3 3
GTI-VR6-R32

Golf 4 zadnji parking senozri

Recommended Posts

Imam namjeru da ugradim parking senzore fabricke za golfa 4,ali ne mogu nigdje da nadjem onaj lip zadnji jeli ko radio to?

151.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većinom se rupe buše na postojećem lipu, neki čak i na lajsne od stražnjeg branika, uglavnom kod onih koji su spustili auto, pa onda senzori na donjem lipu nemaju smisla jer su prenisko, meni to ne izgleda lijepo, ali je nužno ako ih se želi imati. OEM lip sa već izbušenim rupama ima u ovlaštenom, cijena nekad cca. 70-80 eura, danas tko zna koliko ali nije problem pitati. Dobro su se pokazali senzori za parkiranje od Waeco, malo su skuplji od ovih kineskih. Dolje jedan video kako se ugrađuje u lajsne od branika, na bolji nisam naišao, za sada.

Na donjem lipu
560a3j5e.jpg
Na braniku
pdccfj57.jpg

VW GOLF 4 original parking control PDC

PDC einbauen Golf 4 IV

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš stock visinu zašto bi ih stavljao na branik, kad ionako tvornički idu na donji lip, izuzetak je samo kad je auto spušten.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, <TDI> said:

Ako imaš stock visinu zašto bi ih stavljao na branik, kad ionako tvornički idu na donji lip, izuzetak je samo kad je auto spušten.

Ahaa hvala ti nisan zna da oni tvornicki idu na lip donji jer iman peticu za djelove a njoj su senzori na braniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na lipu su i kod Sharana, pa i kod Passata B5.5. Veoma pogodno za krađu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško ćeš naći polovan OEM stražnji lip sa veći izbušenim rupama jer to nije svaki G4 imao, gledao sam i ja na ebayu pa ništa. Ovi obični nisu skupi i ne vidim razloga zašto baš mora biti OEM sa rupama kada se to lako napravi, u svakom setu se dobije i taj borer ali ako ga baš hoćeš alternativa ti je novo u ovlaštenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora biti sa vec izbusenim rupama,jer iza lipa ima vec mjesta oznacena gdje se busi za parking senzore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovdje se vidi razlika između običnog stražnjeg lipa i onog za instalaciju za parking senzore, a to je u pred instaliranim nosačima i oznakom gdje se treba bušiti, kod običnog toga nema.

Bez nosača
stosstange8cmj5a.jpg
Sa nosačima01_9549278s-960qyjg7.jpg

02_b949278s-960u4klc.jpg

pdcleistehvjvp.jpg

03_de27184s-96035jth.jpg

Postoje držači za senzore i kod V6 lipa, dolje je slika unutarnje strane gdje se nalaze, vidi se i rupu za bušenje, držači se nabave posebno.

V6 stražnji lip.....................1J6807521C
Držači za senzor................1J6919491

636cbci4kdo.jpg

33894binkng.jpg

934939bco8j4p.jpg

28112569io1qk1w.jpg

04_1j6919491nyk1m.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam da je i oblik običnog lipa i onog sa senzorima drugačiji.
Takođe V6 Golf sa senzorima nije imao auspuhe, kao klasični V6, ali u malo kemijanja može se ugraditi i na standardni V6 lip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja si nekako planiram uzeti stražnji V6, taj bi mi bolje pasao nego Jubi zbog dva ispuha kojeg ionako planiram, baš mi je taman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo što na staržnjem V6 lipu kuka za vuču ne stoji na istom mjestu i na kraju se dobije ovo a to je bez veze.

golfheck3yj95.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto planiram. Da to za kuku jeste bez veze, ali bi se kod plastičara moglo srediti.

 

Svakako je ljepši od jubi lipa, koji ima jedan auspuh kao da je Japanac, a ne Njemac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sviđa mi se to krpanje pa rezanje na drugom mjestu, možda kad bih našao dosta povoljno jedan V6 ali novi dosta košta, a to s njim ne bih radio. Našao sam alternativu i to bi po meni bolje bilo nego V6 i rezanje...

Jubi-Style V6, VW Golf 4
vw_golf4_heckansatz_opkch.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nabavio prednji i zadnji V6 lip i kad sam ih namontirao na auto samo da vidim kako stoje jer moraju da se sredjuju i farbaju, zadnjem lipu osim sto se ne poklapa prorez za vucu ne odgovara ni jedan nosac.. Nemam trenutno sliku sa mog auta pa sam na ovu zaokruzio gdje tacno dodje. Ako nadjem sliku okacicu, uglavnom ne moze da pridje skroz lip od tog nosaca pa i tu treba malo prepravljat sto mi se bas i ne svidja ali vidjecemo..
9f7478996cf0ab562decaac2f41d5514.jpg
Inace ova alternativa mi je odlicna, pogotovo ko ide na full jubi look sa prednjim lipom i bankinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije problem pronaći sliku i dati malo više informacija da vidimo koje su mane V6 lipa, prednjeg i stražnjeg. Na koji nosač misliš, na kopče i na prorez za auspuh?

3dab031s-960klk2u.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne hvališ se za zadnji V6 lip

Kod tebe je 4motion, pa je možda zbog toga problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mur3633 Nabavio sam ga jos ljetos kad nisam bio tu i nikako da to sve zavrsim i namontiram..:(
Prednji pasuje skroz, skine se stari i stavi se v6.
Za zadnji sam nasao slike, zanemarite razlicite gume jer je to bilo samo privremeno, pukla je guma pa dok se sve nije sredilo.

cebd63931c05ea037698ea7ec20599a7.jpg
510b8922d14acfd2b27cb6dc94f38063.jpg
47e85ec9f4f33fb4f3e58a5054289866.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peroni najjače mjesto za popravku auta

Inače i auspusi malo bježe čini mi se, pa kad se budu radili moraju malo pod kosinom. Inače kakvo je stanje da uzmeš od V6 OEM zadnji lonac sa izduvima? Pasuje li to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je zbog 4Motion pogona, lonac je sličan onom od V6 po položaju, ne znam kakvo je stanje na G4 bez stražnjeg pogona i da li je ispuh isto pomaknut i u koju stranu. Gledao sam stražnji lonac od V6 i dosta su skupi, kad bi netko potvrdio paše li ili ne bilo bi jednostavnije nego kupovati samo radi probe. Meni bi trebao lonac od V6 radi ova dva ispuha, njih sam mislio uzeti i samo zavariti na izlaze, mislim da su pristojni po izgledu a neki deblji fi mi ne treba, ovi mi taman izgledaju, samo da nađem neki. Igore, što je sa kopčama, dali pašu sve ili je i tu problem? 

Obični
auspuhdizelftkog.jpg
V6 lonac
1a0kmk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3