5 5
necko_sa

Vrijednost torsion value

Recommended Posts

Pozdrav

Mijenjao sam zaupcasti i sve je uradjeno sa alatom za uzupcavanje, ali

me buni vrijednost torsion value. Kod mene ocitava -2.94kw.

Sta mislite je li to ok ili ga treba svesti na 0-0.5?

Je li se neko upustao u ovu egzibiciju?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zaboravio sam navesti da se radi o TDI PD motoru, 2.0, 103kw.

Zar niko nista ne zna o ovome?

Pozdrav, evo i ja se ovih dana igram sa time. Golf 5 1.9 pd dsg 77kw BLS. Gledam po forumima kako je 0 torsion value najbolje podesenje. Opet netko kaze ako je izvan max 6 i min -6 vrijednosti pokazuje 0. Auto radi ok, ali me brine ako nisam pogodio 0 da nisam izvan vrijednosti. Dole su podaci ocitani iz vcds-a. I prva postavka he bila -5.7. Dosta daleko od 0. Hvala. 

https://ibb.co/nk41h2F
https://ibb.co/5Yp3CnL
https://ibb.co/VBQWNGG

Edited by toom01

Vrijednost 0-0.5 je najbolja...

Ja sam ustimao na remenici zupcastog na 0.0.

• Thanks 1

Upravo to. 0.0-0.5 je najidealnije.

• Thanks 1

Pozz, a to kaj neki pricaju ukoliko sam previse zaokrenuo remenicu i izasao iz optimale 6 -6 npr. da je 7 onda bi vcds umjesto 7 napisao 0.  Postoji li uopce mogucnost otic preko 6 -6  . Hvala

Mislim da bi u tom slucaju imao problem sa paljenjem, radom i snagom motora.

Meni je samo verglao u prazno i izbaci grešku za senzor bregaste out of range.

Mene bi čisto informativno zanimalo da li ovlašteni radi adaptaciju ili podešavanje torzijske vrijednosti nekim svojim softverom VAS/ODIS poslije zamjene zupčastog ili ne?

Neradi jer ni proizvodjac to nenavodi kao radnu operaciju nakon izmjene remena.  Postoje fizicke blokade... popikas.. izmjenis... okrenes 2kruga radilicu i opet nastimas da ti se gadjaju blokade.... ako nevalja korigiras i sve tako.... tako da rade po upustvima proizvodjaca.

• Like 1

On 11/17/2019 at 9:52 PM, necko_sa said:

Zar niko nista ne zna o ovome?

Ja sam mijenjao zupčasti na svom BXE motoru, koristio sam blokade i ta vrijendost mi je sada 1,5. Koliko znam do -/+3 je neka "tvornička" tolerancija. Susjedu sam nešto čačkao sa VCDSom po njegovogm golfu 1.9 TDI istu vrijenodnost je imao kao ja. Nulu ćeš jako teško postić jer to bi trebao remenicu  po kutovima pomicat dok ne pogodiš 0. Po meni se ne trebaš time zamarat.

Pozz, meni je mehanicar mjenjao zupcasti. Ja nakon 3godine kad sam citao o tim vrijednostima isao sam provjerit. Vcds kaze -5.7

Ugasio auto skinuo poklopac, otpustio ona tri mala sarafa, uzeo gedoru za veliki centtalni saraf stavio nastavak i rukom udario po nastavku od oka u smjeru prema sajbi auta. Pomak se desio u onim malim utorima od malih sarafa cca 1.5mm. Stegnuo te sarafe. Upalio auto spojio vcds i gle. Pokaže 0.0

E sad, nakon dosta vremena nema razlike. Motor isto radi, ne troši nista manje goriva, ne ubrzava brže. VCDS kaze kako je sve ok ukoliko je podesen između -6 do +6.  

Neki na orginal markici poklopca remena imaju natpis neke brojke i isto tako vrijednost tog torsiona. 

Meni ne piše ništa pa neki kažu kako je to onda najvjerojatnije 0. 

Pozz

Posted (edited)

Tako kad nepise u elsa-i onda netreba nikakva daljnja kemija... 

Edited by AUTOFREAK

Dali se te vrijednosti mogu vidjeti i na 1.6 cayc motoru?
Ima 3 godine da mi je majstor mjenjao zubčasti i imao sam pitanje zašto na hladnom motoru kao čuju se hidropodizači kuckaju cca 30sec i onda se sve smiri...
Majstor kaže sve ok ali živcira me to a i majstor mi je zagurao zaštitni limić da guli po zupčastom pa mu to isto bilo ok pa sam riješavao problem

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Ima 3 godine da mi je majstor mjenjao zubčasti i imao sam pitanje zašto na hladnom motoru kao čuju se hidropodizači kuckaju cca 30sec i onda se sve smiri...

Istu muku mučimo, samo ja na PD115. Nije do torsion value-a. Čak mi je majstor mijenjao iste, kad sam glavu radio i opet ista stvar.

5 5