0
kasimj

Turbina baca u safe mode

Recommended Posts

Prije godinu dana pri brzini od 145 km/h turbina se jednostavno ugasila "safe mode" ugasio sam auto i upalio i sve ok. Zatim ponovo nakon nekog vremena i na manjoj brzini isti slucaj... onda godinu dana poslije kad su poceli minusi pri normalnoj gradskoj voznji ponovo isti problem, sutradan upalim auto nisam ni krenuo turbina je vec bila ugasena... Ne znam da li je to znak za uzbunu jer nemam nikakvih drugih problema sa njom (Dobro vuce, ne pusi i ne trosi ulje) osim sto ispusta cudan zvuk pri OTPUSTANJU gasa i pri saltanju brzina (2-3,3-4). Dijagnostika ne izbacuje nikakvu gresku.. jedino sto mi preostaje je da odvezem da mi skinu turbinu i pogledaju sta je u pitanju a mozda cak i nije do nje ne znam ... da li neko ima neka slicna iskustva.. Auto je golf V 2006 god 1.9 77kw .. Mislim da nikad ranije nije radjena turbina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Safe mode ostavlja trag kao neku gresku.... neke jeftinije dijagnostike jednostavno nevide gresku.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/4/2019 at 11:21 AM, kasimj said:

Prije godinu dana pri brzini od 145 km/h turbina se jednostavno ugasila "safe mode" ugasio sam auto i upalio i sve ok. Zatim ponovo nakon nekog vremena i na manjoj brzini isti slucaj... onda godinu dana poslije kad su poceli minusi pri normalnoj gradskoj voznji ponovo isti problem, sutradan upalim auto nisam ni krenuo turbina je vec bila ugasena... Ne znam da li je to znak za uzbunu jer nemam nikakvih drugih problema sa njom (Dobro vuce, ne pusi i ne trosi ulje) osim sto ispusta cudan zvuk pri OTPUSTANJU gasa i pri saltanju brzina (2-3,3-4). Dijagnostika ne izbacuje nikakvu gresku.. jedino sto mi preostaje je da odvezem da mi skinu turbinu i pogledaju sta je u pitanju a mozda cak i nije do nje ne znam ... da li neko ima neka slicna iskustva.. Auto je golf V 2006 god 1.9 77kw .. Mislim da nikad ranije nije radjena turbina

Ja sam imao slican prob, iznad 2.500 rpm kad stisnem kvacilo da promenim ona ode u safe-nebitno koja brzina....na kraju se isposavilo da je bilo samo pptrebno ciscenje trubine i tog nekog cudnog dela koji regulise zapravo turbinu-bio je skoro pa zepako skorz i nije vracao nazad nego je turbo nabivao vise nego sto treba i senzor koji meri pritisak da bi sprecio dalje probleme baci u safe :P tako mi je receno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina je bila zaprljana i zamijenjen je neki dihtung grane.. nadam se da je to to i da vise nece da zeza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li kod mijenjanja brzina kad stisnes kvacilo a u meduvremenu turbina povuce se cuje onako" khhhh"??..vise kao mehanicki da nest zaronda..ali nije to uvijek , vecinom izmedu druge i trece brzine i to bas kad turbina vuce i kad hoces promijenit brzinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10. 12. 2019. at 9:18, kasimj said:

Turbina je bila zaprljana i zamijenjen je neki dihtung grane.. nadam se da je to to i da vise nece da zeza :D

Da li kod mijenjanja brzina kad stisnes kvacilo a u meduvremenu turbina povuce se cuje onako" khhhh"??..vise kao mehanicki da nest zaronda..ali nije to uvijek , vecinom izmedu druge i trece brzine i to bas kad turbina vuce i kad hoces promijenit brzinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26. 12. 2019. at 9:19, remaker said:

Da li kod mijenjanja brzina kad stisnes kvacilo a u meduvremenu turbina povuce se cuje onako" khhhh"??..vise kao mehanicki da nest zaronda..ali nije to uvijek , vecinom izmedu druge i trece brzine i to bas kad turbina vuce i kad hoces promijenit brzinu?

Prije se culo bas tako kad mijenjam brzinu iz 2 u 3 najvise kao sova. Sad se ne cuje to vise, posle popravke jednom mi se desilo kad sam bas stisnuo gas da je zarondalo nesto i to nije malo pa sam odmah ppustio gas i posle toga normalno radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0