4 4
milanhavlicek85

Izmjena gumica ventila PD 96kw

Recommended Posts

Pošto je set gumica za taj motor i koliki im je prosječni vijek trajanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, <TDI> said:

Pošto je set gumica za taj motor i koliki im je prosječni vijek trajanja?

Neznam,to i mene zanima,i tko moze zamjenit bez skidanja glave?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, regazzoni said:

Kod mog majstora su ruke 200€ al sa skidanjem glave

Vecina skida glavu jel je tak najlakse a i najsigurnije,samo je veci trosak..

Od kuda ste,tko vam radi ako se smije znati?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vecina skida glavu jel je tak najlakse a i najsigurnije,samo je veci trosak..
Od kuda ste,tko vam radi ako se smije znati?
Prnjavor BiH

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Ideja nije loša, čemu skidati glavu ako su samo gumice u u pitanju a bez ravnanja iste nema montiranja i ako se ponovno nešto dogodi opet skidanje i ravnanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, <TDI> said:

Meni Ideja nije loša, čemu skidati glavu ako su samo gumice u u pitanju a bez ravnanja iste nema montiranja i ako se ponovno nešto dogodi opet skidanje i ravnanje.

 

Samo trazim nekoga tko moze to obaviti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dizelu da su one problem.. eto jos nisam dozivio to. Doduse motori do 280tkm.. 

Moze se bez skidanja glave.... al tu nije samo trosak gumica nego jos ima potrosnih dijelova tipa semering bregaste.. njeni vijci pa cak i lezajevi bregaste....

Tu se da rjesit lako jer treba nastimat klip u gmt i tako jedan cil po jedan... a moze se jos dodatno zavidat kroz grijace komprimirani zrak na par bara....  

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, AUTOFREAK said:

Na dizelu da su one problem.. eto jos nisam dozivio to. Doduse motori do 280tkm.. 

Moze se bez skidanja glave.... al tu nije samo trosak gumica nego jos ima potrosnih dijelova tipa semering bregaste.. njeni vijci pa cak i lezajevi bregaste....

Tu se da rjesit lako jer treba nastimat klip u gmt i tako jedan cil po jedan... a moze se jos dodatno zavidat kroz grijace komprimirani zrak na par bara....  

Moj je blizu 290 000km?

Kad odstoji dan-dva pojavi se plavi dim kod paljenja i to je to..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

290... fin broj... Plav dim moze bit i zbog lose smjese kompresije...    Ako je samo to... i ako necucla ulje... nediraj nista..... A ako mislis onda odradi sve i miran sei... glava dolje novi vijci brtve ventili.. gumice dizni itd itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, AUTOFREAK said:

290... fin broj... Plav dim moze bit i zbog lose smjese kompresije...    Ako je samo to... i ako necucla ulje... nediraj nista..... A ako mislis onda odradi sve i miran sei... glava dolje novi vijci brtve ventili.. gumice dizni itd itd....

Dizne su komplet sve reparirane kao i tandem pumpa..

Znam da,al se nabere lijepa cifra sa svim tim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda ti to krpljenje nece nista pomoc... il radit kako spada il nista,... Nije nov nit ima malo km... to malo dima je nebitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, AUTOFREAK said:

onda ti to krpljenje nece nista pomoc... il radit kako spada il nista,... Nije nov nit ima malo km... to malo dima je nebitno...

Ma znam,nije nesta strasno al volim da je sve kak treba..

U voznji nema problema,dima niti nista,sam kod paljenja kad odstoji..

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, AUTOFREAK said:

Na dizelu da su one problem.. eto jos nisam dozivio to. Doduse motori do 280tkm.. 

Moze se bez skidanja glave.... al tu nije samo trosak gumica nego jos ima potrosnih dijelova tipa semering bregaste.. njeni vijci pa cak i lezajevi bregaste....

Tu se da rjesit lako jer treba nastimat klip u gmt i tako jedan cil po jedan... a moze se jos dodatno zavidat kroz grijace komprimirani zrak na par bara....  

Pošto je set gumica i ovo ostalo što si spomenuo, otprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, milanhavlicek85 said:

Dizne su komplet sve reparirane kao i tandem pumpa..

Znači i dalje imaš problem sa plavim dimom kad auto odstoji?

U temi vezanoj za dizne si napisao da ti je reparacija riješila problem plavog dima.

Zanima me jer imam potpuno iste simptome, samo kod mene je 1.9 77kw bkc.

Auto ide, vuče, ne dimi u vožnji i ne troši ulje, ali redovno zadimi, pa čak i kad sat vremena odstoji...nisam pametan što napraviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam oblak sivoga dima(malo je mozda vuklo na plavkasti,ali tesko uocljivo)onda,ali stvarno poprilicno dima kad sam ga upalio..

Kak su dizne komplet reparirane nema stvarno vise tog oblaka dima,ali kad auto odstoji vise od 24h pojavi se plavi dim ali je to u maloj mjeri i to drasticno manjoj mjeri nego prije reparacija dizni .Sad je to cisti plavi dim,ali 80% manje nego sta je prije sivo zadimio..

Moj je isao dobro,vukao,i nije dimio u voznji..

Ali sa repariranim diznama sada ide kao da sam ga mspirao,30ks dobio..

Edited by milanhavlicek85
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kristijane, neću ti reći, nema potrebe da to diraš ?

šalim se

te gumice u ovlaštenom su oko 50-60 kuna komad, a ima od elringa,victor reinza... cili set za te novce

to se dobije i u setu brtava (ako kupiš set za glavu)

u ovlaštenom se nikad nije naručivalo jer ovi na strojnoj obradi imaju svoje,i ventile i vodilice, jednom sam ja donija svoje gumice kad sam kod kuće radija jednu glavu i nije tija uzeti

kod dizela teško da je samo do gumica, obično se potoroši i vodilica i ventil pokoji, tako da ako i promineš samo gumice nakon nekog vrimena bi se opet desilo ko da nisi ni minja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada samo skupljam info, tako da kad dođe vrijeme da znam što bih trebao, a odradio bih onda kompletno sve što se mora na glavi srediti. :)Ajoj, onda bi po toj spiki skoro sve trebalo odraditi, od bušenja ležišta za PD dizne, popravak dizni, ventile sa gumicama, bregastu, ležajeve, ravnanje glave, brtve, vijci... gdje je kraj haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali nakon toga novi motor.

Ja ću sad samo glavu da sredim i sve što prati taj dio motora. Bregastu i njene djelove za sad ne diram, pa ću da spremim novčana sredstva i to da se odradi.

Jedino ne znam koja bregasta i podizači, itd. Vidim da ima Febi, Ina, itd. Cijene u originalu su haos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komplet strojna obrada glave oko cca 2500kn sa drugim vođicama,gumicama ventilima i hidropodizacima plus gumice injektora,dihtunzi svi sta trebaju i ako se sarafi mjenjaju,bez bregaste(kod mene je ko nova),i nabere se cifra od cca 3500kn skoro..

Kolko sam se ja raspitao,s tim da sam injektore sredio komplet(a oni su me dosli vise nego sta dode komplet sredivanje glave sta sam naveo).

Kad bi covjek sve zbrojio komplet glavu citavu full sredivanje ode 10 000kn kolko je god nevjerojatno za cuti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da od sveg nabrojenog u skorije vrijeme neću trebati ništa, za sada nemam problema ali bolje znati kad bude zatrebalo. Popravak PD dizni mogu sa susjedom riješiti, moram do njega ovih dana da vidim za cijenu i malo informacija da pokupim, to već duće vrijeme planiram pa nikako  a za glavu znam gdje treba nositi u Zabok http://www.ocic.hr/ jer koliko vidim dobro rade a nešto bliže nisam našao.

Koliko vidim ovi iz Zaboka rade kompletiranje glave a imaju i trgovinu sa dijelovima, da li onda ako zatrebaju novi ventili, ležajevi, vijci, gumice i ostalo uzimam od njih, preko ovlaštenog ili kombinirano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sam ti reka da ne diraš, dok ne bude potrebe

pa po redu, ako ode bregasta promineš nju i podizače, a onda kad odu sjedišta dizni onda skidaš sve komplet i urediš glavu(ili neki drugi razlog da se mora skidati) itd.

za cijene ti ne znam točno al ako mi je dobro ostalo čaure za dizne + ventili vodilice, ravnanje mislim da nije priko 2000kuna

u ovlaštenom je to preskupo, a i nema potrebe, kad možeš kupiti iste dijelove za debelo manju cijenu(ja sam sebi kupija podizače INA kod Anđelka i stari su isto bili ina i potupno isti i platija svih 8 oko 200 kuna a u ovlaštenom jedan 200+)

po meni je najbolja opcija za glavu da onaj ko obrađuje da je i rastavi i sastavi (na ventile mislim,jer da je poravna svjedeno je mora rastaviti), za ventile i vodilice , za djelove ovisi kako se dogovoriš il kako ko radi. al uglavnom oni imaju na lageru dijelova jer su česti ti motori

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4