0
Jovan97

Grejaci ili drugo?

Recommended Posts

B6 je u pitanju....ovih dana bilo malo hladnoce -7,8.... jutros palim, poceo da vergla i nista, tek iz druge upalio i izbacio malo plavi dim....akumulator je neki nepoznati brend(Made in korea je uvezen iz slovenije) 65ah....ulje ne trosi(bar nema na ovoj sipci na merenje)...proale godine u sred zime nije bilo problema, jel moguce da su grejaci ili se motor pohabao za ovih godinu dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

dim je zbog tog losijeg paljenja... kad je hladno to je ajmo rec normala.... Preko dobre diagnostike vidit greske.. more crknut grijac a da na tabli nema obavjesti u vidu check engine-a....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2019 at 10:31 PM, Gogs4431 said:

Koji motor je u pitanju i koja godina? Kreni od grijaca jer oni doslovno rade kao zarulja, danas rade sutra ne...ako su oni u redu krenes dalje

Auto je 2006, 2.0 TDI 16v bkp .... zakazao sam kod majstora da proveri, e sad nadjoh neke bosh-ove oko 15e komad, pa da se ne igram mozda zamenim sva 4

2 hours ago, AUTOFREAK said:

dim je zbog tog losijeg paljenja... kad je hladno to je ajmo rec normala.... Preko dobre diagnostike vidit greske.. more crknut grijac a da na tabli nema obavjesti u vidu check engine-a....

Danas sam pomera akumulator i nadjo da je ova marka "Rocket BAT062RHN Starterbatterie, 12V 62Ah 480A" 

3Ca2iU5.jpg

 

Pa cu prvo da proverim grijace, ako nije onda je mozda ovo i slab za njega. Da ne znas mozda koji su fabricki grijaci, ili bilo koje da stavim su okej(mislio sam odozgo ove bosh-ove)

Edited by Jovan97

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2019 at 1:38 AM, Gogs4431 said:

Ja sam stavio bosch na svom g4 jer su vec i ostali bili bosch pa ono hajde...beru isto radi odlicne grijace, lako ih ispitas probnom lampicom to je cas posla

Bio kod majstora rade svi grijaci... izgleda da je akumulator...samo me zanima da li je do njega ili do altenartira koji ga puni...

 

U stanju mirovanja na vcds oko 11.9V pokazuje, u trenutku paljenja ode do 9.8V, a kada upalim auto, radio, svetla, i klimu pokazuje 14.2V- ako sam gledao dobru tabelu za podatke:

Upaljen auto i svetla, grejanje, radio

FD5YFJO.jpg

 

Ugasen auto, svetla upaljena:

 

ATMBEI0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod passata je jako bitna udarna snaga akumulatora. Ja sam uzeo na preporuku 75Ah- 680A, tih 680A su kao bitni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, derba said:

Kod passata je jako bitna udarna snaga akumulatora. Ja sam uzeo na preporuku 75Ah- 680A, tih 680A su kao bitni.

Uzeo sam sinoc, Varta Silver 74Ah -750A, videcemo ovih dana kad dodje minus

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 07. 12. 2019. at 1:38, Gogs4431 said:

Ja sam stavio bosch na svom g4 jer su vec i ostali bili bosch pa ono hajde...beru isto radi odlicne grijace, lako ih ispitas probnom lampicom to je cas posla

Al na tdi 16v je to posao od 30min-.-- a tko radi prvi put i vise... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/11/2019 at 5:10 PM, Gogs4431 said:

Nisam znao...nisam nikad ni imao takav tip motora mada planiram uzet haha

Nadam se da imas dosta zivaca :D salim se...nisam ni ja znao da je 16v kad sam uzimao....ali ne zalim, iako je masa ovog auta oko 1500kg sa svojih 140 konja ume da povuce sasvim super :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/9/2019 at 12:29 PM, Jovan97 said:

Bio kod majstora rade svi grijaci... izgleda da je akumulator...samo me zanima da li je do njega ili do altenartira koji ga puni...

 

U stanju mirovanja na vcds oko 11.9V pokazuje, u trenutku paljenja ode do 9.8V, a kada upalim auto, radio, svetla, i klimu pokazuje 14.2V- ako sam gledao dobru tabelu za podatke:

Upaljen auto i svetla, grejanje, radio

FD5YFJO.jpg

 

Ugasen auto, svetla upaljena:

 

ATMBEI0.jpg

Kada zaverglaš napon aku. ne smije da padne ispod 10.5V, u stanju mirovanja napon aku. treba da bude bar 12.6 ili 12.7V,koliko ti alternator puni na leru sa ugašenim svjetlima i ostalim potrošačima?

https://www.youtube.com/watch?v=COJr7OB23Hw

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, VWTDI said:

Kada zaverglaš napon aku. ne smije da padne ispod 10.5V, u stanju mirovanja napon aku. treba da bude bar 12.6 ili 12.7V,koliko ti alternator puni na leru sa ugašenim svjetlima i ostalim potrošačima?

https://www.youtube.com/watch?v=COJr7OB23Hw

Promenio sam aku, uzeo malo jaci...kad imam vremena provericu sa njim napon kad palim....Ali po svemu sudeci nema vise da mi trepere svetla kada ih palim ili kad polazim iz prve brzine...A sto se tice alternatora, ne mogu da ugasim svetla- to je neka oprema koja ima senzor za dan/noc(prilikom otkljucavanja) ali kad upalim auto stalno su i svetla ukljucena(mogu valjda preko vcds ali mi ni ovako ne smeta) al da se vratim, alternator napon kada je auto upaljen i samo svetla ukljucena negde oko 14.3V ( na vcds) ovako sa ovim spravama nisam.probao jer nemam to kod kuce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta stalna svijetla mozes s vcds iskljucit.. ;)  cak mozda i sriktat da se pale kad se pusti rucna (nisam probavao na passatu al na mk6 i caddye jesam....

Edited by AUTOFREAK
yx

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, AUTOFREAK said:

ta stalna svijetla mozes s vcds iskljucit.. ;)  cak mozda i sriktat da se pale kad se pusti rucna (nisam probavao na passatu al na mk6 i caddye jesam....

A da li postoji mogucnost da se ona upale tek kad se i auto upali?

 

Ovako cim stavim kljuc su upaljena i prilikom verglanja itd(radio i ostale potrosace gasi ali svetla ne)...kapiram da mozda ne vuce struju ali eto :D nekako mi lakse kad znam da sva struja ide za verglanje auta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemogu... na mk6 i cak mk5 sam rjesio da se pale kad spustis rucnu... to je dobra stvar ako je aku los :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0