1 1
brane_nekibroj

Led osvijetljenje retrovizora (puddle lights) GOLF 7.5

Recommended Posts

Pozdrav,

Evo jedna od mojih prvih tema i definitivno nešto što je u planu ( kad malo zatopli) pa da malo skupim informacija.

Ideja je instalirat svijetla u retrovizore na golf 7.5. Jedini problem je što za razliku od golfa 6 malo teže nalazim informacije, primarno koji konektor, pin i koja vrsta pin-a.

Ovo bi trebali biti moduli koji pašu u retrovizor golf-a 7 i 7.5

https://www.aliexpress.com/item/32961852694.html

Pa ako netko ima iskustva ili je naletio na dobar info možemo tu prokomentirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne dodu ugradeni u retrovizor? Dakle, moras nove retrovizore kupovati ako ih nemas vrc u retrovizorima....

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nadam se da ne moram, na Golfu 6 sam ih ugradio naknadno. Bilo je malo zezancija s rastavljanjem ali u suštini u vratima je na modulu bio jedan pin dediciran za to, uštekaš, skodiraš vcds-om i radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dopišem odgovor. 

Ugradnja prednjih svjetala ispod retrovizora je moguća ali potrebna je pozamašna magija da se žica provuče kroz sredinu retrovizora (imam jedan set s provučenim žicama i OEM svjetlima ako je ko zainteresiran). Minus se spoji na grijač stakla (tako je i u originalu napravljeno). Naravno rupa se izbuši bušilicom, dremilom i sredi šmirglanjem. Iako nema rupe retrovizor ima mjesto za svjetlo.

Svjetla iz linka gore su dosta jača od OEM svjetala tako da se definitivno isplate. svjetla imaju 3 pina ali zapravo se dva koriste da bi svijetlo radilo. VW je stavio po tri pina na sve u retrovizoru da mogu slat struju između dijelova (grijač, motor, svijetlo, žmigavac).

Za projektore u dnu vrata štima ovaj video ali ako imate svjetla u pragovima onda treba uzeti struju s te žice (na istom je pinu kao i u videu).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1