0
buba78

golf IV 1.4 16v - plin

Recommended Posts

e sad kolko sam gledao nemogu naci temu s plinom za golf IV 1.4 16v

 

ubacen zavoli plinska instalacija i nakon 60tkm voznje

sad imam neki problem da mi se zna ugasiti kad je u leru i jos mi je i obrtomjer ludovao kad stojim na mjestu   kad sam bio kod majstor spojio mi te dizne da se ociste i cijeli sistem isto ociceno. nakon toga nije se obrtomjer otresao ali mi se svejedno ugasio 5-6 puta kad sam bio u leru...

na benzinu auto radi super a na plinu  znaci otresao obrtomjer, u 1 i 2 brzini mi znao cupkati kao da nema dovoljan protok plina i gasio se... nakon sto sam ocisito sistem samo sam rijesio obrtomjer kad je otresao ovo mi ostalo i sad predstavlja probleme... da li netko ima slicna iskustva da to rijesim

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle i na bengu se gasi u leru... Koliki je ler? Kad je hladan na koliko radi ?  Koja godina... prva serija sa sajlom od gasa il noviji sa el gasom.. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na benzinu auto radi super nema trzanja nema gasenja

samo na plinu se to desava  auto je 2000 godina (25 years vw) 1.4 16V...

bio kod maistora za plin kaze membrane i kalibraza dizni i servis za plin obaviti redom sve i nece biti problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam bio pristalica plina na benzince ako nije tvornicki ugradena. Uglavnom svi hoce biti pametniji od proizvodaca auta. Nagledao sam se slicnih problema na benzinu radi super na plinu katastrofa. Uglavnom su probleme rjesavali krenuvsi redom od rezervoara za plin pa skroz do dizni i uvijek je bilo drugo sranje. Al ako nisi radio servis plina 60 tkm moraces uraditi i to detaljan pa onda dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servis plina se radi svakih 15000 km..
Moderni aftermarket sustavi boljih brendova su sigurni kao i tvornicki. Ekoloski najprihvatljiviji nakoj strujica i hybrida..

Share this post


Link to post
Share on other sites

redovni servis sam napravio 1 x godisnje ali od tada sam imao probleme ove sto sam rekao..

uglavnom sutra idem po auto pa cu  vidjet javim kako proslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz

izmjenjene membrane ociscene dizne sve sredeno i namjesteno...

kad ga je maistor upalio jutros  i nakon sto je prebacio na plin poceo zatrzavat kad sam ga provozao u leru mi se ugasio opet....

molim za pomoć ako netko zna.... zbog čega se auto gasi u leru (ne svaki put) . .. 

na benzinu radi bez ikakvih problema

 

Edited by buba78

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze nema pojma promjenice cijeli isparivač nije mu jasno zasto se nekad ugasi u leru....

baas me zanima sta ce sutra reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista nema pomaka sad razmisljam da provjerim klapnu gasa nesto mi rekao da ona u jedno trenutku ima kao prekid-...

ustvari nemogu sad da se sjetim kako je tocno rekao ....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak majstor. Slican kao i moji mozda ovo mozda ono na kraju banalan kvar otkriven u ovlastenom servisu. I meni su rekli da je crkla klapna gasa na kraju bilo do kablova

Edited by regazzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uglavnom svi hoce biti pametniji od proizvodaca auta. Nagledao sam se slicnih problema na benzinu radi super na plinu katastrofa. Uglavnom su probleme rjesavali krenuvsi redom od rezervoara za plin pa skroz do dizni i uvijek je bilo drugo sranje. Al ako nisi radio servis plina 60 tkm moraces uraditi i to detaljan pa onda dalje.

Salis se?
Pa u hr ima oko 60000 auta sa plinom. Kroz zg taxi redovito cirkuliraju mnogi brendovi, ne vag ali hyundai, mitsubishi, dacia i jos mnogi sa naknadno ugradjenim plinom. Daleko ekoloskije cisci od ikojeg dizela pa i hibrida. Pogotovo za cistu gradsku voznju - guzvu.
Ima motora koji podnose plin a ima ih koji bas i ne. Npr legendaran renaultov K4M 1.4 i 1.6 sa 8 i 16v jako dobro podnose plin. Nerjetko cijeli zivotni vijek bez problema.300000 km i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cijeli servis odraden sto se plina tiče (mislim za ovaj veliki servis nakon 65tkm)

pa nemam pojma sta se desava 

ja mislim da bi moglo biti do klapne jer kad je i na plinu i benzinu kad smotam volan do kraja (nebitno koja strana )  malo trokira 

na plinu mi dok vozim zna probiti (kao da dobije snage  na plinu ocitije  ) i na benzinu malo se to osjetii ali na benzinu kao da mi u manjim brzinama cupka u voznji

i kad upalim ikrenem s mjesta nekad mi kao da nema dovoljno goriva (stisnem papucicu gasa a on u jednom trenutku nista onda  kako sam ja stisnio jace on krene ko mutav) ili ako nisam dodao u tom trenu jace gasa on crkne.... (u trenutku kad sam upalio vozilo i krenuo bio je na benzinu)

 

Edited by buba78

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz zamjenjena klapna na benzinu ko metak

 

plin jos uvijek zatrzava prilikom voznje 

sljedeci tjedan mjenjam isparivac a ako to nije onda skidam i plinske dizne

 

pa sta mu bog da  poslije toga uzimam čekić

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0