2 2
tmarko18

Passat b7 novi kuplung = šok

Recommended Posts

Da li je normalno nakon izmjene kuplunga da se isti rekao bih  duplo teže pritišće? Hod je vrlo kratak i ima skok... sve skupa ni blizu udobno kao što je bilo... 

Auto je uvezen iz DE, imao je jako mekani kuplung... čitao sam da bi nakon izmjene treba biti mekši pa me ovo iznenadilo. Zamjena je napravljena u ovlaštenom servisu.

Hvala

Passat B7, 103kW, 210.000km

  

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li je normalno nakon izmjene kuplunga da se isti rekao bih  duplo teže pritišće? Hod je vrlo kratak i ima skok... sve skupa ni blizu udobno kao što je bilo... 
Auto je uvezen iz DE, imao je jako mekani kuplung... čitao sam da bi nakon izmjene treba biti mekši pa me ovo iznenadilo. Zamjena je napravljena u ovlaštenom servisu.
Hvala
Passat B7, 103kW, 210.000km
  
Možda bi ga trebalo ozračiti.
Idi pa reklamiraj.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za passata, niti sta se odzracuje, da li je hidrauliko kvacilo ili ne, ali na golfu kod staroga, nakon zamjene je bilo toliko lagano i mekano kvacilo, da je razlika bila kao da je novi auto!!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa davno sam cuo da Valeo, Sachs, Luk nisu jednako tvrdi...

a sve je jednom eskaliralo kada je jedan kolega stavio Sachs, i rekao da mu trne noga dok drzi kvacilo koliko je tvrdo

Uglavnom, ako ima zraka u sustavu, onda ce zapravo biti mekse, jer se zrak u sustavu komprimira, za razliku od fluida...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije nepune dvije godine sam mijenjao spojku u ovlaštenom, kompletni set od Sachsa (dvomaseni zamašnjak lamela, ležaj), odmah nakon ugradnje je bio mekan ko putar i sad je još uvijek takav,  nešto zanemarivo tvrđi ali ogromna razlika naspram kako je bilo sa OEM starim isto Sachs set, imam hidrauličnu spojku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OEM i ono što im doneseš, uz prethodni dogovor, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklamiraj. Korpa nije dobra. Nesmije bit tvrdo, i mora ic bez zastajkivanja, preskakanja i sl. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je spojka kupljena u ovlaštenom ima garanciju na dijelove 2. godine pa sa time ne i trebalo biti problema. U slučaju da je nosio svoje dijelove može jedino reklamirati kod onog od koga je kupljen set ali mislim da ovlašteni daje garanciju i na ugradnju a sad, jedino da nije netko zeznuo kod ugradnje ili da je stvarno neki problem sa spojkom a to se bez rastavljanja ne može doznati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda reklamiraj i neka rješavaju problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj nam popis sto je sve mjenjano... To je 6gang jel... tu mi je cijena nekako jeftina za dvomaseni set i potisni lezaj..... Tu je potisni hidraulicni tj u samom mjenjacu je.....   Po cijeni mi je to ravno da su dijelovi zamjenski a ne org jer org bi bilo i oko 9tkn... sama spojka....

 Ako pedala ima lagan hod tj kao da je i nema pa onda teh uhvati... moguce da nije dobro odzraceno...  al imas garanciju i vodi natrag na reklamaciju.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2