6 6
mur3633

Golf 4 PD TDI teško pali

Recommended Posts

Kani se Tople. Samo Varta, Bosch ili Banner. Meni je sada na mk6 Banner 74Ah koji je star oko 4-5 godina a napon na njemu je 12.7. Auto pali na pola kljuca



Kad sam kupio auto prije skoro 4 godine bio je Topla crveni akumulator, prodavac mi je rekao da je akumulator star godinu dana i dao mi garantni list, evo sad tek na proljece sam zamjenio akumulator i opet sam uzeo Topla, ne znaci da su losi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Toplu na starom Golfu, čim ode temperatura u minus auto je jedva palilo. Uzeo sam Bosch S4 i sa njim je palio i na -20 C bez ikakvih problema. Nema šta cijena sve govori :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto kod mene suprotno, ja Zivim gdje su zimi bas niske temperature i auto pali na pola kljuca bas na taj Topla akumulator


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mislim da su zime u Crnoj Gori dosta slabije nego u BiH :)  Znam još par ljudi koju si prešli sa Tople na Vartu, Bosch ili Banner... Tako da to nije ništa čudno koliko para toliko i muzike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi gdje u Crnoj Gori, ja zivim na sjeveru, zimi zna da bude -15 pa cak -20, ako to nije niska temp onda ne znam..:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se Bosch pokazao odlično. Naravno i Varta je odlična još nisam čuo da se iko žalio na nju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok god mogu Vartu Silver 77Ah 780A dobiti za 110 eura ne zanima me niti Exide, a kamoli ovi drugi akumulatori.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo vratimo na temu. Šta je bilo na kraju krajeva sa ovim problemom? Jesi li ga uspio riješiti zamjenom pumpe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto pali, ide sve normalno.
Radi kao sat. Ostavljao sam ga 2 dana, upali na pola ključa.

Jedino što nisam uspio jeste to da pumpa izbaci 3.5-4 L kao što bi trebalo fabrički, već izbacuje svega 2.7L u minuti. Vjerovatno je za to zaslužan Magneti Marelli i sama cijena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt ko bi reko da je stvarno bilo do pumpe a znam da si probavao neku polovnu i izgleda da je ona bila gora od one tvoje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve su polovne pumpe dosta loše. Opet se vraćam na ono da su ta auta okrenula pola miliona i 20 god. Pogotovo to što na otpad nikad neće doći dobar auto. Može da se nađe, ali za to treba sreća.

Jedino što sam mogao uraditi, jeste da sam tražio G6 ili B7 TDI, pa iz kućišta te pumpe izvaditi uložak i ubaciti u moje kućište. Ali eto uzeh novu Magneti, pa ću vremenom kupiti i original VDO i time zatvoriti slučaj pumpe u rezervoaru.


Ni meni nije uopšte jasno da se ovim riješilo paljenje, ali eto.


Opet kažem, nije mi žao što sam glavu sredio i sve one stvari što sam izmijenjao. Sad znam šta imam pod haubom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije je da je problem riješen a pusti ovo ostalo. Jbg, znam da si se stvarno dosta istrošio ali na kraju isplatio se :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja ono ima šema na golfu 4 da se isključi neki senzor pa da se grijači uvik pale bez obzira na temperaturu? Di se nalazi taj senzor?

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da se to može iskodirati preko VCDS-a!
Naša sam te upute na forumu negdi al nisam naša tu opciju na ovom autu. To mi je od susjeda, najobičniji tdi bez opreme, nije PD nego bosch pumpa.

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze pomoc,juce upalio auto na pola kljuca i radio je savrseno cijeli dan i jutros kad sam krenuo na posao upalim auto i motor radi 2-3 sekunde i ugasi se odmah, dam kontakt opet nema nijedne ikonice na intrument tabli,opet dam kontakt i pojave se sve ikonice i auto upali sad na parkingu otisao opet da upalim i auto upali iz prve ali opet se ugasi a kad dam kontakt imaju sve ikonice na instrument tabli i upali opet bez gasenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino trajno riješenje je da ga isključiš. Jbg, može se to i popravljati ali je monogo skuplja i komplikovanija opcija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6