0
zeus007

Prednji selen

Recommended Posts

Pozdrav, otišli su mi seleni prednji skroz, moje pitanje je jel original dijelovi vrijede 3000kn ili da uzmem zamjenske za 1800, to su ponude znaci sa zamjenom i sve. Te koliko dugo se mogu vozit sa ovak sjebanim, jer kao na proljeće će bit ponuda original dijelova sa zamjenom za 2200kn? Pa dal da čekam ili odmah mijenjam sa zamjenskim ili original dijelovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su to seleni za 2200kn hahha

Pa ja sam stavio lemforder (prva su ugradnja takvi) nove komad je bio 80kn ako se dobro sjecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ležaj osovinske spone, selen vilica lijeva i desna, selen blok vilice. Eto to su najskuplje stavke ima još ovaj sitan materijal i montaža demontaža 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne želim se pravit pametan, ali zar ne bi mogao za 200-tinjak kuna kupit selene i majstoru jos nesto da ti izbije stare i upresa nove? Kako kolega kaže, komad 80kn i majstor ne znam.... Nema tu toliko posla, na škripac ju majstor upresa.  Za zadnje treba poseban alat. Ja sam mijenjao prednje i zadnje kod svog gare i pomagao mu. Nije zanimljiv posao, ali ne vrijedi 3000 kuna, ne podcjenjujem nikoga jel. Ja mislim da ti ovlašteni ne upresava nove već ti prodaje sve u kompletu.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, gavranovic said:

Ne želim se pravit pametan, ali zar ne bi mogao za 200-tinjak kuna kupit selene i majstoru jos nesto da ti izbije stare i upresa nove? Kako kolega kaže, komad 80kn i majstor ne znam.... Nema tu toliko posla, na škripac ju majstor upresa.  Za zadnje treba poseban alat. Ja sam mijenjao prednje i zadnje kod svog gare i pomagao mu. Nije zanimljiv posao, ali ne vrijedi 3000 kuna, ne podcjenjujem nikoga jel. Ja mislim da ti ovlašteni ne upresava nove već ti prodaje sve u kompletu.

Ma zato sam i pitao tu. Od kud znam kak to odlazi i kako se mijenja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta je ležaj osovinske spone?

imaš li ponudu da staviš sliku tu?

gavranović ti je dobro reka

izgleda isplativije biti mehaničar nego doktor ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, zeus007 said:

Ma zato sam i pitao tu. Od kud znam kak to odlazi i kako se mijenja ?

Ma sve pet, treba se raspitati. Da se razumijemo, ja pričam za golf 4 i upresavanju selena. Na golf 6 je vjerojatno drugačije. Nazovi tokić i pitaj koliko koštaju selen blokovi za tvoj auto. Sa popustom ili kako već, te nađi mehaničara od povjerenja koji bi ti to sredio. 

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo gledam bas na Youtubu i našao sam par tutorijala sa izmejnom selena,puno lakše se mjenjaju ove selene velike na G6 nego na G4 gdje treba presa da to izbije.Nadji nekog mehu neka zamjeni to,nemoj ovlašteni da te dere za sitnicu,vjerovatno u ovlaštenom je to cijena za komplet selene sa vilicama,kao što je rekao kolega  gavranovic

 

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, dr.restaurator said:

šta je ležaj osovinske spone?

imaš li ponudu da staviš sliku tu?

gavranović ti je dobro reka

izgleda isplativije biti mehaničar nego doktor ?

thumbnail.jpg

evo slika

Share this post


Link to post
Share on other sites
0