7 7
necko_sa

Vrijednost torsion value

Recommended Posts

Pozdrav

Mijenjao sam zaupcasti i sve je uradjeno sa alatom za uzupcavanje, ali

me buni vrijednost torsion value. Kod mene ocitava -2.94kw.

Sta mislite je li to ok ili ga treba svesti na 0-0.5?

Je li se neko upustao u ovu egzibiciju?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zaboravio sam navesti da se radi o TDI PD motoru, 2.0, 103kw.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, evo i ja se ovih dana igram sa time. Golf 5 1.9 pd dsg 77kw BLS. Gledam po forumima kako je 0 torsion value najbolje podesenje. Opet netko kaze ako je izvan max 6 i min -6 vrijednosti pokazuje 0. Auto radi ok, ali me brine ako nisam pogodio 0 da nisam izvan vrijednosti. Dole su podaci ocitani iz vcds-a. I prva postavka he bila -5.7. Dosta daleko od 0. Hvala. 

https://ibb.co/nk41h2F
https://ibb.co/5Yp3CnL
https://ibb.co/VBQWNGG

 

Edited by toom01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrijednost 0-0.5 je najbolja...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam ustimao na remenici zupcastog na 0.0.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, a to kaj neki pricaju ukoliko sam previse zaokrenuo remenicu i izasao iz optimale 6 -6 npr. da je 7 onda bi vcds umjesto 7 napisao 0.  Postoji li uopce mogucnost otic preko 6 -6  . Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi u tom slucaju imao problem sa paljenjem, radom i snagom motora.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je samo verglao u prazno i izbaci grešku za senzor bregaste out of range.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bi čisto informativno zanimalo da li ovlašteni radi adaptaciju ili podešavanje torzijske vrijednosti nekim svojim softverom VAS/ODIS poslije zamjene zupčastog ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neradi jer ni proizvodjac to nenavodi kao radnu operaciju nakon izmjene remena.  Postoje fizicke blokade... popikas.. izmjenis... okrenes 2kruga radilicu i opet nastimas da ti se gadjaju blokade.... ako nevalja korigiras i sve tako.... tako da rade po upustvima proizvodjaca.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/17/2019 at 9:52 PM, necko_sa said:

Zar niko nista ne zna o ovome?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam mijenjao zupčasti na svom BXE motoru, koristio sam blokade i ta vrijendost mi je sada 1,5. Koliko znam do -/+3 je neka "tvornička" tolerancija. Susjedu sam nešto čačkao sa VCDSom po njegovogm golfu 1.9 TDI istu vrijenodnost je imao kao ja. Nulu ćeš jako teško postić jer to bi trebao remenicu  po kutovima pomicat dok ne pogodiš 0. Po meni se ne trebaš time zamarat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, meni je mehanicar mjenjao zupcasti. Ja nakon 3godine kad sam citao o tim vrijednostima isao sam provjerit. Vcds kaze -5.7

Ugasio auto skinuo poklopac, otpustio ona tri mala sarafa, uzeo gedoru za veliki centtalni saraf stavio nastavak i rukom udario po nastavku od oka u smjeru prema sajbi auta. Pomak se desio u onim malim utorima od malih sarafa cca 1.5mm. Stegnuo te sarafe. Upalio auto spojio vcds i gle. Pokaže 0.0

E sad, nakon dosta vremena nema razlike. Motor isto radi, ne troši nista manje goriva, ne ubrzava brže. VCDS kaze kako je sve ok ukoliko je podesen između -6 do +6.  

Neki na orginal markici poklopca remena imaju natpis neke brojke i isto tako vrijednost tog torsiona. 

Meni ne piše ništa pa neki kažu kako je to onda najvjerojatnije 0. 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tako kad nepise u elsa-i onda netreba nikakva daljnja kemija... 

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali se te vrijednosti mogu vidjeti i na 1.6 cayc motoru?
Ima 3 godine da mi je majstor mjenjao zubčasti i imao sam pitanje zašto na hladnom motoru kao čuju se hidropodizači kuckaju cca 30sec i onda se sve smiri...
Majstor kaže sve ok ali živcira me to a i majstor mi je zagurao zaštitni limić da guli po zupčastom pa mu to isto bilo ok pa sam riješavao problem

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Ima 3 godine da mi je majstor mjenjao zubčasti i imao sam pitanje zašto na hladnom motoru kao čuju se hidropodizači kuckaju cca 30sec i onda se sve smiri...

 

 

 

Istu muku mučimo, samo ja na PD115. Nije do torsion value-a. Čak mi je majstor mijenjao iste, kad sam glavu radio i opet ista stvar.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/13/2021 at 9:46 PM, toom01 said:

Pozdrav, evo i ja se ovih dana igram sa time. Golf 5 1.9 pd dsg 77kw BLS. Gledam po forumima kako je 0 torsion value najbolje podesenje. Opet netko kaze ako je izvan max 6 i min -6 vrijednosti pokazuje 0. Auto radi ok, ali me brine ako nisam pogodio 0 da nisam izvan vrijednosti. Dole su podaci ocitani iz vcds-a. I prva postavka he bila -5.7. Dosta daleko od 0. Hvala. 

https://ibb.co/nk41h2F
https://ibb.co/5Yp3CnL
https://ibb.co/VBQWNGG

 

Pozz, eto nakon dugo vremena i kako sam prvi puta podešavao torsion value nisam bio zadovoljan. Sa - 5.7 podesio sam na 0.00.  Ali ne, ipak sam izašao potpuno iz svih vrijednosti i onda pokazuje 0. Prvo sam skinuo poklopac od remena i locirao senzor bregaste. Slijedeće sam pronašao konektor od senzora spojio V metar na masu i izlazni signal. Kod mene je ulaz 5v, a izlaz od 0 do 3.5v. I tako je bilo sa ugašenim motorom 3.5v signal. Uzeo sam tanki nožić i prošao sa njim odma ispred senzora. Kad se senzor pokrije nekim magnetnim materijalom mora se promijenit izlazni napon. I promijenio se na 0.1v. Tu sam znao kako je senzor ispravan. Cijelo to vrijeme cca3god., DSG mi je bio nemiran u 1 i 2 brzini. Isto tako prebacivanje između te dvije brzine bili su udarci, a ponekad i dok sam išao u R. Sve koje sam pitao software mjenjača cca 200 do 400eur. 

Popustio sam ona tri sarafa M8 sa bregaste i pomaknuo preko centralnog sarafa za cca 4mm. Dotegnuo sarafe nazad, upalio motor i spojio vcds. Torsion value pokazuje i dalje 0.00. Opet ponovio otpuštanje i pomaknuo još cca 4mm. Stegnuo i zamisli vcds ocitava -1.5.  Čitao sam kako u minusu je manja potrošnja, a u plusu bolji odaziv na papučicu gasa i navodno nešto veća potrošnja. Trenutno prešao 200km, pa provjerim na vcds i javim. Odlučio probat jos jednom sa korekcijom i laganim udarcem skoro neprimjetno zakrenuo bregastu na centralnom sarafu i opet dotegnuo tri mala. Upalio motor vcds očitava +0.5, a kod pritiska na gas igra se sa 0.00 do +0.5.  Tako sam ostavio i kako sam rekao provjerim potrošnju. Sad najbolje je što DSG radi savršeno. Nema udaraca i točno zna koja je brzina. Nema udaraca 1 i 2. Zaključak je kako taj senzor ima veliku ulogu i kod izmjene zupcstog treba provjeriti torsion value i podesit ukoliko nije. Naravno to je moje mišljenje i to je na 1.9 tdi 77kw DQ200

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ptrva za čut a nema nekog smisla no ajde....

Bitno je da se blokade radilica bregasta poklapaju (kod cr tu jos treba uzet i remenicu pumpe).  Kad se s alatom namjesti i onda nakon 2 okreta radilice provjeri..... onda i taj tv mora bit u tolerancama.....  Naravno par stotih je nemoguce alatom pogodit al tu su tolerance.....

Koliko sam ih izmjenio i nijedan nije imao nuspojave nakon izmjene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko da je provjeravao ugao uzupcenja na CR motorima? Gdje se tacno nalazi i pod kojim imenom?

Torsion Value ne postoji u 004 Measuring Blocku :(

A na mome autu nema ga ni na Synchronous angle parametu u Advanced Measuring Values :(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo treba uzupčit bregastu pumpu i radilicu. Ostalo se nezamarat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima li ko da je provjeravao ugao uzupcenja na CR motorima? Gdje se tacno nalazi i pod kojim imenom?
Torsion Value ne postoji u 004 Measuring Blocku
A na mome autu nema ga ni na Synchronous angle parametu u Advanced Measuring Values
Mislim da se zove Camshaft adaptation intake.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan1902

Intake nije sigruno je se "intake" odnosi na usis a to nema veze sa usisom hahh :(Pokusacu to da nadjem pod Phrase Position, samo ne znam ni to gdje tacno da nadjem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7