1 1
nickname

VW Golf IV

Recommended Posts

Pomoć, prvo mi je kilometar sat stao, tj.prilikom smanjenja brzine u 4 brzini, samo je sat pao na nulu i ne pokazuje, da bi za 2 dana se zblesirao cajger za gorivo, u zavoju kazaljka pada na rezervu i pišti gorivo, da bi se na ravnici vratila u normalu. U čemu je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim pomoc,naime sinoc na prvom minusu ove godine,paljenje je bilo smjesno,skroz mrtvo vergla,starter je remontovan sve izmjenjeno dobar elektricar je bio i provjerio sve,aku star god dana,cistio sam i masu ispod akumulatora ali isto se ponasa i danas,znaci prvo paljenje nula bodova,a kad se ugrije pali bez problema mada se osjeti pad snage verglanja,imali ko ideju sta bi moglo biti

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Molim pomoc,naime sinoc na prvom minusu ove godine,paljenje je bilo smjesno,skroz mrtvo vergla,starter je remontovan sve izmjenjeno dobar elektricar je bio i provjerio sve,aku star god dana,cistio sam i masu ispod akumulatora ali isto se ponasa i danas,znaci prvo paljenje nula bodova,a kad se ugrije pali bez problema mada se osjeti pad snage verglanja,imali ko ideju sta bi moglo biti

Grijači otišli?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, luka93 said:

Izmiri napon prilikom paljenja.

izmjerio sam ne pada ispod 10,5V

4 hours ago, goran sdi said:

Grijači otišli?

 

nema to veze sa grijacima on mora da vergla ko mina a grijaci samo zapale naftu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to benzinac da grijaci zapale naftu. Grijaci predugriju zrak u cilindru da lakse dode do do samozapaljenja nafte kada sa porastom tlaka u cilindru dode do povecanja temperature zraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je neki grijač otišao morao bi mu na satu pokazati grešku, barem je kod mene bilo tako ali ipak je palio i sa 3. grijača na zub i da mi nije pokazao ne bih ni skužio da grijač ne radi. Kolega, pa ti samo neke probleme, svaki post problem, čovjek bi pomislio da je čvrka kvarljiva roba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do grijaca nikako,nema on onaj pravi zvuk verglanja.

3 hours ago, regazzoni said:

Nije to benzinac da grijaci zapale naftu. Grijaci predugriju zrak u cilindru da lakse dode do do samozapaljenja nafte kada sa porastom tlaka u cilindru dode do povecanja temperature zraka.

Upravo to

2 hours ago, <TDI> said:

Da je neki grijač otišao morao bi mu na satu pokazati grešku, barem je kod mene bilo tako ali ipak je palio i sa 3. grijača na zub i da mi nije pokazao ne bih ni skužio da grijač ne radi. Kolega, pa ti samo neke probleme, svaki post problem, čovjek bi pomislio da je čvrka kvarljiva roba. :)

Eto naletis na tako auto,sve zavisi kako ga je prethodni vlasnik odrzavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sa ispravnim grijačima palio teško zimi

Zamijenio gumice na diznama i reparirao dizne i nisam imao tih problema

 

 

 

[quote post=923576" timestamp="1575291316" name="" userid="359169] Kolega, pa ti samo neke probleme, svaki post problem, čovjek bi pomislio da je čvrka kvarljiva roba.

 

Mislim da je njegov problem što nema dobrog majstora kome će da poveze auto i da ga ispregleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad auto sam ostavio napolju i poslije nekih 4 sata upalio je na sasvim dobro cak odlicno,najvise ga muci prvi start kad prenoci u garazi ili napolju,primjetio sam kad dam kontakt 3-4 puta kao da lakse upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledam na internetu,neki likovi pisu da golf ima relej startera?pa on kad ode auto slabo vergla

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, dr.restaurator said:

vjerojatno mislie na rele 109

googlaj

Kad ode relej 109 onda ti ne upali lampicu grijača u tabli kad daješ kontakt, i možeš do sutra verglati neće upaliti.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozeli mi neko staviti dobar i detaljan video ili fotografije kako se pravilno remontuje starter,nesto sam sumnjicav oko njega,ja sam mislim da ga skinem i provjerim sta je elektricar uradio.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, goran sdi said:

Kad ode relej 109 onda ti ne upali lampicu grijača u tabli kad daješ kontakt, i možeš do sutra verglati neće upaliti.

da, kad ode skroz

ali zna se dešavati da nekad radi nekad ne, ili npr. ugasi se u vožnji pa kad se ohladi upali itd.

kod njega bi tribala biti novija verzija (sivi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijesen problem,zamjenio diode alternatora i sad pali na pola kljuca,izgleda su mi vukle struju preko noci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1