto je auto servisiran u ovlastenom VW servisu (mislim da je vozilo bilo na leasing) te je upisan servis na 59k km i tada nisu promijenili ulje u DSG sto mi je skroz cudno.

E sad ono sto mene zanima je slijedece, trenutno imam na satu 110k km da li da pravim izmjenu ulja u DSG na 120k km ili da cekam do 140k km jer je zapravo tada proslo 60k km od zadnje izmjene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne vjeruješ  servisu onda mjenjaj.  Ipak je sad auto kod tebe. Samo računaj da te ovo košta minimalno 750kn smo ulje (6L ) i filter za Dsg. S time da je to cijena za Castrol ili liqui Moly ulje i OEM filter. Bez ruku..

Edited by Brumen

Share this post


Link to post
Share on other sites

2200 dodje dsg servis

 

a za terminizmjene nista cudno. Naisao sam na par auta u DE kojima do 100 tkm nije mjenjano dsg ulje a sve u ovlastenom radjeno tako da ili netko fusari ili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da lakse kontas mozda bolje odradit na 120... Prakticiraj da mjenjas ulje i f ulja svako 15tkm a ostale filtere (uz vec spomenuto ulje i f) svako 30tkm tj svaki drugi put. Kociona tekucina svako 2 god....

Cijena svi filteri ulje ulje mjenjaca i filter (org ulej i filter) s radom oko2500kn.. u fusu naravno..

Ulje : vw ll3 5l

f.ulja org v.a.g

f. goriva org v.a.g

F. motora Mann,Bosch il Mahle...

f.kabine ja zadovoljan sa TQ koji ima aktivni ugljen... inace u orginalu ide il Valeo tj MicronAir  i tamo imas 3 vrste 

f.ulja dsg org vag 6l

ulje dsg org vag...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/1/2019 at 3:02 PM, MarioIV said:

2200 dodje dsg servis

 

a za terminizmjene nista cudno. Naisao sam na par auta u DE kojima do 100 tkm nije mjenjano dsg ulje a sve u ovlastenom radjeno tako da ili netko fusari ili

Na mom polu recimo, koji je servisiran u ovlastenom (DE), nije promijenjen filter nafte. Iako u servisnoj pise, karikiram, mijenja se na 60k osim na 1.6tdi polu na 30k. Nista cudno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima netko informaciju kolika je masa praznog vozila passat B8 karavan?

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
U prometnu pogledaj

Trebalo mi je onaj dan.
Radi prijevoza na labudici iz DE.
Ali sam ga dofural sa francuskim pločicama.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje žarulje idu u obični halogeni far za kratko, dugo i dolje u maglenku na pasat b8?

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koje žarulje idu u obični halogeni far za kratko, dugo i dolje u maglenku na pasat b8?

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk


Nitko nezna koje žarulje idu?
Da sad ne vadim jednu po jednu.
Naručio bi sa ebay-a sve led.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

H7 zarulja za kratko a za maglu moze bit svasta ovisno o opremi.. H11, h8, hb... Itd

Share this post


Link to post
Share on other sites
H7 zarulja za kratko a za maglu moze bit svasta ovisno o opremi.. H11, h8, hb... Itd
Ne preostaje mi nego skidat, da ne naručim pogrešne

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Krky said:

Nitko nezna koje žarulje idu?
Da sad ne vadim jednu po jednu.
Naručio bi sa ebay-a sve led.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
 

glupo pitanje,smiju li se led stavljati u halogeni far?

neki dan sam vidio pasata sa halogenim farom i bijelom bojom svjetla. da li tako iz tvornice dolaze?

ako se ne varam i skoda scala ima slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
glupo pitanje,smiju li se led stavljati u halogeni far?
neki dan sam vidio pasata sa halogenim farom i bijelom bojom svjetla. da li tako iz tvornice dolaze?
ako se ne varam i skoda scala ima slicno?
Ma nužno zlo koje je za zeru bolje od žute žarne niti.
Ako ostane duže vrijeme kod mene taj b8 onda ću mu otvoriti farove i stavit bixenon projektore i naljepit neku COB fraku za dnevno svijetlo.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na b8 pasatu su na kratkim svijetlima obična H7 na dugim i maglenkama H9 pozicija T10 a za dnevna svijetla dole u maglenki neznam koji je model to nisam vadio.
Ako tko zna dobro će mi dići informacija.
Danas kupio led h7 i T10 pa ugradio u farove, još trebam h9 za duga svijetla i u maglenke.
Iz kine obustavili sve pošiljke tak da budem moral tu negdje kupit.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu..Da li imate negdje na netu za skinut servisne intervale..na koliko sto se mijenja.... 2.0 TDI masina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da se nadovezem na temu..Da li imate negdje na netu za skinut servisne intervale..na koliko sto se mijenja.... 2.0 TDI masina
 
I ja sam trazio, medutim nasao samo za USA trziste...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta imas trazit puno...

Ulje + filter  15tkm il 12mj

Svi filteri svako 30tkm

kociona tekucina (oem i ate sl6) svako 24mj

Dsg ulje i filter... ako je 6gang i 2.0tdi... 60tkm

4motion ulje u haldexu svako 3god

Remenje komplet sve s vanjskim remenom i natezacem.. + vodena pumpa i g13   210TKM  (drugi put bih ja to prebacio na 120tkm)

Share this post


Link to post
Share on other sites
sta imas trazit puno...
Ulje + filter  15tkm il 12mj
Svi filteri svako 30tkm
kociona tekucina (oem i ate sl6) svako 24mj
Dsg ulje i filter... ako je 6gang i 2.0tdi... 60tkm
4motion ulje u haldexu svako 3god
Remenje komplet sve s vanjskim remenom i natezacem.. + vodena pumpa i g13   210TKM  (drugi put bih ja to prebacio na 120tkm)
Nisam shvatio, na koliko se mjenja ulje u ručnom mjenjacu? Servis kaze da je lifetime, ali ne vjerujem u to...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje 19 gume na b8 se mogu upisat - atestirat?

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3