3 3
<TDI>

VW Golf 4 grijači

Recommended Posts

Danas me je Golf ponovno počastio sa signalom "Engine Workshop" i žarnica blinka, mislim da je do grijača jer je tako i prošli puta bilo kada sam ga mijenjao na prvom cilindru, izgleda da sad ide redom. :) Auto pali kao da nema problema ali htio bih što prije odraditi zamjenu. Može li netko dodatno potvrditi, mislim da je ali...?

1. Grijač "žarnica" (N10579202)

img_20191226_114741_2ukk7v.jpg

kontrolne-lampice-0245jnh.jpg

04_2017-04-2108.48.10jssd3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekim VW modelima zna da blinka i zbog neke sijalice koja je crkla. Provjeri sve sijalice, pa tek onda grijače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi je pregorjela žarulja od rikverc svijetla, odmah ju idem zamijeniti pa ću vidjeti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem, mislim da sve drugo radi a ovo žarulja od rikverc se u isti dan pojavila da ne radi pa možda je do nje, a ako nije bude išao novi grijač. Samo da nisu one tri svijeće koje griju rashladnu tekućinu, e to je onda malo veći izdatak. Napraviti ću i scan sa VCDS-om pa neka mi i on potvrdi što ne valja. Fala na savjetu, nisam uopće pomislio da može i do žarulje biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno je grijač,jer vidim da si samo jedan mjenjao,trebao si odmah sve četiri zamjeniti i miran,ali ipak najbolje provjeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi na vcds

grijače možeš testirati istikaj konektore, i kabelom sa akumulatora direktni plus na grijač pa ako baci iskru ispravan je

i provjeri žarulje od štop svitla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj treću sliku odozgo, promijenjen kod prošle zamijene grijača na prvom cilindru. :) Ne kupuje mi se sad cijeli set jer nisu jeftini pa ih mijenjam kad ode a i nije da se ne mogu voziti bez njega, da je, išli bi preventivno van svi stari, ovako kad rikne.

15 hours ago, AUTOFREAK said:

tako je... vcds il ajde nesretna diagnostika preko moba...

Ivo, kada mijenjate grijače u servisu da li nanesete na navoj bakrene masti ili neku drugi mast kod ugradnje?

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš kupiti febi zamjenski i taj će trajati
Jbg nema danas bas neke kvalitete tih dijelova niti garancije da ako je Oem dio da će trajati.....
Ja sam na polića uvalio taj febi jer mi je u Gospiću to bilo dostupno odmah i morao dalje na put a bilo je to 2010 tak da mogu očekivati i sam da će krepati uskoro.....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam baš na Ross-Tech stranicama gdje su uz grešku (16955), stavili i opasku dolje da se inače taj prekidač često kvari, kako je onda prva ugradnja izdržala tako dugo. Dođe mi da odem na otpad i skinem nekoliko komada za siću.

Special Notes

  • Brake Light Switches (F) have the reputation of breaking quite often.
  • When found in the NAR market 2011+ (16/AJ) Jetta Sedan using PR code AW0 Version Low in addition to a BCM25/PQ25 BCM check the wiring to/from the brake light switch. Internal Ref: ST?ID=66540

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otac je nešto to remontovao u kombinaciji sa originalnim iz 2003.g. i evo nakon 6 godina i dalje radi bez greške. Nisam ga pitao što i kako, tako da ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28. 12. 2019. at 10:30, <TDI> said:

Pogledaj treću sliku odozgo, promijenjen kod prošle zamijene grijača na prvom cilindru. :) Ne kupuje mi se sad cijeli set jer nisu jeftini pa ih mijenjam kad ode a i nije da se ne mogu voziti bez njega, da je, išli bi preventivno van svi stari, ovako kad rikne.

Ivo, kada mijenjate grijače u servisu da li nanesete na navoj bakrene masti ili neku drugi mast kod ugradnje?

Ne... samo zavidamo... s tim sprejevima i bilo cime je jako hebeno natezanje s skladistarem pa je pusiona ako zelios nesto bas odradit po ps-u.... Iako proizvodjac nenavodi ikakvo mazanje....  

 

Sto se tice dolje davaca na pedali.... neznam da je ikome crko orginal nakon izmjene...  Ovu gore gresku treba vidit kad je bila... dali su je brisali nakon ugradnje.....   Slicno daje i kad nevalja zarulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam zbog korozije ili da se preventivno smanji mogućnost pucanja grijača kod skidanja i tako... Fala na informaciji oko ugradnje, to me zanimalo. :) Budem sutra sve žarulje pregledao od prednjih a pogotovo stražnje stopke pa ću onda vidjeti, da stvarno nije možda u njima problem. Greška se pojavila kad mi je izbacio signal, zadnji sken je rađen u 5. mjesecu prošle kad sam imao servis i na tehničkom je u 7. mjesecu bilo sve u redu, tako da ne može biti nešto starije od tog datuma. Gdje mogu provjeriti kada je greška nastala u logu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jučer pregledao sve žarulje, prednje i stražnje ali jok, nije do njih. Danas pogledam osigurač i onda skidam prekidač i njega provjerim multimetrom i vjerujem da je do njega. Ako ništa barem sam žarulje sve prebrisao. :)

2020-01-0314.45.422pkkz.jpg

2020-01-0315.10.106qkpp.jpg

2020-01-0315.21.24a9kt2.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj baš javi da li je do njega.
Kad će zadnja desna maglenka da se ugradi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam desnu maglenku ugraditi prošli mjesec, odnosno, stavio sam žarulju jer sam ju naručio ali je problem vratiti kućište nazad, nema šanse, operirao pola sata pa odustao. Mora desna stopka kompletna dolje, pa kućište nazad zajedno. Jedino je onda problem kada ode bilo koja žarulja mora stopka dolje, a ovako bez nje se zamjeni u 5 minuta, tako da je to po meni minus i pitanje isplati li se ugradnja a baš sam bio zagrijan da ju odradim.

Nije do osigurača, da odmah javim. Pregledao sam ovaj osigurač pod pozicijom 13 od 10A "Brake lights" i sve pet, druge nisam gledao jer mislim da je jedino ovaj povezan sa prekidačem... Mea Culpa, pomiješah ovaj od kvačila sa ovim od kočnice a što se može, tko radi taj i griješi haha. Budem ga sutra ispitao ali sve navodi da je on u pitanju pošto sam za sada sve eliminirao pa moram uzeti novi i isprobati, nema druge.

img_20200104_150157gmkh6.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeznuto jeste izvaditi sa maglenkom, ali uspije se nekako.
Mnogo lijepo izgleda kad se upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da je zeznuto nego nemoguće, možda Copperfield uspije, ja nisam a znaš mene da nisam baš toliko smotan da ne bih uspio vratiti kućište nazad da iole ima šanse. :) Naravno, to mi je bio i cilj ali sad kada sam vidio kako je zeznuto malo sam posustao, vidjet ću a sad mi se stopka ne skida po ovom hladnom vremenu, možda kad zatopli.

Da dodam samo, kad se ovo kućište skine i stavi desna žarulja za maglu, ta koje nema na trećoj slici, ona smeta jer nema mjesta, fali 1cm ali da ga hebeš kako god okretao ne mogu ga vratiti, isto tako bi bilo onda i kod skidanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na G4 blicala lampica.

Stop prekidac otisao. Novi oem je max 100kn bio.

A navoj namazati bakrenom. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, znam za bakrenu mast, raspravljali smo nešto o tome i kad sam mijenjao prvi grijač donio sam im u servis samo da stave malo na navoj, no htio sam vidjeti kako rade pa sam pitao i Ivu, ali kao što vidiš ne mažu a po meni bi trebalo jer ne škodi. Nešto više košta prekidač stop svijetla, točnije 131 kn kad sam ga 04/2017. mijenjao a poznavajući godišnje dizanje cijena u ovlaštenom sad je sigurno još skuplji. Možda dobijem neki popust pošto je ovaj iznenada preminuo u ovako kratkom roku. :huh:

Prekidač stop svjetla (1C0945511A RDW) - 131.01 kn

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3