2 2
milanhavlicek85

Seat Ibiza 1.2,12v

Recommended Posts

Pozdrav..

Nije da se radi o VW,ali se radi o motoru iz njegovog koncerna..

Posto sam u potrazi supruzo za manjim autom i ekonomicnom,odlucio sam se za Seat Ibizu 2006g,1.2,12v sa plinom..

Auto sam nasao dosta povoljno posto treba lakiranje(crvena boja,otpada lak),al nije o tome rijec..

Autic je stvarno dobar,lijepo mirno radi,necuje se lanac ni na hladno ni na toplo,lijepo se vozi bez ikakvih zvukova i nisam nasao mane neke..

Zanima me jedna stvar dali je normalno dok auto radi i lagano se otpusti cep od ulja,i makne da autu padaju obrtaji,kao da se lagano gusi i kao da ce se ugasiti,to radi na olin i benzin?

Ne dimi,ne baca ulje,sve je ok..Samo sam eto to primjetio kada sw cep akine lagano da auto nemirno radi i padaju mu obrataji?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj motor ti nije neka sreća...
Inače normalno je da padnu obrtaji jer mu sjebeš podtlak ...
Ja imam 1.2 ali 6V i pije bez pardona 8+ litara na 100km a sve ispravno

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ga gazis..
frendica ga ima u polu iz 2003. i ima 170000 km trosi ko punto 2, 1.2 8v a bolje potegne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, polic na kvadrat said:

Taj motor ti nije neka sreća...
Inače normalno je da padnu obrtaji jer mu sjebeš podtlak ...
Ja imam 1.2 ali 6V i pije bez pardona 8+ litara na 100km a sve ispravno emoji23.png

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Treba suprugi za na posao,dnevno 100km,auto ima plin,tak da slobodno nek 8l pije..Al za sada evo otvorena cesta ispada oko 6-6.5l plina bez problema normalne voznje..

Prije smo imali clia 1.2,16v,stvarno je auto trosio 5.5-6l iste voznje al je recimo Ibiza zivahnija,malo bolje ipak ide..

7 minutes ago, ivanm said:

Kad ga gazis.. emoji16.png
frendica ga ima u polu iz 2003. i ima 170000 km trosi ko punto 2, 1.2 8v a bolje 

 

Just now, milanhavlicek85 said:

Treba suprugi za na posao,dnevno 100km,auto ima plin,tak da slobodno nek 8l pije..Al za sada evo otvorena cesta ispada oko 6-6.5l plina bez problema normalne voznje..

Prije smo imali clia 1.2,16v,stvarno je auto trosio 5.5-6l iste voznje al je recimo Ibiza zivahnija,malo bolje ipak ide..

 

4ventila po cilindru je pa zato bolje ide,ali preko 3k obrtaja zato i vise potrosi kad se gazi..

A 2ventila po cilindru trosi isto ko i 4ventila po cilindru al je na vecim obrtajima stedljiviji ali i tromiji..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle moj pije dosta očekivao sam malo manje....
Otvorena cesta do 80kmh mozda je ekonomičan ali sve preko toga i grad pije ko lud tj kao da ima 100kw a ne 40kw
Moj ne pije ulje ali navodno vole popiti a ako taj tvoj ima plin dobro ga pregledaj...
100km dnevno i nije bas mala kilometraza i mozes očekivati da će zaj malo sranje od 1.2 hehe

Evo potrosnja unazad 12 mjeseci...36a0d69671ee87c6c8e5c96f5f7bd6f3.jpg

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, polic na kvadrat said:

Gle moj pije dosta očekivao sam malo manje....
Otvorena cesta do 80kmh mozda je ekonomičan ali sve preko toga i grad pije ko lud tj kao da ima 100kw a ne 40kw emoji23.png
Moj ne pije ulje ali navodno vole popiti a ako taj tvoj ima plin dobro ga pregledaj...
100km dnevno i nije bas mala kilometraza i mozes očekivati da će zaj malo sranje od 1.2 hehe

Evo potrosnja unazad 12 mjeseci...36a0d69671ee87c6c8e5c96f5f7bd6f3.jpg

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Ima plin i to od 2008g,auto je 2006g..,od svojih nekih 40 000km,sad je na 200 000km..

Kratko ga imam da mogu neata sad tvrditi..

Tenkira se puna boca pa se izracuna potrosnja po litrazi i prijesenim kilometrima,s tim da uz plin potrosi  na nekih 600km i sigurno 3-4l benzina..

Voznja je vecinom do 80-90km/h,za suprugu na posao i klince u vrtic odvesti,sasvim ok i ekonomican zbog plina,za 2g ce se isplatiti cijena auta u ustedi na plinu,pa neka tolko izdrzi i ja zadovoljan..I opet ce se prodati za neku lovu..,to je moje neko misljenje..

Za sada se isplati..

Mada je 47kw,ide sasvim ok,velim bolje nego clio 1.2,16v 55kw..

Sta se tice 100km dnevno(50km u jednom smjeru),to je nikakva kilometraza za danasnja doba i aute u zadnjih 15-tak godina pa makar se radilo o 3cilindra..

Samo danas smo svi malo postali fini i ako auto nema barem 100kw,nije za dalji put,vec sam do trgovine i pekare????.

Uglavnom,vidjet cemo s vremenom,nemogu sada nista tvrditi sa sigurnoscu..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne kazem da auto nevalja ali taj motor nije neka sreća i obzirom na snagu pije dosta a pisao sam već o toj potrosnni nije isto voziti gradom u Daruvaru i u Zg jer nema nikakve veze jedno s drugim pa tako i potrosnja nije mjerodavna....
Autofreak je pisao o svom poliću s tim motorom sto je sve radio potrazi malo po forumu i nije bas jeftin sport bio.
Zeni se svidio ovaj Fox i zato smo ga i kupili ali da sam sretan i nisam bas zasada bez kvarova ali i kilometraza nikakva u god dana 5000km

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, polic na kvadrat said:

Ma ne kazem da auto nevalja ali taj motor nije neka sreća i obzirom na snagu pije dosta a pisao sam već o toj potrosnni nije isto voziti gradom u Daruvaru i u Zg jer nema nikakve veze jedno s drugim pa tako i potrosnja nije mjerodavna....
Autofreak je pisao o svom poliću s tim motorom sto je sve radio potrazi malo po forumu i nije bas jeftin sport bio.
Zeni se svidio ovaj Fox i zato smo ga i kupili ali da sam sretan i nisam bas zasada bez kvarova ali i kilometraza nikakva u god dana 5000km emoji16.png

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

A to je..

Kod mene ce raditi 30 tisuca minimu.,pa cemo vidjeti kak ce ae pokazati i kolko ce izdrzati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj azq je prvom vlasniku prdnuo na 120tkm pa mjenjan lanac u ovl i onda na 200tkm kad vise nije mogao upalit... Takvog ga kupujem i sriktavam motor... nije iskrivio ventile nego samo nije bio u fazi. Kako sam ga odrzavao 1vlasniku od 120do 200tkm  zna da im je od 140tkm poceo cuclat ulje i tako se onda samo nadoljevalo.

Kad sam ga uzeo dakle odradio sam polugen... tj leteci lezajevi karike vodilice gumice ventila lanac lancanici natezaci.. filteri svjecice  set spojke sve pi*ke materine... ko da je vr6 mamicu im.... Ugl nevozim ga ja neg zena mi... u 10tkm nije potrosio nista ulja a evo blizi se i 20tkm od radova... (ulje se mjenja svako 10tkm i unutra je 5w50 Mobil 1 )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, AUTOFREAK said:

moj azq je prvom vlasniku prdnuo na 120tkm pa mjenjan lanac u ovl i onda na 200tkm kad vise nije mogao upalit... Takvog ga kupujem i sriktavam motor... nije iskrivio ventile nego samo nije bio u fazi. Kako sam ga odrzavao 1vlasniku od 120do 200tkm  zna da im je od 140tkm poceo cuclat ulje i tako se onda samo nadoljevalo.

Kad sam ga uzeo dakle odradio sam polugen... tj leteci lezajevi karike vodilice gumice ventila lanac lancanici natezaci.. filteri svjecice  set spojke sve pi*ke materine... ko da je vr6 mamicu im.... Ugl nevozim ga ja neg zena mi... u 10tkm nije potrosio nista ulja a evo blizi se i 20tkm od radova... (ulje se mjenja svako 10tkm i unutra je 5w50 Mobil 1 )

 

Bome,lijepi problemi..

Nadam se da nece i mene zaloviti to..

Moj je sad napravio ravno 10 000km,sad treba ulje mjenjati,na mjeracu je blizu minimuma,covjek veli da na 10 000km je mjenjao ulje i da nije pridotakao..Ako je tak ispada po tome da ga na 10 000km popije od max do min,znaci litraka otprilike..

Kad ga zamijenim vidjet cu kak se ponasa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na svom oprao motor jer je bio sav od glodavaca gore po usisnoj pokakan i slini ulje kod poklopca tamo di je lanac ili je bivsi mehanicar zalio uljrm prilikom servisa uglavnom sve je bilo masno i po alternatoru to sam sve oprao dao si truda s nekim klincom za odmašćivanje i zglancao motorni prostor i skuzio neku bijelu diht masu po karteru i tom alu deklu di je lanac tak da mislim da je mjenjan lanac ili nesto na motoru zasad je ok.
Prilikom izmjene ulja malo sam previse natocio pa bilo na max full pa sam nakon 3000km ispustio ulje i stavio novi filter i ulje opet te stavio MOTORCOTE LS 27 u ulje posto je na kratkim relacijama.
Sad sam pazio stavio da bude na pola između max i min jer činilo mi se da podiže razinu ulja ali izgleda da sam ja pretjerao jer ak se ne varam 3litre idu u njega a ja se malo prenaglio prosli put
Sad moram još izmjrniti ulje u kočnicama i morat ću kod frenda s alatom za ozračivanje za svaki slučaj ozračiti i cilindar od kvačila jer zapinje mi nekada neće u 1 brzinu moram bas do kraja stisnuti kuplung mislim bas stisnuti do tapacirunga full a i navodno zna biti smeća u tom cilindru jer to nitko nikada ne ozračuje pa čisto da staro ulje izade van i novo ispere malo....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je motorcek stvarno suh i prasnjav..,mislil sam ga oprati ali necu nista dirati..Malo od ulja ima kod samog filtera od ulja,dal je to od izmjene ostalo neznam..KVacilo mu je mekano da bi ga s malim prstom stisnuo,nikad ni jedan auto nije imao mi tak lagano kvacilo,i salta se sa malim prstom,tak da taj dio je isto ok..Ostatak auta je utegnut,fiksan i stvarno me iznenadio..Problem jedino koji imam je crvena boja i gotov lak,treba lakiranje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 02. 01. 2020. at 22:51, polic na kvadrat said:

Ja sam na svom oprao motor jer je bio sav od glodavaca gore po usisnoj pokakan i slini ulje kod poklopca tamo di je lanac ili je bivsi mehanicar zalio uljrm prilikom servisa uglavnom sve je bilo masno i po alternatoru to sam sve oprao dao si truda s nekim klincom za odmašćivanje i zglancao motorni prostor i skuzio neku bijelu diht masu po karteru i tom alu deklu di je lanac tak da mislim da je mjenjan lanac ili nesto na motoru zasad je ok.
Prilikom izmjene ulja malo sam previse natocio pa bilo na max full pa sam nakon 3000km ispustio ulje i stavio novi filter i ulje opet te stavio MOTORCOTE LS 27 u ulje posto je na kratkim relacijama.
Sad sam pazio stavio da bude na pola između max i min jer činilo mi se da podiže razinu ulja ali izgleda da sam ja pretjerao jer ak se ne varam 3litre idu u njega a ja se malo prenaglio prosli put emoji23.png
Sad moram još izmjrniti ulje u kočnicama i morat ću kod frenda s alatom za ozračivanje za svaki slučaj ozračiti i cilindar od kvačila jer zapinje mi nekada neće u 1 brzinu moram bas do kraja stisnuti kuplung mislim bas stisnuti do tapacirunga full a i navodno zna biti smeća u tom cilindru jer to nitko nikada ne ozračuje pa čisto da staro ulje izade van i novo ispere malo....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Cemu komplicirat oko razine... ima max oznaka i tjt... Drzanje na pola sipke je meni bzz....  LS27 sam nalio sebi u motocikl... nikakvu razliku nisam primjetio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvijek sam stavljao ulje na maksimum kad sam kod kuće sam mijenjao a vidim da i ovlašteni isto tako toči, odnosno čak je kojih 2mm iznad, ali to se vidi kad odstoji drugi dan, da se ide "duplica" metodom onda je taman kako i treba biti. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znam na Golfu mi je na max ulje ali tu sam ostavio ovako jer sam sumnjao da mi podiže razinu ulja tj mozda zbog kratkih relacija se to događa pa sam zato ostavio na polovici
Da iskreno neznam ja kad sam nalio Ls osjetio sam mozda da tise radi ali i novo je ulje pa mozda i do toga a ne zbog aditiva

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi mu samo na max i ne brini, ujedno ulje hladi motor a to je dobro kod kratkih relacija, pogotovo u Zagrebu gdje nema milosti po njega. Zna kod promijene ulja motor biti nešto tiši, to sam na duji stvarno osjetio ali na G4 baš i ne, tako da ne znam, jel je nešto do njega ili nije. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05. 01. 2020. at 12:45, <TDI> said:

Uvijek sam stavljao ulje na maksimum kad sam kod kuće sam mijenjao a vidim da i ovlašteni isto tako toči, odnosno čak je kojih 2mm iznad, ali to se vidi kad odstoji drugi dan, da se ide "duplica" metodom onda je taman kako i treba biti. :)

Kakva je to dupluca metoda?  Metoda je propisana od samog proizvodjaca gdje pise da se ulje gledan anradnoj temp i nakon gasenja u roku od 2-3minute.....  A odlezavanje nakon noci i par dana su neke druge metode koje su po mom misljenju nebitne jer max oznaka treba bit dok je motor u pogonu a ne kad odlezi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, AUTOFREAK said:

Kakva je to dupluca metoda?  Metoda je propisana od samog proizvodjaca gdje pise da se ulje gledan anradnoj temp i nakon gasenja u roku od 2-3minute.....  A odlezavanje nakon noci i par dana su neke druge metode koje su po mom misljenju nebitne jer max oznaka treba bit dok je motor u pogonu a ne kad odlezi... :)

Slazem se sa tim..

Uvijek gledam ulje dok je motor jos topli,nakon nekih 5min..

Kod izmjene nalijem do max,i onda nakon voznje provjerim,dolijem po potrebi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, AUTOFREAK said:

Kakva je to dupluca metoda?  Metoda je propisana od samog proizvodjaca gdje pise da se ulje gledan anradnoj temp i nakon gasenja u roku od 2-3minute.....  A odlezavanje nakon noci i par dana su neke druge metode koje su po mom misljenju nebitne jer max oznaka treba bit dok je motor u pogonu a ne kad odlezi... :)

A dobro, ti si ju nam pojasnio pa eto, tako se nazvala haha. Da, ali navodim razinu ulja koja je iznad maksimuma kojih 1-2mm kad motor odleži par sati ili preko noći, barem sam tako primijetio kod mene kod zamjene u ovlaštenom i kada toče koriste propisanu metodu i to je ono ulje koje nije iscurilo u karter nego je još na pokretnim dijelovima i kada se pogleda razina na šipki nakon nekoliko minuta što odstoji motor onda je točno na maksimumu, jesam li blizu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry ja sam jednom prilikom nazvao mjerenje ulja Duplica metoda onak iz fore ništa osobno
Ma bitno da ga ima barem na polovici šipke u firmi službeni Renault Master ima intervale izmjene ulja 40 000km ili 1 god
I na putnom kompu ima one oznale Oil level i točkice svaki put prilikom kretanja na put znam provjeriti na starijim vozilima ulje i sve ali ovo je novo na Lising* i uvjek pri paljenju izbaci Oil level Ok a ono debelo ispod minimuma 2.2 dci motor nalio litru ulja tek onda se popelo malo iznad min a na satu 31 000km i Oil level Ok toliko o tome koliko se treba pouzdati u nova vozila...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2