2 2
kekec01

Passat 2.0 TDI 103kw - pomoć kod kupnje

Recommended Posts

Pozdrav svima. Danas idem gledati jednoga Passata karavana 2008g 2.0 TDI 103kw. Auto ima cca 160 tisuća km. Na slikama izgleda uredno. Slabo se razumijem u VW, našao sam na internetu da je bilo problema sa dizama kod PD motora. Kako ja mogu znati da li u ovom autu PD ili CR motor?? Također ima i dsg mjenjač. Vozio sam već automatika ali nikada dsg. Kako se on mora ponašati u vožnji i na što da obratim pažnju? Opčenito Vas molim za savjet što da pogledam?? Prijatelj je imao takav auto i dan danas mu je žao što ga je prodao.  Imam i broj šasije ako može pomoći. Hvala svima unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam istog, ali 10/2007 god. Zapravo je modelska 2008.

Na sta obratiti paznju!? Pa, iskreno na sve.
Najprije pregledati karoseriju i utvrditi ima li kakavih sumljivih zahvata na istoj.
Potom pregledati vizuelno motor. Najbolje je podici vozilo na dizalici i pregledati donji dio karoserije i motornog proszora kako bi se utvrdile potencijalna mjesta gdje pusta ulje, jer to sve ukazuje na buduce troskove.
Zatim, upaliti motor i slusati ima li kakvih neuobicajenih zvukova. Ovdje prvenstveno mislim na zamajac koji je boljka tih vozila.
Voznja kao zavrsnica kaze 1000 rijeci.
DSG mora raditi ugladjeno bez lupkanja i trzanja.
Izvuci ga na autoput i gas max. Mora glat izvlaciti preko 180km/h, a ako zelis max brzinu, ide i preko 210.
To je ono osnovno.
Dobro bi bilo nakon svega navedenog obaviti jednu dijagnostiku preko VCDS-a ili slicnog uredjaja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel taj euro 4 sa pumpe dize sistemom?
Onda nebus imal problema sa dpf i egr.. a i lako se cisti.. kod euro 5 je to vec veci pronlem. 2.0 tci cr iz 2009-2014 je bio u aferi dizelgate.
Ak se vozis po autocestama ok, al za gradske guzve nije idealan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem pasat B8 pa gledam od njih 30 komada su samo 2 da su 2.0tdi svi ostali 1.6tdi 88kw 120ps.
Kakva imate iskustva sa tim motorom s obzirom na pasat koji je malo veči i teži od recimo golfa?
I na kaj bi trebal posebno pažnju posvetiti kod kupnje B8 1.6tdi 2016g sa pređenih 155000km?

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2