2 2
dxdandy

Passat B7 2012 1.6tdi novi akumulator ? Koji ?

Recommended Posts

Pozdrav svime !

Danas jedva upalio auto. Vec neko vrijem kad je malo hladnije auto stuca dok pali i onda na kraju ipak upali. Ali danas katastrofa. Akumulator je gotov. 8g izdrzao i sada je izgleda to to. Inace auto je vani na otovrenom tako da je dobro i izdrzao. E sada mene zanima dali ja mogu sam napraviti izmjenu ? Odem kupim novi, stari skinem i novi ubacim i to je to ili ima nekih caka. Tipa vremenski rok dok je auto odspojen da se ne zakljuca? Da zbog toga ne placam servis. Za nesto sta zna svatko napraviti. Skinuti kleme staviti novi i vratiti ih nazad. Na Mazdi 6 sam sam mjenjao akumulator ali tamo je bilo da imas tipa fore 60 ili 90s kad ga odspojis da novi stavis kako se motor ne bi zablokirao. I to je bila cijela nauka. Netko mi je nedavno spominjao na kavi da se na vw mora nesto programirati kada se mjenja akumulator pa jos jedan razlog vise da pitam onda sta se ustvri mora ili ne mora.

Hvala i LP !

Edited by dxdandy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema nikakve blokade kao kod spomenute Mazde, ali bi se moralo preko VCDS-a odraditi kodiranje, ili ti unijeti podatke o jakosti akumulatora. To vrijedi za OEM ali i za ove aftermarket modele, pa možda da uneseš kod od ovog prethodnog akumulatora ako je OEM u pitanju. Ovdje je Ivo spomenuo i stavio slike od kodiranja koje su nažalost nestale pa prelistaj... Akumulator_str. 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno po nekoj logici ako stavis aku istih performansi* nebi trebalo nista kodirati ali ako stavis obični a ne Agm onda obavezno kodiranje po nekoj logici mojoj ali javit će se netko iskusniji

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako ja sam u svoj b7 stavio aku istih preformansi i nismo ništa kodirali.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slike original akumulatora...

IMAG3768.jpg

 

Nasao sam u gradu jedan stop & go akumulator Schneider 77ah i 750A... Kaze lik nije AGM akumulator ali moze ici komotno kao zamjena zbog snage... 

A cijena mu 1045kn i daju na sve akumulatore u trgovini pa tako i na ovaj 45% popusta. Tako da mu cijena sa popustom dodje na 574,75kn

Kako sam planirao zamjenu vozila ove godine i to kroz nekih cca 2 mijeseca i sada mi ludo davati lovu na akumulator. Sta vi kazete na ovo cudo...ima li to smisla ili da idem u ovlasteni i platim oko 1250kn original akumulator?

Uz malo googlea nasao ovo cudo i mislim da bih cak ovo bila cisto ok kupovina. Imam od tog fiamma zamjenske baterije u svom UPS za racunalo vec barem 3 godine i rade svoj posao. Jedna mala baterijca od 9ah gura mi cijelo racunalo Apple iMac po 30min a onda ga gasim iako ima jos soka. S time da mi je i internet  na to spojem pa kad nema struje ja i dalje imam i racunalo i net da ubijem dosadu dok se struja ne vrati. Sem ako zena kaze da imam nekih drugih obaveza... ;)

Moze komentar i na ovaj akumulator...http://www.solarno.hr/katalog/proizvod/FIAMM75Ah/akumulatori-agm-75ah-bez-odrzavanja

Thx!

Edited by dxdandy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ide samo da se proda...
Ako to stavis moras kodirati jer ako se ne varam Agm se puni s većom strujom nego obični.
Imaš i od Barena s garancijom od 3 godine po istoj cijeni sto je meni mozda bolja opcija ako kupujes obični Aku...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naveo sam jos jedan, pri kraju mog zadnjeg posta a on je AGM te je samo malkice jaci ( 75ah i 680A ) od originala ( 68ah i 680A ) sto mu nikako ne smeta a zadovoljava s sto mora. S njim se nadam da ne moram raditi nikakvo kodiranje vec mogu sam izvaditi staru bateriju i ubaciti novu ?

Na ovaj mislim ...

http://www.solarno.hr/katalog/proizvod/FIAMM75Ah/akumulatori-agm-75ah-bez-odrzavanja

 

Thx !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost ali vise nemaju tih baterija. Zvao jucer, htio naruciti kad ono nista od toga. Tako da izgleda auto ide u servis i tamo neka mjenjaju. Kod mene AGM baterije cca od 1050-1800kn po trgovinama a u servisu kojeg se jezim i muka mi kad moram kod njih ici dodje cca 1150kn + ruke.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original ti je bio Exide AGM. Stavi isti takav, nemoj gledat na 200 kn razlike. Kakav schneider mrtvi kinez. Jos fiamm je ok ali exide isto toliko kosta..

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, ivanm said:

Original ti je bio Exide AGM. Stavi isti takav, nemoj gledat na 200 kn razlike. Kakav schneider mrtvi kinez. Jos fiamm je ok ali exide isto toliko kosta..

A jbga, glupo mi lupati u exide 1600kn za auto koji mjenjam za cca 2mj. Stavio bih neki da me posluzi i da nesto ne pojebe.  Ovaj fiamm bio skorz korektna cijena ali ga nemaju vise a ne mogu ni naci za tu lovu bilo kakav da gura neko vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u Vinkovcima podružnica Top-Start, mislim da se trgovina zove Pobi, dolje ti je adresa i telefon, nazovi i uzmi najpovoljnije što se nudi, kad auto ionako za 2. mjeseca prodaješ. Ja sam od njih uzimao Vartu i prije i sada nedavno 77Ah 780A za 860 kn, cijena fantazija za takav akumulator. Imaju dobar i provjeren izbor akumulatora po pristupačnim cijenama, nadam se da je i u Vinkovcima tako.

Poslovnica 12 - VINKOVCI - POBI
H.V. Hrvatinića 43 , 32 100 Vinkovci, Tel: 032 306 486 ,
e-mail: pj12vinkovci@topstart.hr
Radno vrijeme: Pon-Pet: 08:00-18:00, Sub-08:00-13:00

 

Edited by <TDI>
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mozes bez problema staviti EFB umjesto AGM. Jeftiniji je.

 

Imas i ciak u vinkovcima i tokic koliko vidim..ak imas tokic karticu i idi vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas Tokić i Intercars preskupi, gledao isti akumulator cca 1250 kn, uzalud kartica, gotovovina i vraćanje starog akumulatora. U Top-Startu dobio Vartu Silver Dinamic 77Ah 780A za 860 kn, čak im nisam dao ni stari akumulator, požalio se da ga nemam i čovjek mi izašao u susret, top kupovina u Top-Startu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, <TDI> said:

Kod nas Tokić i Intercars preskupi, gledao isti akumulator cca 1250 kn, uzalud kartica, gotovovina i vraćanje starog akumulatora. U Top-Startu dobio Vartu Silver Dinamic 77Ah 780A za 860 kn, čak im nisam dao ni stari akumulator, požalio se da ga nemam i čovjek mi izašao u susret, top kupovina u Top-Startu.

To puno ljudi ne kuži, tipa daju popust od cca 20% ako vratis stari aku, a i dalje skuplji od ostalih, općenito govorim za bilo koju trgovinu.....

Čisti ''lažni'' marketing, na koji puno ljudi nasjedne......

Koji klinac mi znači i popust od 50% ak si skuplji od susjedne trgovine, ono wtf. prodavanje ''muda pod bubrege''.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, evo na kraju, obisao valjda sve trgovine sa akumulatorima. Manje vise kod svih su AGM cijene iste. Razlika je +/- 80kn. S tim sto kod nekih moras ostaviti a kod nekih ne moras ostaviti akumulator. U ovlastenom servisu nisam ni pitao dali moram ostaviti aku. I kod njih je cijena ista kao i kod drugih. Sve redom sam pitao kao i u servisu za kodiranje i nitko mi nije rekao da se mora bilo sta kodirati. Cak i u servisu kazu, ovaj van-drugi unutra. Spajaju se na auto cisto da se uvede da ne radjena izmjena akumulatora i to je to. Servis stavlja akumulator OEM 70ah i 680A i rekli su da se jos naplacuju ruke. Dok u Inter Cars imaju Exide 75ah i cini mi se nesto jace udarne snage od OEM i kosta 20kn jeftinij i ne moram im ostaviti stari aku sto i ne zelim.

Tako da vjertojatno uzmem kod njih. Na kraju ipak ne bih isao na EFB batriju. Svi preporucuju AGM gdje je i bio AGM. Sad jel to samo prica da se ne ide na EFB zbog vece zarade ili stvarno bas toliko ima razlike u vijeku trajanja ajd ti sada znaj tj. kao da se ovi EFB brzo pokidaju jer nisu primjereni za taj tip potrosnje struje i to puno prije sam garancije. Sto je naravno jako lose onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EFB je konstrukcijski slican AGMu. 2 godine i drzi bolje mi voltazu od tvornickog AGM koji je doso sa autom 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

EFB i AGM su medusobno kompatibilni, medutim, ukoliko vozilo ima bilo kakav oblik regeneracije energije, preporuca se AGM... sto vjerujem da ovdje nije slucaj...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13. 01. 2020. at 18:55, polic na kvadrat said:

Da ide samo da se proda...
Ako to stavis moras kodirati jer ako se ne varam Agm se puni s većom strujom nego obični.
Imaš i od Barena s garancijom od 3 godine po istoj cijeni sto je meni mozda bolja opcija ako kupujes obični Aku...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Puno ljudi zivi u zabludi da eto ako iskljuce SS da im netreba agm aku... pa stave naravno obicni nit efb nije... i događalo bi se da taj obicni jednostavno pukne il se deformira... jer punjenje agm-a nije isto kao kod obicnog. Dal se da skodirat neznam,.... kod negovori o kojoj je vrijednosti rjec pa da kontrola punjenja bude blaža...

Economy org vw aku EFB i nekih 66Ah je oko 1200kn puna cijena...  Exide il Varta je a bude i Moll-a....  

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2