1 1
TomoJ

Passat 6; Grijanje + škripanje u volanu

Recommended Posts

Pozdrav,

 

imam dva problema.

Prvi; grijanje: na suvozačevoj strani fino radi i grije u redu, ali na vozačevoj strani samo hladan zrak lagano puše i nikako ne grije isto kao na suvozačevoj. Kroz centralnu konzolu ventilacije zrak uopće nikako ne prolazi. Inače, klima mi je stalno na 22 stupnja. Ima netko možda isti ili sličan problem i kako da se riješi?

 

Drugi: škripanje volana prilikom motanja: pogotovo ako motam u mjestu, čuje se zvuk kao da se napinje od nešto, kao da guma od gumu pod visokim pritiskom struže pa lagano pucketa. Stvarno ne znam kako bih to drugačije objasnio. Svaka pomoć je dobro došla.

Unaprijed hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice grijanja vjerovatno neka od ventilacioni klapni zakovala ili je istu nesto zaglavilo, mozes vcds provjeriti njihove pozicije a najvjerovatnije da ima i greska jer ako je nesto zablokira on ce odma javiti gresku.. Tako ces znati tacno i koja i gdje da se baziras.... 

Sto se tice volana, da ne fali ulja u servu pa kad motas pumpa slabiji pritisak pravi? Ili je elektro u tebe..? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, choban said:

Sto se tice grijanja vjerovatno neka od ventilacioni klapni zakovala ili je istu nesto zaglavilo, mozes vcds provjeriti njihove pozicije a najvjerovatnije da ima i greska jer ako je nesto zablokira on ce odma javiti gresku.. Tako ces znati tacno i koja i gdje da se baziras.... 

Sto se tice volana, da ne fali ulja u servu pa kad motas pumpa slabiji pritisak pravi? Ili je elektro u tebe..? 

A prištekat ću ga na dijagnostiku pa ćemo vidjeti što kaže.

Kod mene je elektro volan...

13 hours ago, romano010 said:

To je gore kapa amortizera, guma ona skripi

Moguće i to, ali sam oba prednja mijenjao prije godinu i pol...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1