6 6
mur3633

Golf 4 PD TDI teško pali

Recommended Posts

4 hours ago, mur3633 said:

Da update uradim. Čitao na američkim forumima da senzor bregaste koji se nalazi kod zupčastog kaiša pravi problem. Zamijenio ga, dobio preciznije mjerenje Torsion Angle-a na VCDS. Fabrički je pokazivao +0.5, a ovaj kad sam stavio pokazao je -2. Sad sam ga naštelovao na 0.

Međutim nije riješio problem paljenja.

 

 

U ponedeljak ide kod majstora da skida glavu. Poručen OEM dihtung glave 038 103 383 DG najdeblji, sa tri rupe i OEM šarafi za glavu 038 103 384.

 

Majstor je počeo da viče na mene što sam uzimao šarafe (znamo se dugo, pa da se ne trošim), kaže da je uradio ko zna koliko glava do sad, ali da se niko nije vratio opet. Ja sam ipak insistirao, jer auto radim za svoj gušt, a ne da bih ga prodavao.

 

Ostaje mi nakon toga samo bregasta koja može još dosta, ali bih to da završim i onda je motor nov.

 

 

Javljam situaciju kad se glava skocka.

 

 

Jesi mjenjao ove bakarne dihtunge na diznama?

Jesi pokušao kao sa one snimke?

Link od starnice gdje se nalaze sve mane TDI-PD motora http://joeblogs.co/2015/10/11/vw-golf-tdi-pd-engine-issues/

IMG_6543.jpg

IMG_6558.jpg

IMG_6556.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor mi reče sa 3 rupe. Ako ne bude on će to da reguliše.

 

Mijenjane su te bakarne šajbe.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, mur3633 said:

U ponedeljak ide kod majstora da skida glavu. Poručen OEM dihtung glave 038 103 383 DG najdeblji, sa tri rupe i OEM šarafi za glavu 038 103 384.

Majstor je počeo da viče na mene što sam uzimao šarafe (znamo se dugo, pa da se ne trošim), kaže da je uradio ko zna koliko glava do sad, ali da se niko nije vratio opet. Ja sam ipak insistirao, jer auto radim za svoj gušt, a ne da bih ga prodavao.

Ostaje mi nakon toga samo bregasta koja može još dosta, ali bih to da završim i onda je motor nov.

Javljam situaciju kad se glava skocka.

Koliko te koštala brtva glave (038 103 383 DG) i vijci (038 103 384), planiraš i bregastu novu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dihtung je oko 60e, šarafi oko 50. Cijene iz Škode. U VW nisam pitao. Siguran sam da je koji euro skuplje.

 

Bregasta i hidropodizači su preskupi, tako da će vjerovatno ići Ina ili Febi, a ležajevi i šarafi bregaste OEM.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim da sam riješio problem.
Prvo ću svima da se zahvalim što su pokušali da mi pomognu bez prestanka, svaka čast momci!


Što se problema s paljenjem, a ujedno i vučom tiče:

Urađena glava komplet sa ležištima, dihtung glave, usisa, izduva, gumice dizni, hidropodizači, semering bregaste, šarafi dizni, šarafi glave, grijači, ulje, filter ulja, antifriz, dihtung dekla

Bregasta nije loša, majstor je insistirao na zamjeni hidropodizača i ležajeva bregaste, jer su moji bili u katastrofa stanju.

Auto pali kao mina što bi rekli i ide kao metak. Baš sam zadovoljan s vučom i nema više onog zveckanja motora kada se gas pusti. Daleko je tiši, nema čekićanja. Ekskurzija je koštala oko 600€ ukupno.

Eto ako neko bude imao isti problem, čisto da zna kakvo je stanje sa cijenama.

Za 1000km idem na dotezanje glave za svaki slučaj, a do tad ga ne vozim u velike obrtaje, dok malo sve to ne nalegne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično, bio je to pravi posao ali što se mora, mora se. :)
Uživaj sada u vožnji i ako si skupio nešto slika od svega stavi u temu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dosta toga, čak i sliku ležišta dizni što je i najvažnije.
Sve ću to da skupim u svojoj temi u par postova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dotezanje glave????????? Pa nije to golf 1 dizel sa meh podizacima. Tu se 1 stegne i nedira al ajde... ima svakih majstora...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta znam, više je to zbog neke kontrole, vjerovatno.

Jer i meni je glupo da zateže glavu, još stavljeni novi šarafi iz originala.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si išao na dotezanje glave?

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao 1000, bio tamo.
Imao malo curenje ulja na instalaciji dizni, to je sređeno.
Provjerio je glavu, nije mrdnula.
Auto se ponaša odlično i radi kao sat.


Jedina greška u svemu ovome je to što nisam ugradio šarafe od ARL motora koji su bolji, ali nema veze. Ne planiram nikakav ekstremni tjuning motora.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim na vijcima ne piše da je za AJM motor, a na ECS Tunig se ti vijci prodaju kao univerzalni za sve vrste motora, ima li onda različitih vijaka sa drugim kataloškim za ASZ i ARL?

Vijci (038 103 384)

8ccfd70bf446cde6642afa6810f98087.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oznaka C je za ARL motor. 3ec4bdad861aa163fae7a6f7f10706db.jpg

 

Bez oznake C su šarafi za ATD, AJM, AUY, AXR i ASZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam ih i ja, samo što se ovdje ne spominje AJM motor i da M12x166 vijci (038 103 384) pašu na ATD, AXR, ASZ, dok su sa oznakom "C" za ARL. Koliko te je koštao ovaj set vijaka?

0381033840nji3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne piše, jer je AJM ukinut 03.2001. i naslijedio ga je ASZ.

Set je koštao 60€ u Škodi, dok me je kod VWa čekala cijena od 80€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas nema neke razlike, čak je Škoda nešto skuplja pa radije onda u VW odem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nakon nekih 3000km, možda malo i više update.

Auto ponovo počeo teško da pali, ali samo povremeno. Do prije dva dana je palio na prvu. Izgleda da je ovo što sam radio bilo vjerovatno uzaludno i nekima ovdje dugujem pivo jer su me savjetovali da ne diram glavu ništa.

900€ djelova sam ukupno izmijenio da bih riješio to, ali izgleda da sam ih bacio u vjetar.

Ne znam šta da radim više ovom motoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi otisao istom majstoru i prijavio isti problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako će i da bude to je sigurno, nego ako bude ponovo skidao glavu, siguran sam da neće ponovo staviti nove šarafe, a ni original dihtung i onda to nije to.
Čitao sam baš po nekim PD tuning grupama, šarafi su obavezni za zamjenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako možeš naći boljeg majstora odmah ga mijenjaj a ako ne možeš idi njemu ponovo jbg...  Znam taj osjećaj auto moraš otjerati nekome a nemaš kome :( Česta situacija i kod nas!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je tuga kad sve uradis i kupis po ps-u i tako brzo da se ponovi problem. Da ti se smuci auto... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogima se to dešava samo što neće svi da priznaju U većini slučajeva takva auta idu na prodaju. Prije će biti da ti se smuči majstor a ne auto. Većina njih ide na to da ti sve što prije smlati i uzme lovu a za sve ostalo lako nađu izgovor :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, mur3633 said:

Evo nakon nekih 3000km, možda malo i više update.

Auto ponovo počeo teško da pali, ali samo povremeno. Do prije dva dana je palio na prvu. Izgleda da je ovo što sam radio bilo vjerovatno uzaludno i nekima ovdje dugujem pivo jer su me savjetovali da ne diram glavu ništa.

900€ djelova sam ukupno izmijenio da bih riješio to, ali izgleda da sam ih bacio u vjetar.

Ne znam šta da radim više ovom motoru...

A da probas zamjeniti podloske i gumice dizni. Meni je to bio problem doduse ba axr motoru

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6