0
Rokffeler

Led farovi golf 7

Recommended Posts

Bok svima imam jedno pitanje za iskusnije..

 

U  pitanju je golf 7 2016 1.6 81 kw lounge oprema..

 

Od opreme sve ima, osim sibera, prednjih i zadnje led farove..

 

Eh ja bi sada kupio led farove gdje bi montirap xenonke.Znaci ne bi kupio oirginal vec zamjenske.Pa ako netko ima neli dobru stranicu za jeftine golf 7 djelove i gdje bi se to moglo kupiti.

 

HVALA

Edited by Rokffeler

Share this post


Link to post
Share on other sites

xenon tesko skoro nikako atestirat. farovi jos mogu ako imaju E oznaku i TUV papire

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto je sa osram full led farovima za golf 7,ima tko iskustva s njima?

koliko vidim reklamiraju ih kao da imaju sve potrebne certifikate i da nisu potrebni peraci za njih?

Edited by simest

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/4/2020 at 10:14 PM, simest said:

a sto je sa osram full led farovima za golf 7,ima tko iskustva s njima?

koliko vidim reklamiraju ih kao da imaju sve potrebne certifikate i da nisu potrebni peraci za njih?

Mozda nisu potrebni peraci farova, ovisno o vrsti i temp svijetla, ali je potrebna automatska nivelacija istih. Tesko ce to sve proci atest, imas ti i certificirane osram led zarulje, ali opet nemaju homologaciju za upotrebu na cesti, samo off road..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas točno da trebaju nivelaciju. Škoda rapid ima serijske xenon lampe bez nivelacije i perača. Provjerio vise puta i čak je cvh pisao centrima za teh. pregeld da se takva vozila puštaju na pregledu. E pa sad ti se idi hebat sa cvh i atestiranjem. Ako može Škoda zašto nebi i mi?!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

xenon sa lumenom 3000 ne treba nivelaciju niti perace. ali konstrukcijski je far drugaciji od klasicnog xenon fara i zato moze proc legalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram se ispravit, pogresno sam napisao, peraci su potrebni ovisno o lumenima, a ne temp. svjetla.

Drugacije se gleda kad je nesto tvornicki izaslo i tako homologirano kao cijeli sklop, a drugacije kad ti to naknadno ugradujes.

Prema vazecem pravilniku ece-r48 prednje kratko svjetlo bilo koje vrste ako prelazi 2000lumena mora imati perace.

9E41DE72-94F6-4D28-B35C-8C70012F4148.jpeg

Edited by tinostp

Share this post


Link to post
Share on other sites

osram koliko vidim navodi e4 approval

https://www.osram.com/ecat/LEDriving headlight for VW Golf VII-LED headlights-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_3113435/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4059103/

s obzirom da su 6500K,prema r48, ukoliko nemam perace nema ugradnje?

za koji market je onda e4 approval?

Edited by simest

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, simest said:

osram koliko vidim navodi e4 approval

https://www.osram.com/ecat/LEDriving headlight for VW Golf VII-LED headlights-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_3113435/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4059103/

s obzirom da su 6500K,prema r48, ukoliko nemam perace nema ugradnje?

za koji market je onda e4 approval?

E4 oznaka, e slovo oznacuje da zadovoljava ece pravilnik, br 4 oznacuje drzavu( nizozemska u ovom slucaju). Po ovome sta pise izgleda da farovi zadovoljavaju pravilnike, trebao bi poslat mail na cvh ispitivanje sa dokumentacijom koju skines s neta, da provjeris za svaki slucaj. Ne gledaj kelvine, vec lumene, ako su ispod 2000 lumena, ne trebaju peraci.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim opet.

Prijatelj mi je kupio led farove od Valero proizvodaca kao zamjenske i montirao xenonke i valja sve, prosao mu je tehnicki i ima perace farove.

 

Nakom sezone i ja planiram te iste farove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,


Rokffeler jesi na kraju rijesio farove, ako da koje?

Vidim da OSRAM ima sad full LED farove i za golf 7.5 (facelift)... 😇

Da li itko sa foruma ima iskustva sa ovim osramovim farovima, kvaliteta i dugotrajnost (vidim imaju izvedbe od golfa 6) kako ih na kraju gledaju na tehnickom ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
0