0
Berislav Jelcic

Zadnji brisač

Recommended Posts

I mene muči stražnji brisač na Audiju A3.

Kada je hladno proradi samo kada stisnem kočnicu ili ako upalim stražnje svjetlo za maglu.

A kada je toplo vrijeme onda radi normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno je problem na instalaciji ili na releju. Radi li kada ga skopčaš direktno na 12V?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće radit samo u vožnji pa tada nemogu ispitat kontakte na motoriću.

Ima četri kontakta, na prva tri ima po 12 volti a četvrti je masa.

Relej se čuje kada pomaknem ručicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam sličan problem, otišao kod majstora, rastavili.

Jedan dio kućišta motorića izvana bio hrđav, vlaga u motoriću, sve zablokirano,oni kotačići.

Ne znam kako su se uspjeli  uopće ponekad kretati, jer rukom nisam mogao pomaknuti niti za zub

Uzrok, gumica oko osovinice koja drži brisač nije dihtala i voda se pomalo slijevala dolje u sklop motorića.

Morao kupiti i staviti  novi motorić  100 eura i naravno tu hebenu gumicu od par eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio sam motorić i kod mene nije zablokiran i hrđav ali se vidi kod osovinice da lagano propušta. ?

Ne bih žurio sa kupnjom novog i zbunjuje me to što proradi kada stisnem kočnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sličan problem kada perem auto.To zna često da bude problem ili da ne radi ili da stalno radi kad udje vlaga.Kod mene je problem u onom kanalu kuda idu zice od krova u vrata gepeka.Cesto znaju tu zice da izgube kontakt.Moguce je da je to neko vec radio i da je lose prespojio te zice.Veoma su sitne.Evo neko nestrucno i laicko objasnjenje.Ovo je meni problem pravilo.Prvo bi mi posle pranja auta non stop radio zadnji brisac a u zadnje vrijeme mi je prestao raditi iako se rilej cuje jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0