1 1
milanhavlicek85

Seat Ibiza 1.2,12v

Recommended Posts

Pozdrav..

Radi se o Ibizi sta sam nedavno kupio,1.2,12v,2006g..Radi se o tome da svakih 3-4 dana mi upali kontrolku narandastu greske motora..

Preko VCDSA ocita gresku:

16556-Fuel Trim;Bank 1

P0172-35-10- System Too Rich-Intetmittent

Kada idem na testiranje katalizatora baci gresku:

16804 Catalyist System;Bank 1

P0420-35-00-Efficiency Bellow Treshold

Sta se tice ocitanja cilindra zna ocitati gdje koji misfire na 3 cilindru(tri cilindra i ima)

Dali tko moze dati savjet do cega bi bila greska..

Auto ima ugradeni plin,i iste greske mi baci na plin i na benzin..

Auto pali dobro, ide normalno,radi ravnomjerno,i kada upali gresku i dalje se isto ponasa..

Potrosnja plina oko 7-7.5 l plina,kombinirane voznje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bio problem u katalizatoru. novi katalizator i riješile se te dvije greške (system too rich i efficiency below treshold). meni nije palio nikakvu lampicu al ja nisam imao missifrea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, mknezic said:

meni bio problem u katalizatoru. novi katalizator i riješile se te dvije greške (system too rich i efficiency below treshold). meni nije palio nikakvu lampicu al ja nisam imao missifrea ?

Po svemu sta sam proucio,ispada da je katalizator..

Misfire mi ne ocita kao gresku vec u mjernom bloku kod dodavanja gasa zna ocitat misfire,i ponisti se..

Gdje ste kupili katalizator,original ili zamjenski i kolko ste dali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu je kat u samoj ispusnoj grani... Plin ga je bice skurio... Jebat ga. Brisi gresku kad budes na tehnickom i gass

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, AUTOFREAK said:

tu je kat u samoj ispusnoj grani... Plin ga je bice skurio... Jebat ga. Brisi gresku kad budes na tehnickom i gass

Da,odma je iza ispusne grane..

Imam vcds pa ju obrisem..

Tocno nakon 300km upali..

Sad ju zadnje nisam brisao,i zeni se sama ugasila nakon koji dan..Vidjet cemo sta ce biti..

Auto pali,vozi,trosi isto,nema razlike,tak da nek stoji pa cemo vidjeti s vremenom.

Ima plin pa na ekotest niti nejde??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i kazem.. eko test negledas svakako. Meni je na mom izgoren kat i greske su pretezno egr slab protok i lambda sonda...... Al sve jer nema njega... O brisem gresku i prolazi tehnicki sto se tice greski a ne bas sto se tice mjerenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, AUTOFREAK said:

Zato i kazem.. eko test negledas svakako. Meni je na mom izgoren kat i greske su pretezno egr slab protok i lambda sonda...... Al sve jer nema njega... O brisem gresku i prolazi tehnicki sto se tice greski a ne bas sto se tice mjerenja :)

Dali Ibiza 1.2 benzin ima egr i maf?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1