3 3
<TDI>

VW Golf 4 grijači

Recommended Posts

21 hours ago, said:

Ne da je zeznuto nego nemoguće, možda Copperfield uspije, ja nisam a znaš mene da nisam baš toliko smotan da ne bih uspio vratiti kućište nazad da iole ima šanse. :) Naravno, to mi je bio i cilj ali sad kada sam vidio kako je zeznuto malo sam posustao, vidjet ću a sad mi se stopka ne skida po ovom hladnom vremenu, možda kad zatopli.

Da dodam samo, kad se ovo kućište skine i stavi desna žarulja za maglu, ta koje nema na trećoj slici, ona smeta jer nema mjesta, fali 1cm ali da ga hebeš kako god okretao ne mogu ga vratiti, isto tako bi bilo onda i kod skidanja.

Podrav kolega, ja sam na mom Golfu ugradio i desno svetlo za maglu pozadi i ubacio. Kada sam prvi put pokusao da ga ugradim nisam uspeo i odustao sam takodje, ali sam sutradan nasao ugao pod kojim sam uspeo da ga ubacim i evo vec dva puta do sada sam morao nesto da menjam (stavljao led sijalice) i opet ubacio. Ne znam kako recima da ti pojasnim nacin na koji sam to uspeo, ali moras malo da spustis onaj nosac sa sijalicama i da trazis ugao (nece ako pokusavas direktno da ga stavis). 
Bitno da znas da je moguce :)

I da, nacin postavljanaj sam okacio bio na jednom forumu pa je krenula rasprava da li je to dozvoljeno. Tako da i to treba proveriti :)

Edited by Golfic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hladno je i zato nisam imao volje dalje se natezati sa žaruljom za maglu. :) Dobio sam je pod određenim kutom i falilo mi nekih 5mm pa odustao a bit će vremena kad odspojim akumulator pa imam vremena ju dobiti. Još jedan razlog je i ovaj kojeg si naveo, a ti će se zakonske odredbe, da li je dopušteno a koliko sam pročitao dok sam tražio materijale za izradu instalacije jer moram vidjet nakon što ju stavim da li ju imam ili ne, da je u Njemačkoj dopušteno imati dvije za maglu. Kod nas nisam siguran ali može se najjednostavnije pitati u stanici za tehnički i vidjet što oni kažu i ako potvrde budem ju stavio, ako ne, nema smisla da stavljam nešto što ću ionako koristiti, skoro pa nikad.

Zanimalo bi me kako si izradio instalaciju jer ako ju nemam moram ju provući sa lijeve stopke na desnu pa ako imaš link pogledao bih, možda nađem nešto interesantno što kod drugih nisam vidio. Neki lik je radio tutorijal ali sve napola pa moram nagađati, a to kod struje uopće ne volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem za hladnoću, ni sam je ne volim :D ali sam siguran da ces uspeti da uglaviš to kako treba. Realno, nije neophodno, ali što je rekao kolega Mur, mnogo lepse izgleda.

Baš ako se raspitaš o zakonskoj odredbi voleo bih da mi javiš šta su rekli. Jer me interesuje kako bi se zakon ophodio prema vozilima koja fabrički imaju oba svetla za maglu. Moj Golf je za italijansko tržište (proverio na etiketi iz gepeka) i došao je sa jednim svetlom za maglu. Prvo sam mislio da mi ne radi, ali kada sam skinuo i proverio džek video sam da mu fali jedna strujna papučica, ispratim instalaciju i utvrdim da je od desnog svetla za maglu.

Nisam ni ja nešto slikovito objasnio kako sam uradio instalaciju, ali ću ti proslediti link. Lako je izvesti, najlakše je sa levog svetla za maglu "uzeti struju". Radi se o sivom provodniku sa belom linijom (to je plus, a minus imas na desnoj štopki). Bitno je samo da provodnik ima poprečni presek dobar (kao provodnik sa kog uzimas plus), uložak sa osiguračem ne treba da se ubacije na liniji jer ga već štiti osigurač sa leve maglenke, a i struja je mala jer je sijalica samo 21w.

Link:

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=75376.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je original švabo, samo je završio u Italiji ali ne žalim se jer je karoserijski top da ne može biti bolje, rijetko da se nađe tako karoserijski uščuvana čvrka. Budem javio kad saznam što stanica za tehnički misli po pitanju druge žarulje za maglu. Baš gledam tvoj desni konektor i čini mi se da je kod mene ta žica provučena, nisam siguran ali javim, bilo bi baš dobro da je. :)Znam za presjek žice, zato sam si nabavio kompletnu instalaciju od stražnjih stopki skinuta sa jedne četvorke, tako da imam sve što mi treba od materijala, samo me je zanimalo točno gdje se uzima (+) a masa (-) je kao što si naveo na lijevoj stopki pa treba samo (+) provesti do desne stopke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi se žale na aute iz Nemačke i Austrije da je zbog dosta soli na putevima limarija malo slabija, ali vidi se da je tvoj Golf dobro očuvan. Takodje mogu da se pohvalim da je i moj Golf u retko dobrom stanju limarijski, proverio sam mu sva kritična mesta i nema ni tačke korozije, Italija je ipak sa manje snega (centralna i južna, severna je vec malo diskutabilnija).

Za bilo šta o instalaciji ako je nešto nejasno tu sam za bilo kakvu informaciju. :)

Jedna preporuka, lemove izolovati termo skupljajućim bulžirom i onda preko izolir trakom, jer preferiram sigurnost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez brige, termobužir uvijek koristim kod izolacije... Fala na savjetu, sad znam od koje žice trebam uzeti (+) a to je ova sivo-bijela od stražnje lijeve maglenke, samo mi je to nedostajalo a ako što zatrebam kontaktiram te preko pp. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam tražio info oko ugradnje ove desne stražnje maglenke i našao na Pravilnik na stranicama CVH...

PRAVILNIK O TEHNIČKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA
(pročišćeni tekst - "Narodne novine", broj 85/16, 24/17 i 70/19)

Članak 38.

(1) Na motornim i priključnim vozilima mora biti ugrađeno jedno ili dva stražnja svjetla za maglu.
(2) Ako postoji samo jedno stražnje svjetlo za maglu, ono se mora nalaziti na uzdužnoj vertikalnoj ravnini simetrije vozila ili lijevo od nje.
(3) Rubovi prividne površine ne smiju biti udaljeni manje od 250 mm i ne više od 1000 mm iznad tla. Za vozila kategorije N3G (terenska) najveća visina može se povećati do 1 200 mm.
(4) Stražnje svjetlo za maglu ne smije se uključiti ako nisu uključena pozicijska svjetla. Stražnje svjetlo za maglu smije se isključiti neovisno o bilo kojem drugom svjetlu.
(5) Za stražnje svjetlo za maglu obvezna je pokazna svjetiljka u vidnom polju vozača.
(6) Udaljenost između stražnjeg svjetla za maglu i svakog kočnog svjetla mora biti veća od 100 mm.
(7) Odredbe ovoga članka ne primjenjuju se na vojna vozila oružanih snaga Republike Hrvatske.


Za sada nisam našao da je zabranjeno imati dva "ako" je već ugrađeno, e sad, ne znam za naknadnu ugradnju a to ću još istražiti.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Sharanu imam fabrički ugrađene dvije maglenke. Ne vidim zašto bi to bio problem i na Golfu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na starijim godištima G4 98-99., pa i na variant modelima bila je već provedena instalacija samo se trebala žarulja staviti. Kasnije na ovim PD motorima se dosta štedjelo pa je većini izbačeno, koliko sam primijetio. Ne tvrdim da ne bi smjelo ali opet, dobro je provjeriti a to i radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na informaciji. :) Po ovome se vidi da ne postoji zabrana za dva svetla za maglu, što je u suštini i bitno. A realno, ko će pitati ili pomisliti da je druga maglenka ugrađena ili je bila fabrički. Bitno je da se ne radi o kršenju zakona i da ne utiče negativno u saobraćaju (čak je pozitivno jer u uslovima slabe vidljivosti mnogo pomaže) :)

Takođe, otkrio sam da pomaže i kada neko iza autom ne drži bezbedno odstojanje :D samo ukljucim zadnja svetla za maglu i zbog jakog sjaja odmah prave odstojanje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ništa, i mene je to zanimalo. :)
Evo da se malo pohvalim, već sam jučer pripremio kabel i to baš originalni od maglenke, taj sivo-bijeli kojeg sam imao od instalacije pa ga izvadio iz konektora (pin 6) kompletno sa ISO junior stopicom, bit će skoro kako original. Jedino moram vidjet kao se ona plastična oplata skida od stranice gepeka, moram malo na youtube da vidim kako se skida a ugradnja instalacije čim zatopli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast, brzo i lako ćeš odraditi to. E, plastika se lako skida, kvalitet plastike je dobar i moze jače da se potegne ako negde žabica malo jače drži. :)

Edited by Golfic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da je ipak bilo do prekidača, naručen novi u ovlaštenom dobio i simboličan popust a bila je i garancija na 2. godina ali pobježe mi sa nekoliko mjeseci, tako da sam ipak morao platiti ali eto, ugradio, isprobao, odradio auto-Scan sa VCDS-om 19.6.2, ne signalizira, ne tuli više i sve pet.

01_dsc_0023r4jbd.jpg

05_img_20200105_112236hk29.jpg

40_autoscan_12.01.2028ckmx.jpg

42_autoscan_12.01.202iojkn.jpg

img_20200112_172853aaj3n.jpg

img_20200112_1729082hjht.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su dodatni grijači za vodu da motor prije dostigne radnu temperaturu. Mislim da se uključuju nakon 10s rada motora od 5°C, kontrola ide preko MSG i releja, rade dok se ne zagrije rashladna tekućina. Ovo su neki parametri koje se moraju ispuniti da bi se grijači upalili jer MSG kontrolira opterećenje akumulatora i koliko generator može isporučiti, uglavnom ima više faktora...

- temperatura usisnog zraka <5 °C
- temperatura rashladne tekućine <70 °C (?)
- opterećenje generatora (?)

Kada voda dostigne 40°C grijači se potpuno isključuju i ti grijači nisu isti kao oni za motor. Može se napraviti i test sa sijalicom da se spoji pa i na taj način isprobaju da li rade, preko multimetra ili sa VCDS-om ispitati uključenje releja, više manje na to se odnosi.

Ovo bi trebao biti kataloški:
N 103 021 02

752evkqi.jpg

heizung-zuheizer-khlw4mj6z.jpg

n10302102zljf7.jpg

Edited by <TDI>
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam nešto izostavio neka Ivo nadopuni ili ispravi, on je sigurno bolje upoznat s time. Nije ni kod mene ikada mijenjano, još su OEM gore ali ne vjerujem da ti ne rade, mislim da bi pokazali grešku na satu kao i kod grijača motora ili preko VCDS-a bi se vidjela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su te gumene navlake koje idu na grijače popucale, i da bi ih zamijenio trebam sve kablove kupiti nove, odspojiti stare jer idu direktno u onu PVC kutiju i ove staviti.Cifra u ovlaštenom preko 100 eura za set od tri komada, smijeh, polovno možda ako bih naišao u dobrom stanju.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=931073" timestamp="1610730135" name="" userid="359169] Meni su te gumene navlake koje idu na grijače popucale, i da bi ih zamijenio trebam sve kablove kupiti nove, odspojiti stare jer idu direktno u onu PVC kutiju i ove staviti.Cifra u ovlaštenom preko 100 eura za set od tri komada, smijeh, polovno možda ako bih naišao u dobrom stanju.
Osim estetike mislim da nemaš potrebe mijenjati to

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš mene i estetiku, smeta mi kao trn u oku kad ih vidim ovakve haha. Omotao sam ih sa gumenom trakom jer bi se inače raspale ali kad tad ću ih morati zamijeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je jedan malo napukao, smeta itekako izgledom, ali sam izmotao sa onom platnenom trakom za instalacije, pa je sad solidno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo onu samovulkanizirajuću gumenu traku, super izgleda jer se ne vidi tolika razlika ali kao što kažeš smeta.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3