6 6
mur3633

Golf 4 PD TDI teško pali

Recommended Posts

Mozeli to obična mehanicarska radnja da uradi?

Jel putem dijagnostike moze da se ugasi?

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, GTI-VR6-R32 said:

Mozeli to obična mehanicarska radnja da uradi?

Imal ko da radi u BIH to,problem je sto sad ne mogu upaliti auto i odfurati u servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš ih po Banjaluci koliko god hoćeš a u Gradišci ne znam ko to radi. To ti može svako uraditi ko radi EGR OFF, DPF OFF i CHIP-ovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite da li bi ovo moglo biti rijesenje ispucaju lemovi na instrument ploci?

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najbitnije je da je problem riješen a pusti ovo ostalo. Jbg, znam da si se stvarno dosta istrošio ali na kraju isplatio se

Problem je definitivno riješen. Probao ponovo nakon 2 dana i dosta nižoj temperaturi nego ljetos, na pola ključa je upalio.  

Tako da je definitivno bilo do pumpe u rezervoaru, ali sa urađenom glavom motora je to baš kompletirano.

 

 

Tema može pod lock, a hvala svima na dobrim savjetima i podršci!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto neka stave LOCK a on neka posebno otvori temu o Immobilizer-u da ne pretrpavamo ovu temu koja je već pretrpana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojoj "sreći" nikad kraja.

 

Magneti oslabio skroz, izbacuje oko 800-900ml na 1min, a treba oko 3-4L. Sve to nakon 7000-8000km i nešto više od pola godine. Opet teško pali i vergla dugo, samo ovaj puta čak nakon 1-2 sata.

Eto čisto da znate i da zaobilazite to italijansko-kinesko smeće.

 

Nabavio drugu pumpu original, igrom slučaja sa Leona ARL slupanog, za kojeg kažu da je išao kao metak i bio potpuno ispravan. Čekam da mi stigne pa da vidimo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace je magnetic mareli smece od marke,ja to nebih ni stavljao da sam bio na tvom mjestu,kupio febi ili orignalnu neki u odlicnom stanju naravno polovnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio pumpu od ARLa, uzeo drugu original VDO sa Sharana koji je prešao 110 000 milja. Pumpu je čovjek vadio na moje oči i bukvalno je bila čista, ona crijeva prozirna bukvalno, a pumpa kao da je nova.

Stavio oprugu i moj plovak i namontirao.

 

 

Sad je ovakvo stanje:

Više nema pravila, nekad pali teško hladan, nekad vruć, nekad sve perfektno, uopšte više nikakvih pravila nema.

 

Majstor koji je radio glavu, kaže gumice dizni. Meni opet nema logike, jer su mijenjane prošle godine tj. prije cca. 15 000km. Ne vjerujem da su baš tako loše.

 

Od grešaka sam uhvatio P0303 Cylinder 3 - Misfire detected... Parametri dizni u tom momentu su dobri osim treće koja ode skroz u +2.99.

 

Stisnuo sam buksnice na instalaciji dizni, ali nije pomoglo ovaj put.

 

 

Tandem pumpa isprobana takođe, prije par dana stajao nagnut ka pozadi, sastavio je bez problema.

 

Sa Magneti pumpom iz rezervoara zeza uvijek hladan.

Sa ovom OEM VDO

Bukvalno jedan dan upali ujutru perfektno, radio cio dan dobro.

Drugi dan pali hladan dobro, onda kad se zagrije počne da zeza

Treći dan hladan zeza, poslije proradi.

 

Jutros sam jedva upalio, možda iz 6-7 puta.

 

 

Da je bregasta problem, trebalo bi svaki put da zeza, gumice isto tako. Ako neko ima ideju nek nabaci, ovamo niko ne zna/neće da riješi problem.

Svi "majstori" samo napamet pričaju i svodi se na isto. Tandem pumpa, gumice dizni i glava motora.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nemaš sreće s njim, nakon ovakvog zahvata što si sve odradio na njemu ne znam što bih dodao. Nadam se da će ti netko dati neki koristan savjet ili u međuvremenu isprobaš još neku kombinaciju, uglavnom sretno sa poslom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da nemam, tj. da niko nikad nije imao goru sreću od mene. U startu je služio solidno, ali u zadnje 2 i po godine katastrofa.

Nadam se da ću uspjeti da riješim, nego je problem što više ne znam šta da mijenjam kad sam sve izmijenjao.


Jedan majstor mi predloži da zamijenim komplet ECU, pa ću probati još i to i onda da vidimo. Ako ništa, ide komplet drugi motor ovaj put ASZ ili ARL sa ECU i onda će nadam se biti riješen problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam ti vec pisao gore da probas sa drugim diznama. Ne mora znaciti ako su svi parametri odstupanja pri nuli da su dizne ispravne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 05. 11. 2015. at 21:51, Mexx said:

da se dizne gledaju dijagnostikom meni bi isto bilo lakse i jeftinije ....nebi klupova basnosnovo skupe strojeve: :D
dijagnostika pokazuje BRZINU VRTNJE POJEDINOG CILINDRA .to radi preko senzora radilice.

ukoliko je kompresija motora losa taj cilindar se vrti brze pa ispada da dizna proliva puno.

uglavnom dijagnostika nije pokazatelj rada ubrizgavaca nego korekcije mirnoce rada motora i usporedba broja okretaja po cilindru koji ecu kuzi preko senzora radilice.ispravnost dizne se tek vidi na probnopm stolu kad je van motora u idealnom probnim uvjetima koji su propisani na ispitnom stolu,mnogo puta sam vidio da covjek kupi novu diznu jer je dijagnostika kazala da nevalha,nakraju problrm u motoru,

end of discussion.

jos nesto.vecina,tj 99 od 100 mehanicara kada vdi vrijednost +2,00mg kaze dizna puno ubrizgava,

ne. ecu motora na tome cilindru DODAJE 2 miligrama da bi ga izjednacio s drugima,znaci ta dizne ili malo ubrozgava ili je velika kompr na tom cilindru.

pocevsi od 1z motora,podesavanje kolicine ubrizgavanja npr. kada pise 3MG auto ima vise goriva nego kad pise 9mg, to pokazuje koliko ecu DODAJE da motor radi na 800rpm stabilno.

manji broj vise goriva.

prestat cu pisat jer necu imat posla ako sve ortkrijem :D

Jedan komentar kolege koji popravlja PD dizne, dijagnositka ništa ne znači, bitno je kako su dizne ispitane i podešene na pultu. Koliko mi je poznata njegova priča on ih je dao na popravak, ako je majstor zamijenio potrošene dijelove koji se mogu zamijeniti, podesio i ispitao ne vidim problem s njima, sad gumice su Boschove, da li je do njih tko će ga znati, mada  ne vjerujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, dizne su reparirane sve 4 prije nekih 20 000km u istom servisu kao i Sharanu prije 70 000km. Sharan nikakvih problema nema, bukvalno motor kao nov. Po toj logici ne bi trebao ni Golf da ima problem s obzirom da je isti sistem.

Ako su gumice dizni, mislim da bi možda trebao da podiže nivo ulja, tj. da sipa naftu u ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na Torsion Value u VCDS, na 0.0 je podešen.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da na to,onda nije do toga,

Jel imas samo problem sa paljenjem?

Kako radi motor?

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, mur3633 said:

Ako misliš na Torsion Value u VCDS, na 0.0 je podešen.

Hm, on ce tesko bas bit u 0.0.

Jesi bas podesavao da bude 0, ili je jednostavno samo od sebe 0?

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm, on ce tesko bas bit u 0.0.

Jesi bas podesavao da bude 0, ili je jednostavno samo od sebe 0?

Baš je u 0.0 dok radi u mjestu, tako sam ga ja podesio još davno.

 

Što se tiče senzora temp. nafte pokazuje normalnu temperaturu, nema nikakvih ekstremnih cifara i mislim da je ok.

Mogu ga skinuti pa da ga malo operem MAF cleanerom, ali mislim da neću puno dobiti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6