1 1
bing01

veće gume g6

Recommended Posts

Prilikom unosa vozila golf 6, 2012, 1,6tdi. blue ef., na tehničkom mi nisu prošle gume 225/45/17.  Trebam neki mali atest. Koliko to košta i koliko traje? To mi je vjerovatno bolje napraviti nego kupovati druge gume i felge. Da li se može dogoditi da mi ne odobre tu dimenziju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi konji rade na tim tehničkim pregledima...
Pa 225/45 R17 je standardna dimenzija guma još od Golfa 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si uvozio auto sam ili kako god vjerojatno si morao izvaditi potvrdu proizvođača a tamo ti pisu sve dimenzije koje ti Mora upisati...
Odi u drugu stanicu za tehnički što da ti kazem drugo 460c758fb569bcc3c627ba976431fb05.jpg

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja radio nedavno mali atest za gume.... može proći, nemora proći. meni prošlo jer su dimenzije bile ok, ništa stršalo i slično. boljelo manje od posjete zubaru ?

izašlo me kakvih 300kn, naslikavali auto, gume, felge u stanici za tehnički, poslali sve u CVH. čekali lika iz CVH par dana da potvrdi da je ok, pozvali me da mi upišu u prometnu i to je sve.

sam postupak je već opisan drugdje, eto opet kome se ne traži:

  • prvo pogleda ako je "standardna" dimenzija na tom modelu, gledaju u svom programu a sve iz autodate
  • mali atest, znači ko tehnički, prijaviš na istom mjestu al se odabere samo gume (nestandardne dimenzije guma bla bla)
  • natjera te da navezeš auto na mali navoz jednim kotačem, da vidi da guma ne struže, itd, okreni lijevo, desno, bla
  • oni napredniji budu provukli kabel debljine možda 1 cm oko kotača da vidi da ne dira karoseriju, meni nije
  • slika auto, slika gume, slika felge, piše dimenzije, modele i proizvođača gume felge auta
  • sve ide u CVH i nema razloga da ne prođe
    • ako je divlja dimenzija, po nekom kalkulatoru (https://tiresize.com/comparison/) razlika od standardnih dimezija veća od nekih 3%, onda traže umjeravanje brzinomjera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekli su da moj  golf 6, 2012, ima nizak co2 109, te da te gume 225/45/17 nisu predviđene za taj auto. Nemam više volje natezati se s njima u stp. Dao lovu,napravio sam sad  atest i  čekam par dana na  odgovor. Kad me odbiju bit će veselo. Inače 270 kn je atest guma i traje 40 min.

Stvarno ne razumijem, pa 17 coli nije nešto preveliko i vanserijsko.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije. ali nije atestirana dimenzija guma za to vozilo da bi imalo 109 grama C02 . na 17ima vise i tvornica ne nudi taj izbor. 

dobit ces papire za atest i upisat ces 17 i to je to 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1