1 1
RenatoZG

Prekidač za svijetla

Recommended Posts

Pozdrav ekipa..

Zanima me sljedece posto sam cijeli net prekopao i ne mogu naci nigdje tocne informacije.. 

Dakle zelim aktivirati ch/lh opciju i da se svjetla pale i gase na osjet svjetlosti (npr. tunel mode..). Ali nemam prekidac sa opcijom AUTO vec obicni i naravno te opcije mi ne rade bez obzira sto sam iskodirao u vcds-u. Napominjem kako imam senzor za kisu tvornicki.

Zanima me dakle mogu li kupiti samo novi prekidac sa opcijom AUTO i dali ce kodirane stavke raditi ili moram jos prespajati kakve zice do senzora ili gdje vec ??? Jer u vcds mi je aktivirana stavka rain/light sensor zbog senzora za kisu.. Ali pretpostavljam kako je taj senzor i za svijetlost ?! ?‍♂️

Radi se o Polo 1.6 tdi, bcm zavrsava sa 087, ima tempomat

Lp.

Edited by RenatoZG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas light (licht) sensor nece raditi. Mislim da sam vidio te saltere i sa senzorom koji negdje montiras...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili kineski salter sa senzorom ili retrofit orginalnog light senzora sa prekidacem 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dario_7R said:

ili kineski salter sa senzorom ili retrofit orginalnog light senzora sa prekidacem 

Ahaa.. a gdje se njemu inace nalazi tocno taj light senzor ? Mislio sam da je integriran sa senzorom za kisu

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, RenatoZG said:

Ahaa.. a gdje se njemu inace nalazi tocno taj light senzor ? Mislio sam da je integriran sa senzorom za kisu

Nalazi se kod senzora za kišu. Ovisno o opremi, imaš senzore za svjetlo, kišu, vlažnost...Vide se okom koliko ih ima, ispred retrovizora. OEM

https://www.kufatec.ch/shop/de/volkswagen/golf/golf-7-5q/sensoren-vw-golf-7

Edited by Roby ZD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi opet ja..

Dali ima ovdje koji majstor da zna moze li se povuci kakva zica sa senzora za kisu i svijetlo na sajbi do prekidaca i dali se to moze staviti da radi kao AUTO mode na poziciji “0” s obzirom da postojeci prekidac nema opciju auto ili je bas nuzno kupovati prekidac ? Zanima me moze li se igrati tim ozicenjem..  ? ?‍♂️

Edited by RenatoZG

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, RenatoZG said:

Pozz ljudi opet ja..

Dali ima ovdje koji majstor da zna moze li se povuci kakva zica sa senzora za kisu i svijetlo na sajbi do prekidaca i dali se to moze staviti da radi kao AUTO mode na poziciji “0” s obzirom da postojeci prekidac nema opciju auto ili je bas nuzno kupovati prekidac ? Zanima me moze li se igrati tim ozicenjem..  ? ?‍♂️

Previše je to zezencije, a i upitno je da li bi radilo. Jednostavnije je kupit prekidač sa senzorom. Već je to netko radio, koliko se sjećam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidaca nema ispod 200, 300 kn al oke haha

a i zasto bi nesto kupovao ako se da sto napraviti.. zato i postoji forum da se diskutira o takvim stvarima..  ✌️✌️?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima i ispod 100 samo treba malo prolistat oglase ili online 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1