0
jledenko

1.4 tdi dizne

Recommended Posts

1.4 tdi, bnv oznaka motora

skinute dizne i poslane na reparaciju

sad kad budem vracao natrag jel isto kao kod 1.9 pd motora da klackalica bude u najgornjoj tockii i kad stegnem vijak do kraja da ga odvrnem za 180 stupnjeva

gledao sam na autodati pise 12nm i 225 stupnjeva

sad jel se odnosi na njih nisam siguran

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Bitna je i njihova pozicija u glavi... tj zakrenutost... Svaka dizna se mjeri i nastima po mjerama proizvodjaca....  Ima kako se mjeri itd....

2. Obavezno novi sarafi za dizne

3.. Stelanje dizni se radi tako da jeklackalica u polozaju kad najvise stiska diznzu.... tu se navodi da se to gleda komparatorom... tj dad vidis krajni hod klackalice...  Odvije se kontra matica (preporuka je izmjenit i te kuglaste zatike a oni dođu u setu gumica za dizne)  i onda se s imbusom zavida taj saraf (rukom) dok nedodje na tvrdo... i onda se vrati 270stupnjeva.... i tako vrtis i stelas jedan po jedan...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autu sredene dizne, ali imam problem. ( bio je i prije reparacije dizni)

auto trosi 7 litara, sta mislim da je previse

krenem u prvoj stisnem pedalu gasa do kraja, auto ne pali turbo i nazad crni oblak dima, cim popustim gas upali turbo i auto ide normalno.

tako je i sta se tice meduubrzanja, isto nekad moram popustit pedalu gasa do vrha da turbo odradi, ako ne pustim on ide do blokade bez turba i nazad crni dim, vjerojatno zbog toga i trosi predpostavljam

 

i auto nema nikakvu gresku na dijagnostici

 

Edited by jledenko

Share this post


Link to post
Share on other sites
0