4 4
pololove

Tiguan 2.0 TDI

Recommended Posts

Pozdrav,

nisam uspio naci nista slicno pa sam otvorio novu temu.

Planiram uzimati Tiguana sa 2.0 TDI motorom od 140 ks i godistem proizvodnje od 2011  do 2014.

Zanima me imaju li i ti motori one standardne boljke oko dizni,zamajca i DPF-a i na sto jos treba obratiti paznju pri kupnji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom pouzdani motori i nemaju neke vece mane i probleme. Dpf nije problem motora nego vlasnika i nacina voznje isto tako i dvomaseno kvacilo. Kako je vozen i odrzavan o tome sve ovisi.

 

I da ljudi rade 10000 km godisnje i kupuju te dizele..to.meni nikak nije jasno. I onda se cude sta odlaze dijelovi i stopaju se dpf-i egr i dr. Ako radis puno km nemas brige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno hvala na odgovoru,

dizel mi treba jer zivim vani i do posla imam oko 20km u jednom pravcu uglavnom autoputa plus putovanja do Bosne.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, pololove said:

Puno hvala na odgovoru,

dizel mi treba jer zivim vani i do posla imam oko 20km u jednom pravcu uglavnom autoputa plus putovanja do Bosne.

Onda je dizel ok izbor

Nadi s sto manje km i da ima bar urednu servisnu pa je dalje onda lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr bude problem i na par komada modul pumpe ulja... Zamasnjak je ok s obzirom na km... pa se smatra potrosnim materijalom.  Ako je 4motion trebalo bi mislit na odrzavanje pogona (ulja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima.

Zanima me jos kakva mu je potrosnja u odnosu na ona 2.0 tdi sa 110ks.

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, pololove said:

Hvala na odgovorima.

Zanima me jos kakva mu je potrosnja u odnosu na ona 2.0 tdi sa 110ks.

Pozz.

Zanemariva razlika, ali uglavnom manja je na jacem modelu jer lakse vuce sasiju s manje gasa.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu interesuju me iskustva sa motorima 2.0 tdi od 140kw u passatu b8? Nasao sam jedan primjerak sa manuelnim mjenjacem i to mi je top posto sam navikao na taj... Jel pouzdan motor kao i onaj od 2.0 tdi 150ks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novu temu interesuju me iskustva sa motorima 2.0 tdi od 140kw u passatu b8? Nasao sam jedan primjerak sa manuelnim mjenjacem i to mi je top posto sam navikao na taj... Jel pouzdan motor kao i onaj od 2.0 tdi 150ks
Imam ga ja, motori su koliko su mi rekli veoma slicni, skoro identični, shvatis da je riječ i 140kw tek kad vidis da pod haubom nema akumulatora...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Slična problematika planiram da kupim Tiguana Restyle (2011-2015). E sad pošto bi se auto koristio mahom za kratke relacije i gradsku vožnju u kombinaciji uzdrdo - nizbrdo, to je realno smrt za TDI dizel motor sa DPF-om, jer ću retko kada imati nešto preterano prilike da auto vozim preko 3000 rpm i 100km/h na otvorenom putu da "pročistim" famozni DPF.

Ali s obzirom na to da mi jedina alternativa 2.0 TDI  motoru(110ks ili 140ks) benzinski motor 1.4 TSI od 122ks koji koliko vidim nije baš najbolje hvaljen u tom godištu (valjda tek od 2014. godine ili kad već i to u verziji od 1.2 TSI 110ks u Golfu dobio zupčasti kaiš umesto lanca, a i pitanje kakav je i on). 

Svestan sam da teško u tom godištu mogu da nađem primerak Tiguana koji je prešao manje od 150k km bilo sa benzinskim motorom ili tek dizela, tako da mi ne gine problem sa lancem na benzincu ili DPF-om, EGR-om ili čime već sa 2.0 TDI motorom.

Znam sad ćete reći pa što uopšte kupujem Tiguana, šta ću kad mi se jedino on sviđa i rešio sam da to bude Tiguan ali sa kojim motorom nisam pametan. Napominjem performanse motora mi nisu prioritet tako da bi mi i ovaj 2.0 TDI od 110ks zadovoljio apetite, ali bojim se igranke sa DPF-om, EGR-om i ostalim zezalicama kojih na 1.9 TDI nije bilo. Plivajući zamajac namerno nisam pomenuo jer on je već skoro 2 decenije nezaobilazan kod Wagena i TDI motora (ne računam 1.4 tdi i TDI motore slabije snage). 

Šta mi je činiti, kakva su vaša iskustva sa Tiguanom?

Edited by S1ngler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to sa vađenjem DPF je bilo najbolje rešenje dok (bar ovde u Srbiji) nisu smislili da od valjda sledeće godine bude na tehničkom pregledu prilikom registracije i merenje izduvnih gasova, a samim tim i kontrola prisustva DPF, EGR ventila i ko zna čega još.  A tek ludulo je da će za auta prvi put registrovana  u Srbiji nakon 2014. godine nebitno koje su godine proizvodnje važiti ekološke norme na nivou EURO6 motora!

E sad ako sam nešto sa vađenjem/isključivanjem DPF-a propustio da ima neka fora da se lažira njegovo prisustvo voleo bih da čujem, ali se bojim da je sa tim mrka kapa...

Edited by S1ngler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj zakon ako se uvede izazvaće ogroomnu pometnju :( Samo se bojim da se tako nešto ne uvede u BiH. Dok u EU gašenje DPF-a i EGR-a je protivzakonito. Nema se tu ša lažirati auto sa ugašenem DPF-om i EGR-om će pasti na testu izduvnih gasova definitivno!

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/vise-od-polovine-automobila-do-2021-nece-proci-tehnicki-pregled-a-evo-kako-da/1px0zm0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj zakon će se definitivno uvesti, zakon je donešen samo su navodno primenu odložili do 5.7.2021. od kada neće moći da se prođe tehnički pregled ako izduvni gasovi ne zadovoljavaju norme, a samim tim ni registrovati auto.

Cenim da će se taj zakon uvesti i u BiH pre ili kasnije kao i u svim zemljama u okruženju.

Treuntni apsurd je da će recimo Golf 2 dizel koji ide na lož ulje moći da prođe taj rigorozni tehnički jer za njega ta pravila ne važe, ali ne i Golf 7 kome je zapušen ili skinut DPF.

Elem ovde su se u zadnje vreme pojavili servisi koji ne za malu sumu vrše to čišćenje DPF-a u takozvanim ultrazvučim kadama, a imaju i neke mašine za čišćenje DPF-a bez skidanja istog.
E, sada koliko je to sve efikasno i do koje mere zaprljan i oštećen DPF može da se čisti to je pitanje.

Ali kako stoje stvari krenuće da bude obavezan DPF i na benzincima uskoro - valjda ga zovu GPF tako više ni benzinci neće biti ono što su bili.

Kada smo kod benzinaca jesu nešto poboljšali kod TSI motora na Tiguanu u kasnijim godinama proizvodnje 2014> ili je taj 1.4 TSI isti i u Tiguanu iz 2014-2015 i u onom s početka proizvodnje i u onom koji se ugrađivao još u Golfu 6?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguće da niko nema ili nije vozio Tiguana sa TSI motorom pa da iznese svoje utiske?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti ti je to motor. Lanac je problematican, ima dosta musica... Tek noviji 1.4 tsi od 2016. je doradjen..
On ide u skode hybride.
Ja sam gledao nekog tiguana 2011, 4x4 sa 1.4 tfsi motorom i 170 ks. Taj ima i kompresor.
Ali jako malo ih ima i imaju probleme, pa sam odustao. Da je 1.8 tsi, jos bih ga uzeo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da si u pravu koga god da sam pitao kakva su iskustva sa 1.4 tsi motorom rekli su mi da zaobiđem 1.4 tsi i samo razmatram 2.0 TDI. Inače pogledao sam nekoliko Tiguana prve generacije sa kraja proizvodnje 2015 i 2016. godište i shvatio da svi 2.0 TDI Bluemotion iz tog perioda proizvodnje pored DPF-a na svu muku imaju i AdBlue rezervoar (sistem). Izgleda da s kraja proizvodnje prve generacije sa Euro 6 motorom svi imaju AdBlue. E sad koja je muka sa tim AdBlue-om, koliko je motor sa AdBlue-om osetljiviji na naftu u odnosu na onog bez i da li AdBlue crkava isto tako kao i DPF?

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde dajte neka iskustva sa ovim Adblue-om našao sam Tiguana sa pravih 160.000km, ali me plaši ovaj AdBlue?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja vozim Passat b8 sa Adblue, 64 000km do sada nikakvih problema, u izborniku možeš provjeriti doseg adblue-a.
Passat je prešao ukupno 64000 km ili ga samo ti voziš 64000km? Pošto ako je prešao samo 64000km još uvek je to malo km da bi nešto krenulo ozbiljno da crkava. Čini mi se da sam ovde negde na forumu pročitao da je nekom crkao neki deo na Adblue sistemu i em što je bilo jako teško da se nađe zamenski deo em što je koštao Boga oca.
P.S. Koliko ti troši te Adblue tekućine odnosno na koliko km otprilike dolivaš Adblue pošto proizvođač tvrdi da TDI ne troši više od litar do dva na 1000km u šta čisto sumnjam kao i za fabričku potrošnju goriva?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukupno prešao 64.000km, ne znam koliko troši bio je na servisu nedavno i vidim da piše doseg Adblue 15.000km, nisam ti puno pomogao ali eto bar neki orijentir. Što se tiče potrošnje goriva nisam to nikada resetirao i piše 6,6l ako ćemo vjerovati putnom računalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mojeg iskustva, prvo što može o hoće  crknut je dizna( koja ubrizgava ad-blue ) , drugo je senzor i treće plovak u tanku od adblua i četvrto najskuplje pumpa. I sve četvero je skupo za zamjenu. Neki proizvađi ad blua rade pre agresivnu tekućinu ( omjer nije kako bi trebao biti ) pa zna crknut elektronika.

Rijetko kad nešto crkne prije 200k , a nekima ni na više km ne crkava. Dosta ovisi i o kvaliteti adblua koji se toči, tako da tu nemojte štedjet, isto tako nemojte točit iz prljavih tj. nečistih kanti i slično.

AD blue se koristi od 2007.g samo što je  kod automobila dosta kasnije došao na red....naravno zbog ekologije

 

U globalu ne treba se ga bojat, osim pripremit na eventualne dodatne troškove koje Vam nitko  neće spomenit kod kupnje dal novog ili rabljenog vozila sa tim sustavom jer kvarovi su kako sam već napomenuo skupi.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ukupno prešao 64.000km, ne znam koliko troši bio je na servisu nedavno i vidim da piše doseg Adblue 15.000km, nisam ti puno pomogao ali eto bar neki orijentir. Što se tiče potrošnje goriva nisam to nikada resetirao i piše 6,6l ako ćemo vjerovati putnom računalu.

Hvala Marko na informacijama svakako su dobrodošle. Kada sam mislio na fabričku potrošnju mislio sam da verovatno laže fabrika i za potrošnju Adblue kao sto laže za potrošnju nafte na 100km. Inače pitao sam majstore u lokalnom wagen servisu za adblue i nisu mogli ništa pametno da mi kažu jer je još uvek premalo prisutno wagena sa tim Adblue-om na tržištu ili još uvek nemaju dovoljnu km za popravku tako da su do sada jedini kvar imali ako mogu tako da ga i nazovem da ljudi ni ne znaju da ga imaju pa ostanu bez adblue tečnosti pa je jedina intervencija da se dolije isti.

 

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Iz mojeg iskustva, prvo što može o hoće  crknut je dizna( koja ubrizgava ad-blue ) , drugo je senzor i treće plovak u tanku od adblua i četvrto najskuplje pumpa. I sve četvero je skupo za zamjenu. Neki proizvađi ad blua rade pre agresivnu tekućinu ( omjer nije kako bi trebao biti ) pa zna crknut elektronika.

Rijetko kad nešto crkne prije 200k , a nekima ni na više km ne crkava. Dosta ovisi i o kvaliteti adblua koji se toči, tako da tu nemojte štedjet, isto tako nemojte točit iz prljavih tj. nečistih kanti i slično.

AD blue se koristi od 2007.g samo što je  kod automobila dosta kasnije došao na red....naravno zbog ekologije

 

U globalu ne treba se ga bojat, osim pripremit na eventualne dodatne troškove koje Vam nitko  neće spomenit kod kupnje dal novog ili rabljenog vozila sa tim sustavom jer kvarovi su kako sam već napomenuo skupi.

Da, mislim sam negde ukačio baš tvoj post o tome šta sve može da crkne kod Adblue sistema. Kapiram da je to kod kamiona dosta drastičnije, a i dosta skuplja igranka jer kamioni prelaze mnogo više pa samim tim je i veća potrošnja Adblue tečnosti, više se koristi pa je i veća verovatnoća da se pokvari AdBlue, i na kraju sve to ispadne mnogo veći trošak. Vidim da su već neki sajtovi izbacili uređaje koji preko OBD2 konekcije ili preko nezavisnih 7 u 1, 8 u 1 uredjaja isključuju i simuliraju rad SCR-a i Adblue-a, ali to koliko sam video ima samo za kamione... Lično kao sto rekoh da imam izbor ne bih uzeo auto ni sa DPF-om, a ne pride i Adblue-om, ali izgleda ko hoće dizel mladi od pet godina i sa euro 6 motorom to je neminovno. Elem kao što rekoh imam varijantu da uzmem Tiguana sa pravih 160.000km i ako realno DPF i Adblue mogu da izdrže do 200.000km bez neke popravke ili skuplje intervencije ja sam na konju jer ja tu kilometražu ne bih prešao za 3-4 godine. U suprotnom ako bi me u kratkom periodu sačekao i DPF i Adblue to može da izađe preko 2.000 evra i predstavlja ozbiljan finansijski udarac. Ali ko to može da zna...

Nego kad si rekao se nikako ne sipa iz prljavih kanti mislio si na Adblue ili na naftu? I da li kvalitet sipanog Adblue utiče na zapušenje DPF, dizni ili nečeg drugog u motoru van Adblue sistema (pretpostavljam da ne) i obratno da li loša nafta utiče na crkavanje Adblue sistema (opet ne bi trebalo)?

 

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4